Kde jste: Hlavní stránkaNávštěvník ohodnotí web za 50 milisekund

Návštěvník ohodnotí web za 50 milisekund

Vydáno v blogu Digitální marketing

Za jednu dvacetinu sekundy si dokáže mozek udělat názor na webovou stránku, uvádí se ve výzkumu Carleton University v Ottawě, který dnes citují Lidové noviny.

Výzkum byl původně publikován v časopise Behaviour and Information Technology.

Podle výzkumu dále mozek jednou vytvořené stanovisko jen nerad přehodnocuje.

Kanadští vědci pokusným osobám promítali webovské prezentace. Účastníci experimentu je hodnotili podle vizuální podoby. I když doba, po kterou mohli dobrovolníci stránku pozorovat, klesla až na 50 milisekund, shodovalo se hodnocení s posudkem vytvořeným bez časového tlaku. Za 50 milisekund se přitom při televizním vysílání na obrazovce vymění právě jeden snímek.

„Mí kolegové se domnívali, že nebude možné zaznamenat žádný efekt při pozorování kratším než 500 milisekund,“ říká Gitte Lindgaardová z Carleton University v Ottawě, autorka výzkumu. Pro webdesignéry je výsledek studie varováním před tvorbou „přeplácaných“ stránek. Vzhledem ke stylu vnímání je třeba čtenáře zaujmout jedním grafickým prvkem.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>