Buďte hodní a pošlete tento článek dál, prosíme:

Adresa článku bude vložena automaticky

Skvělá práce!

Článek byl odeslán

Děkuji vám.

Pavla Tučková, ,
agentura Robert Nemec

Strategická reklamní agentura

Jak kontrolovat finance podniku a efektivně pracovat s daty?

Jak kontrolovat finance podniku a efektivně pracovat s daty?

Marek Hatlapatka pracuje s daty na denní bázi ve společnosti Cyrrus. Měří, kontroluje a vyhodnocuje finanční stránku firem. Na webináři Ředitelé ředitelům se s námi podělí například o to, jak vyhodnocuje rentabilitu firmy, kdy se vyplatí přejít na mezinárodní účetní standardy nebo jak si poradit s digitalizací.

Jak kontroluje Marek Hatlapatka finance v Cyrrusu?

„Používám standardní finanční metriky, které zná asi každý a které najdete asi v každé učebnici. Ale jako vždy ten ďábel tkví obvykle v detailu,” říká Marek Hatlapatka.

Marek Hatlapatka se snaží jít při zpracování dat vždy co nejvíce do hloubky. V Cyrrusu používají v praxi úrovně ziskových marží pro celou firmu, pobočku, tým a dokonce i jednotlivce.

V minulosti se Marek Hatlapatka do hloubky probíral finančními výkazy a hledal v nich nesrovnalosti. Dnes tuto zkušenost využívá a přesně ví, kam se podívat a kde hledat chyby. Také ho podivuje, jak málo pozornosti většina firem věnuje manažerskému účetnictví.

Vždy se snaží propojovat finanční účetnictví s manažerským. Pomocí toho se dokáže na data dívat z různých úhlů pohledu a zvládá odhalovat odchylky a nesrovnalosti.

Marek Hatlapatka si pro nás na webináři Ředitelé ředitelům připravil i ukázku reálného příkladu firmy, kterou oceňovali. Na příkladu demonstruje, proč záleží na metodě počítání a co se děje, když se pouze klouže po povrchu a čísla se nevyužívají do hloubky.

Od jaké velikosti firmy se vyplatí přejít na mezinárodní účetní standardy? Jak kontrolovat data a dělat cross-checking? Na jakou dobu dopředu sestavují v Cyrrusu finanční plán nebo jak si poradili s digitalizací? I na tyto otázky odpovídá na webináři Ředitelé ředitelům Marek Hatlapatka.

Marek Hatlapatka je Chief Executive Officer ve společnosti Cyrrus, kde působí již přes 16 let. V roce 2006 nastoupil do firmy Cyrrus jako analytik, postupně se vypracoval a dnes je předním odborníkem v oblasti investic se specializací na energetický sektor a bankovnictví v Česku. Patří mezi nejcitovanější ekonomy v Česku a je členem Advisory Board ankety Banka roku.

Společnost Cyrrus působí v oblasti investic už 27 let, obchodují s cennými papíry, starají se o klienty a reagují na dění ve světě. Mají pobočky po celé České republice, ale třeba i v Záhřebu v Chorvatsku. Celkově klientům spravují přes 48 miliard korun.

Šetříte čas nebo jste často na cestách?

Záznamy rozhovorů s podnikateli si můžete také pustit v našem podcastu Ředitelé ředitelům.

Najdete je na Spotify a Apple podcast.

Odebírejte náš newsletter, tím získáte přehled o všech novinkách.

Pavla Tučková

Pavla Tučková

LinkedIn | @

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podívejte se, jak vám pomůžeme vydělat více peněz ->

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci