Kde jste: Hlavní stránkaPo dohodě s vyhledávačem nemusí být cloaking příčinou vyřazení

Po dohodě s vyhledávačem nemusí být cloaking příčinou vyřazení

Vydáno na blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

Už několikrát se mi stalo, že jsem klikl na výsledek vyhledávání a místo hledaného článku na mě vyskočilo "Pouze pro platící uživatele". Naštěstí pro mě, programátoři zapomínají na to, že vyhledávače obsahují archivy s plným zněním. Naneštěstí pro ně to však může znamenat nejen to, že si článek někdo přečte bez zaplacení/registrování, ale zahrává si s vyřazením z vyhledávačů.

Možná to nechávají být úmyslně, aby kolegové, co o tom vědí si mohli počíst. Nicméně pokud by šlo o znepřístupnění textu z archivu vyhledávačů, stačilo by tak málo. Sice neexistuje nějaké univerzální řešení, ale pro google by stačilo přidat do hlavičky

<meta name=“googlebot“ content=“noarchive“ />

(Více o metatagu googlebot.)

Teoreticky by pro další vyhledávače mohl platit meta tag robots s atributem noarchive

<meta name=“robots“ content=“noarchive“ />

ale neobjevil jsem, že by se tím vyhledávače řídily. Jak tedy na ostatní vyhledávače? Seznam archiv neumožňuje, takže pokud byste byli ochotni přijít o několik málo „čtenářů“, vůbec bych dalším vyhledávačům tento obsah nepovolil indexovat.

Co na to vyhledávače?

Je nasnadě říct, že vyhledávače tuto metodu mohou brát jako neetickou metodu optimalizace pro vyhledávače zvanou cloaking, kdy web podvrhuje obsah stránek a nechá indexovat vyhledávač něco jiného, než se poté zobrazí hledajícímu. Seznam tento způsob skutečně považuje za cloaking a takové stránky vyřadí z indexu. Není však vyloučené, že pokud by se majitel stránek se Seznamem domluvil podobně jako třeba známý WebmasterWorld s vyhledávačem Google, zůstaly by nadále stránky ve vyhledávání. Nicméně je to málo pravděpodobné, protože to pro hledající může být přinosné pouze ve velice specifických případech.

Nedoporučuji, abyste v jakémkoli případě dávali jiný obsah vyhledávačům a jiný čtenářům a už vůbec ne bez předchozí domluvy. Využití „noarchive“ je tak vhodné pro velice specifické případy a často lze vyřešit lépe jiným způsobem.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci