Kde jste: Hlavní stránkaSpotřebitele bude možno přesně zasáhnout na internetu, na mobilu i v televizi

Spotřebitele bude možno přesně zasáhnout na internetu, na mobilu i v televizi

Vydáno v blogu Digitální marketing

AT&T nabídne cílení reklamy nejen přes internet (to je běžnost, nabízí připojení k internetu), ale i přes mobilní telefony (má 69 milionů uživatelů její telefonní sítě) a dokonce i přes televizi (lidé sledují televizi přes její set-top-boxy).

Toho se bude moci využít dvojím způsobem:

1. AT&T oznámí do systému inzerenta, že uživatelé z její sítě, kteří se dopoledne dívali na web inzerenta, nyní sledují pořad X. Systém inzerenta automaticky nebo inzerent „ručně“ okamžitě koupí reklamu v pořadu X (pravděpodobně půjde o formu aukce).

Bude to možné cílit i přesněji, např. uvidím, že moje cílová skupina se dívá na pořad v nějakém regionu, takže koupím reklamu v pořadu X jenom pro tento pořad.

V podstatě něco podobného – ale jen na internetu – řeší naše agentura již nyní přes Google Display Network nebo podobné systémy. Reklamu na určité pozici konkrétního webu můžeme koupit jenom pro určitý region nebo specifickou cílovou skupinu – ostatní návštěvníci webu reklamu neuvidí.

Značně to zvyšuje ziskovost reklamy. Neplatíte totiž za reklamu, kterou vidí všichni na daném webu. Platíte jenom za reklamu, kterou vidí přesně vyspecifikovaná skupina (a Google je v cílení hodně pokročilý).

2. Inzerent bude moci zasáhnout reklamou spotřebitele ráno při cestě do práce přes mobil, přes den na internetu a večer v televizi.

Opět se jedná o něco podobného jako remarketing (i když v remarketingu je potřeba, aby uživatel nejprve navštívil web, na který jej lákáme): budeme spotřebitele sledovat kamkoli a kdekoli, kde bude.

V remarketingu také neřešíte, kde se uživatel po internetu pohybuje – sledujete jej všude, kde je.

A remarketing je extrémně ziskový kanál. Rozhodně jej doporučuji využívat.

Zdroj: Econsultancy.com

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

  1. Myslíte si pane Němče, že může výhledově dojít k ještě výraznější rezistenci vůči reklamnímu sdělení, jakmile se rozšíří informace o tom, že jsou nám podstrkovány reklamy podle toho, jak nás médium sledovalo. Vím, že to je budoucnout, ale přemýšlím o tom i v remarketingu, kde samozřejmě nastavím limit pro imprese, ale stejně, není recipient tím neustále se opakujícím sdělením od stejného subjektu unaven…? Je to otázka do budoucna, jestli může k něčemu takovému dojít, že by možnost extrémního behaviorálního cílení vedla k odporu vůči značce, nebo recipient spíše ocení, že nedostává reklamy, které jsou zcela mimo jeho zájmy (např. dekorativní kosmetika a muži, dámské intimní potřeby a muži, atd…)

  2. Již desítky let jsou k dispozici informace, jak je s námi manipulováno v obchodech – a i když o tom píši nebo přednáším, přesto ani já nejsem rezistentní a když jdu do obchodu pro jednu věc, nakonec mám občas u pokladny čtyři. :-)Výhoda digitálního marketingu je, že jej dokážeme snáze měřit. Tedy, pokud zjistíme, že je marketing příliš intenzivní, můžeme snížit intenzitu.Ale je fakt, že zatímco nyní spotřebitel uvidí několik tisíc nerelevantních reklam za den, v budoucnosti uvidí více relevantní. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>