Kde jste: Hlavní stránkaZbožové srovnávače zvládne každý

Zbožové srovnávače zvládne každý

Vydáno v blogu SEO a PPC ve vyhledávačích

Máte e-shop a chcete své zboží propagovat na Heurece nebo Zboží.cz, ale děsí vás pojmy jako XML feed, párování nebo třeba bidding?

Nenechte se zastrašit. Jsou to jenom slova, za kterými se skrývají naprosto jednoduché věci. Že si i vy dokážete zbožáky omotat kolem prstu, vám dokážeme na našem školení Srovnávače zboží prakticky.

Pokud vás ani teď děs z těchto podivných slovíček neopouští, pročtěte si náš stručný slovníček pojmů, které se vám budou hodit. Až dojdete na konec, to nejtěžší ze srovnávačů bude už za vámi.

XML feed

Mnoho z vás má hrůzu v očích vždy, když toto slovní spojení zaslechne. Možná si představujete programátora, který po nocích píše složité kódy a za zvuků hromů a úderů blesků je o půlnoci nahrává na Heureku a Zboží.cz.
Tak to naštěstí není. Zkrotit XML feed zvládne každý z vás.

Pod zkratkou XML nehledejte žádné záludnosti. Je to prostá přípona formátu, stejně jako .doc nebo .pdf. Uvnitř tohoto dokumentu se skrývají všechny informace o vašich produktech – název, dostupnost, cena dopravy a další. Jen se zapisují do <špičatých závorek/>, proto výsledný text vypadá trochu podivně.

Upravit si vlastní XML feed vás naučíme na školení. Nemusíte mít žádné znalosti v programování. Jediné, co potřebujete, je počítač a přístup k internetu. Všechno za vás udělá nástroj Mergado, který je k těmto účelům stvořený. Vy budete jen trošku klikat a potom se hodně radovat, že jste to zvládli.

Párování

Tohle slovo zní možná trošku mysticky. Nic tajemného se ale pod ním neskrývá. Jde o jednoduché přiřazení vašich produktů do té správné skupiny na zbožovém srovnávači. Holínky patří k holínkám, trampolíny k trampolínám. Když své zboží správně “napárujete”, zákazníci ho najdou v té správné skupině společně se stejnými produkty vašich konkurentů.

Bidding

Všimli jste si někdy, že lidé nejčastěji klikají na produkty, které jsou na stránce co nejvýše? Nejspíš to děláte i vy. A tyto produkty se pak i lépe prodávají. Mít tak nějakou kouzelnou hůlku a dostat vaše produkty na první pozice.

Počkat. Na to není potřeba kouzelná hůlka. Na to stačí bidding.
Bidding je vlastně taková malá aukce, která se automaticky uskuteční pokaždé, když někdo hledá váš produkt. Vy i vaši konkurenti nabídnete cenu, kterou jste ochotni zaplatit za to, že se váš produkt umístí na první pozici. Kdo dá nejvíc, vyhrává. Ale nemějte strach, tuhle aukci zaplatíte jen, když se uživatel následně proklikne na vaše stránky.

Co se ještě vyplatí znát?

Poslední slovo, které byste se měli naučit před tím, než se vydáte na naše školení zbožových srovnávačů, je “Lída”. To je jméno vaší školitelky, která vám vše dopodrobna vysvětlí. Mezi produkty se pohybuje jako ryba ve vodě. Zbožové srovnávače si zvládla ochočit, a dokonce si na ně pořídila i certifikáty. Ale pamatujte – i ona kdysi prošla stejnými začátky jako teď vy. Takže má tu nejlepší průpravu k tomu, aby vám vše jednoduše vysvětlila a zodpověděla vaše dotazy.

Přijďte na školení

Zaregistrujte se na náš Workshop srovnávačů zboží. Lída Navrátilová s vámi podrobně projde potřebnou teorii a poté se budete věnovat praktickým ukázkám a nastavení zbožových porovnávačů pro váš e-shop.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>