Kde jste: Hlavní stránkaMarkéta Hávová

Markéta Hávová

Markéta Hávová

Head of Consultancy & Manažerka školení

Telefon +420 730 891 646

Markéta je lingvistický guru. Zmákla gramatiku sanskrtu, vystudovala jazykovědu a je obdivovatelkou kognitivního vědce Noama Chomského.

Vzdělání

Když se Markéta v 15 letech přestěhovala do Brna, nechala za sebou statek plný koček, prasat, býků a vskočila rovnou do městského života. Navštěvovala Integrovanou střední školu polygrafickou, kde si osahala celé odvětví polygrafie a později důkladněji i klasický tisk (má dokonce dvě maturity). Aby zůstala v kontaktu se svojí vášní ke slovům a psaní, pokračovala na Filozofickou Fakultu Masarykovy univerzity, kde vystudovala magisterský obor Obecná jazykověda.

Jako řada nadšenců do onlinu absolvovala Markéta Digisemestr, během kterého se lépe seznámila se SEO. Právě tehdy se stalo, že podlehla významnému SEO vlivu lektora v tričku s malými červenými autíčky. Markéta od mala psala – vždy a všude. Plné šuplíky povídek a imaginárních dopisů byly skvělým tréninkem k další kariérně.

Baví jí brouzdání po SEO čtení jako Vyhledavace.info a samozřejmě čte Tyinternety i legendární Jak psát web. Ve svém volném čase s oblibou vylepšuje své kódovací a programovací schopnosti na Codeacademy.com a také prokrastinuje nad temnou a syrovou poesií či nad knihami magického realismu.

Zkušenosti

Markéta si vyzkoušela řadu oblastí digitálu v rámci Digisemestru, ale SEO pro ní opakovaně slavilo prvenství. “Věřím jenom na organické výsledky vyhledávání,” komentuje s úsměvem Markéta, která v SERPu vždy scrolluje až na přirozené výsledky.

Díky svému lingvistickému vzdělání začala psát v únoru 2015 texty pro SportObchod.cz a záhy se stala odborníkem na copywriting. Mimo to se zde ale projevovala i na dalších marketingových frontách – především v rámci interního marketingu. Markéta ráda dělá věci v kontextu tak, aby přinášely co největší užitek. Copy jí poprvé přivedlo k termínu „klíčová slova”. Protože jako studovaná lingvistka ví, jak funguje kategorizace jazyka v lidském mozku, myšlenka vyhledávání na základě klíčových termínů jí nadchla. Díky tomu je Markéta Hávová expert na analýzy klíčových slov, jejich kategorizaci, třídění i následné využití v textu.

Ve svém profesním bádání se zajímá o generativní gramatiku, konkrétně generativní syntax. Studium systémů jazyků je její velkou vášní.

Práce v RobertNemec.com

Markéta se v agentuře věnuje především SEO a managementu. Je specialistka na tvorbu analýz klíčových slov a z ní vycházejících návrhů na změny obsahu, šablon i informačních architektur, technické SEO je pro ni jedna velká zábava, ovládá ale také doporučení v obecné komunikaci projektu, marketingová doporučení, dokáže odhadnout kontext klientovy potřeby a přijít s řešením, které jeho web vyhoupne o příčku výš.

Stejně, jako je pro ni nejdůležitější blaho klientů, dbá i o to, aby byli spokojeni její kolegové – v agentuře zastává pozici vedoucí konzultantů a HR specialistky. Stará se o to, aby všichni její kolegové byli šťastni nejen při práci. Neustále přichází s nápady na mimopracovní aktivity, teambuildingy, herní večery či poklidné večery strávené grilováním na terase. S Markétou se zájemci o práci v naší agentuře setkají na pohovoru, který povede a vy sami ji můžete potkat na SEO školeních, na kterých s vámi projde on-page i off-page, ukáže vám, jak si můžete sami vytvořit analýzu klíčových slov, zhodnotí právě váš web a dá vám vhodná doporučení, která vám pomohou získat skvělé pozice. Markéta má za sebou desítky školení a ráda pomůže i vám ponořit se do tajů optimalizace pro vyhledávače.

Markéta se zvládne domluvit anglicky, lotyšsky a její specialitou je znalost gramatiky sanskrtu. (Stará pověst říká, že každá žena, která dokáže číst dévanágarí, oslepne – Markéta ovšem na obrazovku nemžourá. Zatím.) Mimoto umí řídit traktor, maluje obrazy, kreslí a umí šít i háčkovat.

Miluje experimentální divadlo i klasickou literaturu (její srdcovkou je Orwellovo 1984), zbožňuje film Spalovač mrtvol a občas se potlouká po hudebních fesťácích (Trutnoff).

Podívejte se na Markétu na LinkedIn.

Přijďte na workshop

Zajímá vás SEO? Přijďte na workshop.

 • Odbornost

  • seo
  • vedení
  • public relations (pr)
  • tvorba obsahu
  • organizace
 • Stravování

  • vegetarián
 • Technologie

  • mám windows
  • mám iphone
 • Osobnost

  • noční sova
 • Víno/pivo

  • pivo
  • víno

LinkedIn

Přechozí Další

Značky, kterým pomáhal/a

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci

Chcete být chytřejší?

Vyplňte prosím svojí pracovní e-mailovou adresu a my vám každé dva týdny pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.