Kde jste: Hlavní stránkaVyVolení – reality show soupeří s Big Brother i online

VyVolení – reality show soupeří s Big Brother i online

Vydáno v blogu SEO a PPC ve vyhledávačích

VyVolení, reality show televize Prima soupeří s konkureční soutěží Big Brother i online ve vyhledávačích.

VyVolení jsou až na druhém místě

Web VyVolených je velmi špatně naoptimalizován. Tak špatně, že po zadání výrazu vyvolení jej Seznam neukáže na první stránce výsledků. VyVolení si tak museli koupit placenou pozici na Seznamu. TV NOVA však byla rychlejší: a tak je na výraz vyvolení na prvním místě mezi placenými odkazy.

Naopak Google je inteligentní: zde jsou VyVolení na prvním místě (i když nejsou optimalizovaní). Ani TV NOVA ani Prima si ale naplatí reklamu v Google AdWords.

Na „reality show“ nemůže být ani jeden placený odkaz

Klíčové slovo reality je na Seznamu beznadějně vyprodáno. Díky nemožnosti inteligentně pracovat s klíčovými slovy na Seznamu, si na reality show již nikdo reklamu koupit nemůže. Což je škoda. Přeci jenom mezi reality a reality show je dost propastný rozdíl.

Proč na „reality show“ nemůže být žádný placený odkaz

Jeden ze čtenářů našeho magazínu se mě zeptal, proč na reality show nemůže být na Seznamu žádný placený odkaz. Důvod je následující:

Seznam neumožňuje „jemnou“ práci s klíčovými slovy. Pokud si objednáte klíčové slovo reality, bude se vaše reklama zobrazovat na reality, reality Brno, reality prodej, ale i třeba na reality show VyVolení. A protože klíčové slovo reality je vyprodané (naopak na Google AdWords není žádné slovo nikdy vyprodané; tam jde o permanentní dynamickou aukci), nemůže si nikdo koupit placený odkaz na reality show. Proto se také na toto slovní spojení nezobrazují VyVolení nebo Big Brother, ale naprosto nerelevantní reklamy realitních kanceláří.

Problém jsem již popsal např. v článku Nakupují teroristi v síti obchodů Internet Mall?.

VyVolení jsou na www.vyvoleni.centrum.cz

Doména vyvoleni.cz patří Czech On Line a.s. (stejně jako ochranná známka). Že si tak základní věc nedokázala Prima ohlídat, je více než zarážející. Než se vůbec o reality show VyVolení začalo hovořit, mohla ji tiše koupit. Nyní tedy VyVolení běží na adrese www.vyvoleni.centrum.cz (ano, ne na vyvoleni.centrum.cz!).

Regina Holásková – první kandidát na SEO boj online

Regina Holásková je první kandidátka, o kterou se svádí SEO boj. Po internetu již kolují její fotky, které lidé vyhledávají – a majítelé webů se snaží, aby se lidé dostali právě na jejich stránky. Osobně ale pochybuji, že to může mít větší komerční smysl.

Schválně, na kolikátém místě skončí tato stránka na výraz Regina Holásková. :-)

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>