Kde jste: Hlavní stránkaTomáš Marek

Tomáš Marek

Tomáš Marek

Senior Consultant

Tom se specializuje na reklamy na sociálních sítích. V malíčku má také PPC v rámci vyhledávací i obsahové sítě. Pomáhá klientům vytvářet a optimalizovat online reklamní kampaně. Je velký dříč, co se nezalekne žádné výzvy. Plynule anglicky poprvé mluvil s norskou policií a patří mezi zvláštní typ lidí, kteří si dokáží číst za chůze. Hraje na kytaru a zpívá v rockové kapele.

Vzdělání

Tom byl poprvé velké zatěžkávací zkoušce vystaven už ve školce, kdy byl nucen se sám naučit zavazovat tkaničky u bot, ačkoliv ostatním dětem bylo v obouvání pomáháno. I dnes o něm platí, že se učí velmi rychle a je jako pes – když se do něčeho zakousne, nepustí. Prvenství si nevysloužil jen v zavazování tkaniček ve školce. Na základní škole překonal školní rekord v hodu kriketovým míčem, začal hrát na kytaru a odehrál svůj první koncert s kapelou.

Během psaní testu při přijímacím řízení na Gymnázium Křenová nabyl pocitu, že je nadprůměrně inteligentní, jelikož test dokončil za poloviční čas než všichni ostatní. K jeho velké smůle ho polilo horko asi 15 minut před koncem testu, když zjistil, že nevyplnil druhou polovinu otázek. Pohádka ale měla šťastný konec. Byl přijat.

Na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity se zakoukal do marketingu a zapojil se do dobrovolnického spolku. V současné době běží cílovou rovinkou na magisterském studiu Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. V diplomové práci se zabývá rozdílem nákupního chování mezi generací Y a Z.

V průběhu let Tom studoval nespočet cizích jazyků. Ve zkratce by se dalo říct, že mluví velmi dobře anglicky a tváří se, že umí i česky. O základy francouzštiny se pokoušel už na střední, ale na vysoké škole ji vyměnil za ruštinu v domnění, že bude lehčí. Nebyla. Jeho současné jazykové pokusy směřují k čínštině.

Pravou hemisféru mozku zapojuje při kreativním procesu psaní textů a skládání písniček, který u něj jako jeden z prvních vyvolal zájem o marketing.

Zkušenosti

V prvním roce vysoké školy začal hrát s kapelou na kytaru. Aby se zavděčil rodičům a dokázal, že je schopný se o sebe postarat sám, začal jako správný vysokoškolák brigádničit v několika továrnách. Při jeho ranních cestách autobusem na směny se tehdy zařekl, že v příští práci nezačne pracovat dřív než v 8 a nebude mít protáhlý a unavený obličej jako zbytek cestujících.

V roce 2017 odjel díky programu Work and Travel do Ameriky. Původně měl jet se dvěma přáteli, z toho ale sešlo a tak se Tom vydal přes polovinu světa sám vstříc novým dobrodružstvím. Zpětně toto rozhodnutí popisuje jako nejlepší v jeho životě.

Žil uprostřed Yellowstonského národního parku, kde tři měsíce pracoval obklopen stády elků a bizonů, a nejednou byl ohrožován plížícími se plazy a zvídavými medvědy. Jednou se doslova ocitl tváří v tvář medvědovi (čtěte: viděl ho na vzdálenost asi 10 m). Kromě nových zážitků, přátel a historek si s sebou o několik měsíců později odvezl domů také svou budoucí ženu, se kterou se seznámil právě ve Spojených státech amerických. Od té doby využívá angličtinu na denní bázi, s výjimkou tiché domácnosti den po absolvování nákupu svíček v IKEA.

