Kde jste: Hlavní stránkaDavid Mareček

David Mareček

David Mareček

Konzultant

David je zapálený odborník pro informační technologie a lidskou motivaci. Protože skvěle rozumí webům, lidské psychologii a chování lidí v online prostředí, specializuje se jako odborník na UX / CRO a psychologii zákazníků.

Vzdělání

David získal své technické vzdělání na Fakultě informačních technologií VUT v Brně. Po bakalářském titulu pokračoval na Fakultě informatiky MU v oboru Service Science, Management and Engineering. Diplomovou práci napsal pod vedením Lukáše Pokornéhona téma Optimalizace konverzního poměru.

Mimoto absolvoval školení PPC reklamy a optimalizace pro vyhledávače (RobertNemec.com), školení optimalizace konverzního poměru (Medio.cz), školení Strategického webdesignu od Jana Řezáře a Honzy Kvasničky, ale také například developerský trénink u Kentico.com.

Díky zájmu o komunální politiku a společenské dění také absolvoval kurzy ohledně toho, jak úspěšně kandidovat v komunálních volbách, jak fungují spolky dle občanského zákoníku, apod., k tomu i různorodější věci jako například základy investování na burze.

Zkušenosti

David dokáže postavit weby i e-shop od píky. Přes dva roky se věnoval navrhování, kódování a programováni v brněnské firmě Sunlight systems. Působil také u internetového obchodu M-style.cz jako správce e-shopu. Do jeho kompetencí spadalo technické řešení, grafika, správa sociálních sítí, ale také péče o marketingové kampaně. I díky tomu získal cenné zkušenosti z oblasti user experience, které zhodnocuje ve své konzultantské práci.

David během studií nastoupil na Hvězdnou stáž v agentuře RobertNemec.com. Během ní se profiloval především do oblasti optimalizace konverzního poměru. Tématu CRO také později zasvětil svoji diplomovou práci. Významně se také podílel na tvorbě nového webu agentury, jehož je v současnosti manažerem.

Ve volném čase se David věnuje především podpoře kulturního života v Olešnici na Moravě. Za tímto účelem založil roku 2011 Spolek přátel piva, kde aktivně funguje od založení jako předseda.

Spolek podporuje kulturu v jeho okolí všemožnými způsoby – pořádá plesy, různé taneční zábavy a další kulturní akce v Olešnici jako jsou třeba Dožínky. Spolek též provozuje v Olešnici kino, které David vede a zároveň zastává i roli promítače.

David se angažuje také na olešnické politické scéně – od komunálních voleb 2014 působí jako radní, zastupitel a předseda Komise pro kulturu, školství a sport města Olešnice.

Práce v agentuře RobertNemec.com

Interně má David na starosti péči o firemní web. Mimoto zůstává u své hlavní vášně, tedy CRO a UX. Jako expert na CRO dokáže na vašem webu odhalit chyby, které jsou často přehlíženy několik let. David také v rámci UX navrhuje změny, které poté testuje – ať už jde o uživatelské testování nebo A/B testování. V posledním roce se David více zaměřuje na hledání svatého grálu všech eshopů – odhalení motivace zákazníků díky uživatelským výzkumům a vytváření zákaznických person.

Díky svému programátorskému backgroundu často pomáhá s vytvářením skriptů pro jednotlivé konzultanty. David je také člověk, na kterého se všichni obracejí, když potřebují v kanceláři zjistit, k čemu vede který kabel.

Ve svém volném čase se věnuje především spolku, městu a novinkám ze světa internetu.
Podívejte se na Davida na LinkedIn.

Přijďte na školení

Zajímá vás oblast CRO/UX? Chcete mít více vyplněných formulářů, zakázek a objednávek? Nemusíte měnit stávající marketingové kampaně, stačí upravit váš web. Zajímá vás jak? Přijďte na některé z Davidových školení.

Na školení vám ukáže nejčastější chyby na webech, dá vám návod jak odhalit chyby na svém vlastním webu a jak je opravit. Uvedeme vás do problematiky uživatelského výzkumu a testování, abyste mohli ověřit svoje hypotézy a byli si tak jisti dopadem vašich změn. Na závěr školení se v případě zájmu podíváme i na váš web a jeho největší problémy.

  • Odbornost

   • user experience (ux)
   • zvyšování míry konverzí (cro)
  • Stravování

   • všežravec
  • Technologie

   • mám mac
   • mám iphone
  • Osobnost

   • noční sova
  • Víno/pivo

   • pivo

  Facebook Twitter Google+ LinkedIn

  Přechozí Další

  Značky, kterým pomáhal/a

  Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

  Domluvit konzultaci