Kde jste: Hlavní stránkaJan Anděl

Honza Anděl

Jan Anděl

Master Consultant

Honza je srdcem branďák, hlavou stratég a celkově naprosto zapálený pro online i offline marketing. Sportovec, který nerad dělá věci jen tak napůl, má zápal a marketing ho jednoduše neuvěřitelně baví.

Vzdělání

Honza je srdcař, který svá rozhodnutí zakládá na zkušenostech a strategii. Nejen vytváření a důsledné dodržování strategických plánů ho naučila jeho studia na Univerzitě obrany. Zde také prohloubil svoji organizovanost a zápal pro nápad i tah na branku.

Honza má vždy široký záběr, při řešení jakéhokoliv problému jde do hloubky a snaží se jej pochopit ze všech úhlů, aby mu nic neuniklo. I tato jeho vlastnost se projevila při studiích, a proto ke svému armádnímu studiu přidal také studium na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity.

Láska ke sportu ho provází až doposud, což dokazuje například to, že každý den začíná budíčkem v půl šesté ráno a pravidelnou návštěvou posilovny.

Neustále sleduje dění v marketingovém světě a když zrovna nezkoumá jednotlivé značky a jejich chování, rád se začte do dobrých case studies a knih.

Za poslední dobu ho například oslovily knihy Branding in five and a half steps od Michaela Johnsona, Brand NOW! od Nicka Westergaarda, Building a story brand od Donalda Millera. A když někdy potřebuje prostě přepnout, čte cokoliv od Jaroslava Kmenty nebo Tomáše Šebka.

Zkušenosti

Během studií úspěšně složil jazykovou zkoušku STANAG a s nadšením se pustil do zdolávání marketingových kurzů, workshopů a školení, pravidelně navštěvuje všechny význačné přednášky a semináře, jejichž společné téma je většinou branding či širší pojetí marketingu.

V současnosti se například zajímá o kurz Mini MBA in Brand Management od Marka Ritsona, kterého považuje za jednu z nejvýznačnějších osobností soudobého marketingu.

V marketingu se pohybuje svůj téměř celý profesní život a během toho si stihl osahat všechny offline i online kanály a měl také na starost řízení celých marketingových týmů.

O jeho komplexních zkušenostech a znalostech nejlépe vypovídá například fakt, že se dohromady s týmem podílel na vytvoření rebrandingu společností netbox či Kuki a tyto projekty dovedl zdárně do cíle.

Také se podílel na nespočtu kampaních a vytvořil téměř 20 videí, u kterých se podílel jak na nápadu, tak na produkci. S úsměvem dodává: “Když se pro něco nadchnu, tak to vždy musím úspěšně dokončit.”

Práce v agentuře RobertNemec.com

V agentuře zastává pozici seniorního strategického brand managera a své dosavadní zkušenosti s vedením velkých projektů uplatňuje také v krizovém marketingu.

Všem svým kolegům je vždy rád k ruce a nápomocen s dobrou radou, protože, jak se skromností tvrdí, není mnoho marketingového odvětví, kterými by si doposud sám neprošel.

Když za Honzou přijde klient s jakýmkoliv problémem, je mu schopen poradit, vymyslet strategii, vytvořit celý brandový koncept, důsledně jej vést k cíli, a nakonec se s radostí i sám pustí třeba do návrhů vizuálů, claimů, scénářů a produkce videí. V poslední době ho také nadchly projekty, ve kterých figuruje jako externí marketingový vedoucí a pro naše klienty dokáže od nuly sestavit interní marketingový tým, zavést potřebné procesy a vše dát do pohybu tak, aby se tým dokázal záhy stát soběstačným a plnit klientovy cíle.

Honza své znalosti rád předává dál nejen svým klientům a kolegům, ale také veřejnosti. Zajímá vás branding – budování značky a chcete se o něm dozvědět více? Přijďte na Honzovo Školení brandingu s workshopem.

Honza má identické dvojče – sestru a s úsměvem rád dodává, že on je ten starší (o 2 minuty) a hezčí, zatímco sestra je ta moudřejší. Pokud Honzu potkáte osobně, zaručeně vás okouzlí jeho smysl pro humor, přátelská povaha, ale také jeho tetování, kvůli kterému doposud strávil v tetovací židli více než 40 hodin.

 • Odbornost

  • vedení
  • organizace
 • Stravování

  • všežravec
 • Technologie

  • mám mac
  • mám iphone
 • Osobnost

 • Víno/pivo

  • pivo
  • víno

Přechozí Další

Značky, kterým pomáhal/a

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci

Chcete být chytřejší?

Vyplňte prosím svojí pracovní e-mailovou adresu a my vám každé dva týdny pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.