Založení a úprava stránky na Wikipedii

Zmínky o vaší firmě na Wikipedii se zobrazují na dotazy spojené s vaší značkou na předních pozicích ve vyhledávačích. Pomůžeme vám s jejich vytvořením.

Firemní stránka na Wikipedii je důležitou součástí on-line PR a optimalizace pro vyhledávače. Zobrazuje se téměř vždy na první stránce výsledků vyhledávání. Díky tomu můžete obsadit další místo ve vyhledávačích, odsunout své konkurenty nebo negativní zmínky o vaší firmě a získat autoritativní zpětný odkaz.

Zápis firmy na Wikipedii také vypovídá o tom, že je vaše firma spolehlivá. Posílíte svoji důvěryhodnost u potenciálních zákazníků a také u novinářů.

Co je to Wikipedie

Wikipedie (anglicky Wikipedia nebo zkráceně Wiki) je rozsáhlá mnohojazyčná internetová encyklopedie, která je založená na spolupráci dobrovolníků z celého světa.

Každý uživatel internetu zde může svobodně publikovat články, editovat a opravovat případné chyby. Musí přitom dodržovat pravidla nestrannosti a objektivity.

Wikipedie má dnes více než 270 jazykových verzí. Česká varianta patří přitom podle počtu vytvořených článků do 20 největších.

Proč mít firemní stránku na Wikipedii

Wikipedie je považována za vysoce autoritativní web. Často je proto citována například v médiích, ale také v diplomových pracích na vysokých školách a na jiných místech.

Jste-li dostatečně významná firma, měli byste mít vlastní stránku na Wikipedii. Wikipedie je totiž web, kde budou vaši zákazníci, novináři a veřejnost hledat informace o vaší firmě ihned po vašem webu.

Založení stránky je náročné, protože musíte splnit množství pravidel. Wikipedie se řídí speciálním kódováním. Obojí umíme. Dostatečně validní stránka na Wikipedii je vhodná jak pro Online Reputation management (ORM), tak Public Relations (PR).

Jak při vytváření stránky postupujeme

Nejprve se vás budeme ptát. Hodně ptát. Potřebujeme totiž zjistit informace o vaší firmě, které můžeme následně uvést na Wikipedii. Důležité je také udělat průzkum externích (vámi nevlastněných) webů, kde se o vaší společnosti píše. Zásadní jsou autoritativní a známé weby.

Jakmile máme připravené podklady začínáme tvořit samotný text. Víme, že Wikipedia slouží k prezentaci faktů, a proto se nepouštíme do žádné reklamštiny, ale uvádíme pouze informace, které jsou encyklopedicky zajímavé a ozdrojované.

Po napsání textu s vámi zkonzultujeme jeho podobu a společně jej doladíme. Následuje samotné vložení textu do Wikipedie, naformátování podle místních standardů a publikace.

Nezapomínáme ani na zařazení do relevantních kategorií. Díky němu získáme na nově vytvořenou stránku hodnotné interní odkazy.

Lze získat z Wikipedie i odkaz na konkrétní podstránku webu?

Ano, ale daná stránka musí splňovat řadu pravidel, aby to bylo možné. Například většinou není možné vytvářet odkazy na produktové stránky a jim podobné, které jsou silně komerčně zaměřené.

Naopak není problém odkazovat na vysoce hodnotné články na vašem firemním blogu nebo znalostní databázi. Pokud váš web zatím nemá vytvořenou obsahovou strategii, rádi vám s ní pomůžeme.

U našich klientů běžně pracujeme s Wikipedií v rámci link buildingové strategie. Máte-li vhodný obsah, jsme schopni jej umisťovat na Wikipedii a zvyšovat tak brand awareness, díky čemuž získáte další návštěvníky a zákazníky.

Jaké máme zkušenosti s vytvářením a úpravou článků na Wikipedii

Konzultanti naší digitální agentury jsou dlouholetými přispěvateli na Wikipedii. Máme spoustu zkušeností s tím, jakou podobu mají články na Wiki mít. Rozumíme a dodržujeme závazná pravidla pro publikování a ctíme nezaujatý úhel pohledu, který je pro Wikipedii zásadní.

Aby mohla mít vaše firma zápis na Wikipedii, musí splnit tzv. pravidlo existence dvou nezávislých netriviálních věrohodných zdrojů. I s tímto pravidlem vám dokážeme odborně pomoci.

Firemní stránku na Wikipedii jsme vytvářeli jak pro menší české firmy, tak nadnárodní korporace. Všechny námi vytvořené stránky se zobrazují na předních místech ve vyhledávačích na slova spojená se značkou klienta.

Wiki také používáme při propagaci obsahu našich klientů.

Zkušenosti máme jak s českou Wikipedií, tak slovenskou a anglickou.

Čím se lišíme od konkurence

RobertNemec.com Konkurence
Zkušenosti s vytvářením stránek na Wikipedii Desítky vytvořených stránek. Stránky vytvořené konkurencí nemusí projít schvalovacím procesem na Wikipedii.
Pravidelné přispívání na Wikipedii Naši konzultanti pravidelně rozšiřují hesla na Wikipedii. Konzultanti konkurence často vůbec nemají vytvořené profily na Wikipedii a zkušenosti s publikací textů.
Cena 8 750 až 17 500 Kč Konkurence tuto službu oficiálně nenabízí.

Pro jaké značky jsme pracovali

  • Zámek Loučeň