Kde jste: Hlavní stránkaVolby 2006 anebo jak politické strany nezvládají marketing ve vyhledávačích

Volby 2006 anebo jak politické strany nezvládají marketing ve vyhledávačích

Vydáno v blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

Jednou z nejdůležitějších činností v oblasti marketingu ve vyhledávačích je analýza klíčových slov. Důkazem jsou volby 2006.

SNK ED, KDU-ČSL a CEVRO (think-tank blízký ODS) si platí na Seznamu pozice na slovo volby.

Jenže: slovo volby vyhledává podle našeptávače jenom 80 lidí denně. Kdežto výraz volby 2006 vyhledává denně již 232 lidí. Tady se ukazuje, že základem marketingu ve vyhledávačích je analýza klíčových slov. Kdyby strany věděly, co lidé ve skutečnosti hledají, mohly by se k nim mnohem lépe dostat.

Kvalitní analýza klíčových slov je základem SEO i placených odkazů. Ostatně, jak píše Marek Prokop v článku Jak často jsou hledaná nejčastěji hledaná slova, deset nejhledanějších slov dělá zhruba jenom 13 % návštěv. Údaje z webů, které máme na starosti, jsou obdobné.

Výraz volby 2006 vás nespasí

Je však iluzorní si myslet, že straně stačí jeden výraz a „to je ten marketing ve vyhledávačích“. Naopak, skoro nic to neznamená. Skutečný politický marketing ve vyhledávačích je mnohem širší – a také mnohem efektivnější. Protože vy nemůžete oslovovat jenom ty, kteří si vás přímo hledají. Musíte také oslovovat ty, kteří hledají něco jiného.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>