Během hledání vysněného povolání vystřídal práci v pojišťovně, v účetní agentuře, kde spravoval Google Ads (tehdy ještě AdWords) a pracoval také jako specialista sociálních sítí. Lačnil po praxi a přestože při nástupu do první marketingově zaměřené práce se pyšnil nulovými zkušenostmi, díky jeho obrovskému odhodlání a píli se začal rychle vzdělávat a nakukovat do tajů světa marketingu. Vypiloval také k dokonalosti své dovednosti grafických programů (Photoshop, Illustrator a LightRoom), čímž podpořil své marketingové aktivity. Experimentoval s natáčením videí a psaním. Své zkušenosti z oblasti natáčení a stříhání videí zužitkovává také v produkční firmě jeho tatínka.

Nadšeně vyhledával marketingové kurzy, workshopy, školení a semináře, jejichž obsahem bylo pojetí marketingu ze širšího záběru. Chtěl marketingu porozumět důkladně ze všech stran a neomezovat se pouze na jednu disciplínu.

Působil ve studentském spolku ESN (Erasmus Student Network) jako HR manažer pro Mendelovu univerzitu, ve kterém si zasloužil přezdívku od zahraničních studentů „Beer Manager“. Nevysvětlitelným způsobem se totiž vždy ocitl tam, kde točili vynikající pivo. Měl pod palcem několikačlenný tým lidí a organizoval nezapomenutelné akce.

Práce v agentuře RobertNemec.com

Tom přišel do agentury na placenou hvězdnou stáž, během které si osahal celou řadu činností, a nakonec se rozhodl, že pozornost zaměří především na placenou reklamu. Díky jeho obrovskému pracovnímu nasazení a píli si při spolupráci s našimi největšími klienty rychle osvojil pokročilé techniky. Postupem času měl na starost své vlastní klienty z B2C i B2B segmentu, se kterými spolupracuje dodnes.

V současné době se specializuje především na sociální sítě, kde vytváří a optimalizuje reklamy. Věnuje se také placeným reklamám v obsahové i vyhledávací síti. Kromě toho se vyznačuje užitečnou superschopností: je schopný vysvětlit odborné pojmy nebo procesy tak, aby jej pochopil doopravdy každý. I vaše babička. Tomovo renesanční nadání dokládá také to, že v agentuře stříhá a renderuje videa nejen z agenturních webinářů.

Knížky nosí po kapsách na výlety, do práce i do hospody. Nejraději má životopisy vojáků z 2. světové války, protože si rád připomíná historii a díky ní si uvědomuje, v jak skvělé době a zemi žijeme. Z business podcastů má nejraději Proti proudu, U Kulatého stolu a Modrou krev.

Z comedy žánru u něj jednoznačně vítězí Conan O’Brian Needs a Friend. 8 let hrál závodně baseball, ale nakonec dal přednost hudbě. V 11 letech s tátou vyrobil svoji první elektrickou kytaru. Easy. Dodnes mu visí na stěně a pořád hraje! Posledních pár let hraje na kytaru, skládá písně a zpívá v kapele Simply Fight, se kterou vydali album Vstávej! A abychom nezapomněli – anglicky poprvé ve svém životě plynule mluvil s příslušníky norské policie. Na tuhle historku se ho ale možná budete chtít zeptat sami :-) Nad dobře vychlazeným pivkem s vámi určitě rád rozebere i zážitky z cest vlakem přes celou Střední Evropu, Velkou Británii a Balkán.

Jestli chcete o Tomášovi vědět ještě více, podívejte se na jeho LinkedIn nebo navštivte jeho školení placené reklamy na Facebooku a Instagramu nebo PPC.

Přijďte na Tomášovo školení

Zajímá vás reklama na sociálních sítích? Přijďte na školení.

  • Odbornost

   • ppc
   • display reklama
   • sociální sítě
  • Stravování

   • všežravec
  • Technologie

   • mám mac
   • mám iphone
  • Osobnost

   • ranní ptáče
  • Víno/pivo

   • pivo

  LinkedIn

  Přechozí Další

  Značky, kterým pomáhal/a

  Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

  Domluvit konzultaci

  Chcete být chytřejší?

  Vyplňte prosím svojí pracovní e-mailovou adresu a my vám každé dva týdny pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.