Kde jste: Hlavní stránkaMarkéta Hávová

Markéta Hávová

Markéta Hávová

Head of Consultancy & Senior SEO Consultant

Markéta je lingvistický guru. Zmákla gramatiku sanskrtu, vystudovala jazykovědu a je obdivovatelkou kognitivního vědce Noama Chomského.

Vzdělání

Když se Markéta v 15 letech přestěhovala do Brna, nechala za sebou statek plný koček, prasat, býků a vskočila rovnou do městského života. Navštěvovala Integrovanou střední školu polygrafickou, kde si osahala celé odvětví polygrafie a později důkladněji i klasický tisk (má dokonce dvě maturity). Aby zůstala v kontaktu se svojí vášní ke slovům a psaní, pokračovala na Filozofickou Fakultu Masarykovy univerzity, kde vystudovala magisterský obor Digisemestr, během kterého se lépe seznámila se SEO. Právě tehdy se stalo, že podlehla významnému SEO vlivu lektora v tričku s malými červenými autíčky. Markéta od mala psala – vždy a všude. Plné šuplíky povídek a imaginárních dopisů byly skvělým tréninkem k další kariérně.

Baví jí brouzdání po SEO čtení jako Vyhledavace.info a samozřejmě čte Tyinternety i legendární Jak psát web. Ve svém volném čase s oblibou vylepšuje své kódovací a programovací schopnosti na Codeacademy.com a také prokrastinuje nad temnou a syrovou poesií či nad knihami magického realismu.

Zkušenosti

Markéta si vyzkoušela řadu oblastí digitálu v rámci Digisemestru, ale SEO pro ní opakovaně slavilo prvenství. “Věřím jenom na organické výsledky vyhledávání,” komentuje s úsměvem Markéta, která v SERPu vždy scrolluje až na přirozené výsledky.

Díky svému lingvistickému vzdělání začala psát v únoru 2015 texty pro SportObchod.cz a záhy se stala odborníkem na copywriting. Mimo to se zde ale projevovala i na dalších marketingových frontách – především v rámci interního marketingu. Markéta ráda dělá věci v kontextu tak, aby přinášely co největší užitek. Copy jí poprvé přivedlo k termínu „klíčová slova”. Protože jako studovaná lingvistka ví, jak funguje kategorizace jazyka v lidském mozku, myšlenka vyhledávání na základě klíčových termínů jí nadchla. Díky tomu je Markéta Hávová expert na analýzy klíčových slov, jejich kategorizaci, třídění i následné využití v textu.

Ve svém profesním bádání se zajímá o generativní gramatiku, konkrétně generativní syntax. Studium systémů jazyků je její velkou vášní.

Práce v RobertNemec.com

Markéta se v agentuře věnuje především SEO a managementu. Je specialistka na tvorbu analýz klíčových slov a z ní vycházejících návrhů na změny obsahu, šablon i informačních architektur, technické SEO je pro ni jedna velká zábava, ovládá ale také doporučení v obecné komunikaci projektu, marketingová doporučení, dokáže odhadnout kontext klientovy potřeby a přijít s řešením, které jeho web vyhoupne o příčku výš.

Stejně, jako je pro ni nejdůležitější blaho klientů, dbá i o to, aby byli spokojeni její kolegové – v agentuře zastává pozici vedoucí konzultantů a HR specialistky. Stará se o to, aby všichni její kolegové byli šťastni nejen při práci. Neustále přichází s nápady na mimopracovní aktivity, teambuildingy, herní večery či poklidné večery strávené grilováním na terase. S Markétou se zájemci o práci v naší agentuře setkají na pohovoru, který povede a vy sami ji můžete potkat na jejích SEO školeních, na kterých s vámi projde on-page i off-page, ukáže vám, jak si můžete sami vytvořit analýzu klíčových slov, zhodnotí právě váš web a dá vám vhodná doporučení, která vám pomohou získat skvělé pozice. Markéta má za sebou desítky školení a ráda pomůže i vám ponořit se do tajů optimalizace pro vyhledávače.

Markéta se zvládne domluvit anglicky, lotyšsky a její specialitou je znalost gramatiky sanskrtu. (Stará pověst říká, že každá žena, která dokáže číst dévanágarí, oslepne – Markéta ovšem na obrazovku nemžourá. Zatím.) Mimoto umí řídit traktor, maluje obrazy, kreslí a umí šít i háčkovat.

Miluje experimentální divadlo i klasickou literaturu (její srdcovkou je Orwellovo 1984), zbožňuje film Spalovač mrtvol a občas se potlouká po hudebních fesťácích (Trutnoff).

Podívejte se na Markétu na LinkedIn.

Přijďte na workshop

Zajímá vás SEO? Přijďte na workshop.

  • Odbornost

   • seo
   • vedení
   • public relations (pr)
   • tvorba obsahu
   • organizace
  • Stravování

   • vegetarián
  • Technologie

   • mám windows
   • mám iphone
  • Osobnost

   • noční sova
  • Víno/pivo

   • pivo
   • víno

  LinkedIn

  Přechozí Další

  Značky, kterým pomáhal/a

  Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

  Domluvit konzultaci

  Chcete být chytřejší?

  Vyplňte prosím svojí pracovní e-mailovou adresu a my vám každé dva týdny pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.