Kde jste: Hlavní stránkaMasarykova univerzita začne jako první v Česku vyučovat webovou analytiku

Masarykova univerzita začne jako první v Česku vyučovat webovou analytiku

Vydáno v blogu Tiskové zprávy

Praha 26. ledna - Masarykova univerzita zahájí od jarního semestru 2010 jako první v České republice výuku webové analytiky. Tento mladý obor internetového marketingu zkoumá chování uživatelů internetu a na základě toho optimalizuje weby a reklamní kampaně.

Webová analytika jsou v internetovém prostředí dynamicky se rozvíjející obor. Podle výzkumu společnosti Forrester Research se 71 % podnikatelů rozhoduje na základě údajů z webové analytiky. 60 % pak uvádí, že investice do lidí je v oblasti webové analytiky důležitější než investice do technologií.

S nápadem přišel Petr Škyřík z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, který s nápadem přišel. Personálně budou výuku zajišťovat Robert Němec a Klára Boháčková z internetové reklamní agentury RobertNemec.com, kteří se webové analytice dlouhodobě věnují. Protože je obor multidisciplinární, bude otevřen všem studentům Masarykovy univerzity.

„Webová analytika je v dnešní době raketového růstu e-commerce klíčovým faktorem k úspěchu. Bez kvalitní zpětné vazby a vyhodnocení chování návštěvníků na webu nemůže dnes dobře fungovat nikdo, kdo to myslí s e-commerce vážně,“ uvádí Martin Rozhoň, ředitel společnosti Vivantis, která provozuje přední internetové obchody.

„Zvyšující se tlak konkurence a snižování efektivity internetových reklam nutí ty, kdo chtějí na internetu uspět, analyzovat své weby a neustále je přizpůsobovat aktuálním požadavkům trhu,“ dodává Rozhoň.

„Budou-li studenti pracovat na straně klienta, budou vědět, co přesně chtít po agenturách. Budou-li pracovat na straně agentury, mohou se stát odborníky, kterých je v Česku zoufalý nedostatek,“ vysvětluje Robert Němec z agentury RobertNemec.com prospěšnost tohoto předmětu. Ten zatím přednášel webovou analytiku pro firmy jako je Unicredit Bank, ING, Telefónica O2, Fortuna, Nestlé, Blue Style, Grafton nebo PENNY Market.

V České republice se zatím pořádají jenom jednodenní komerční školení, které jsou navíc zaměřené na využívání jediného softwaru pro webovou analytiku – Google Analytics.

O RobertNemec.com

RobertNemec.com (www.robertnemec.com) je přední česká internetová agentura založená v roce 2001. Zaměřuje se na zvyšování efektivity podnikání na internetu. Mezi její klienty patří např. DATART, T-mobile, Orange SK, Pfizer, Mountfield, CzechInvest, Merck/MSD, Ministerstvo zahraničních věcí, České radiokomunikace, FujiFilm, AAA AUTO a desítky dalších.

Kontakt

Michal Prouza

+420 721 666 152

[email protected]

RobertNemec.com

Sokolská 4, 120 00 Praha 2

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>