Reklama na Facebooku

Reklama na Facebooku je levná, přesně zacílená, okamžitě dostupná a prudce efektivní. Přivedeme vám nejen fanoušky, ale hlavně zákazníky.

Dokážeme vytipovat přesně ty cílové skupiny, které mají potenciál se zajímat o váš produkt nebo službu, a oslovit je s relevantní reklamou.

Ceny za imprese jsou navíc levnější než u většiny ostatních reklamních systémů.

Levnou reklamu můžete cílit na:

 • Sociodemografické údaje: věk, místo bydliště, zájmy, rodinný status, pohlaví, dosažené vzdělání.
 • Fanoušky vaší stránky a přátele vašich fanoušků.
 • Zákazníky z vaší databáze identifikované pomocí telefonních čísel nebo emailů.
 • Remarketingem (retargetingem) na lidi, kteří navštívili váš web.

Specialitou je dynamický retargeting, kterým automatizovaně zobrazujeme návštěvníkům vašeho webu reklamu přesně na ty produkty, které si u vás prohlíželi.

Proč jsou reklamní kampaně na Facebooku důležité?

Na Facebooku jsou 4 miliony Čechů. A to nejen doma na počítačích, ale i na tabletech a mobilních telefonech. (Příjmy z mobilní reklamy už dokonce u Facebooku přesahují ty z počítačů.) Lidé považují Facebook za součást svých životů a svůj privátní prostor na internetu. Inzercí na Facebooku se jim dostanete hluboko pod kůži.

Při využití reklamního formátu newsfeed se vaše placené příspěvky zařadí mezi mezi příspěvky facebookových přátel. Většina lidí ani nepostřehne, že se jedná o reklamu. Proto je prodej na Facebooku úspěšnější než klasické bannery, ze kterých reklama čiší na první pohled.

Reklamou na Facebooku můžete přímo prodávat vaše produkty, budovat povědomí o vaší značce nebo přivést více návštěvníků na vaše akce. Na Facebooku totiž můžete propagovat:

 • vaše facebookové stránky,
 • konkrétní příspěvky,
 • váš web,
 • konkrétní produkty na webu,
 • aplikace,
 • události.

Našim klientům prodáváme reklamou na Facebooku tisíce eshopových produktů a šíříme jejich značky mezi miliony uživatelů. V roce 2013 jsme pomocí PPC na Facebooku (metoda platby platby za klik) přivedli na brněnskou cyklojízdu tolik účastníků, že se z ní stala největší česká mimopražská cyklistická akce. Ať už jsou vaše cíle jakékoliv, PPC reklamou na Facebooku je lze dosáhnout.

Co díky reklamě na Facebooku získáte?

Jestli chcete konečně vidět jasnou návratnost vašich investic do reklamního kanálu, zařídíme vám ji. A k tomu vám naservírujeme zdarma nové fanoušky a miliony impresí, které budou šířit povědomí o vaší značce. Držíme se následujících zásad:

 • Pravidlo číslo jedna je pro nás vždy návratnost vašich investic. ROI musí být kladná. Neutrácíme reklamní peníze, pokud se nevracejí v tržbách. Počet fanoušků je až sekundární metrika.
 • Pomocí Power Editoru cílíme přesně na vaše zákazníky. Umíme oslovit kontakty z vaší databáze, na které máte email, i anonymní návštěvníky vašeho webu.
 • Neustále vyhodnocujeme efektivnost reklam a uzpůsobujeme reklamní sestavy.
 • Každý měsíc připravujeme podrobný report.

Díky těmto krokům budete vždy v zisku i po odečtení nákladů na média a agenturu.

Jak při reklamě na Facebooku postupujeme?

 • Stanovíme tříměsíční pilotní lhůtu.
 • Najdeme na Facebooku vaše zákazníky.
 • Zobrazujeme jim reklamy s různou kreativou.
 • Optimalizujeme výkon kampaní s důrazem na ROI.
 • Každý měsíc podrobně reportujeme výsledky.
 • Je-li návratnost investic kladná, zvyšujeme objemy.

V čem se naše správa reklamních kampaní na Facebooku liší od konkurence

RobertNemec.com Běžná digitální agentura
Cílení a tvorba publik Využíváme pokročilé možnosti cílení včetně remarketingu nebo cílení na konkrétní emailové adresy. Nastavení se většinou omezuje na sociodemografické údaje. Naklikat si omezení věku a místa bydliště by přitom zvládl každý inzerent sám.
Důraz na návratnost investic Soustředíme se na návratnost vašich investic. Optimalizujeme kampaně do té doby, než se vám skutečně začnou vyplácet. Nepodaří-li se nám to, útraty klientských rozpočtů zastavíme. Bude utrácet smluvené reklamní rozpočty bez ohledu na výkonnost kampaní.
Propojení s facebookovou stránkou Zajímáme se o obsahovou strategii vaší stránky. Kombinujeme reklamní a organické příspěvky pro dosažení co nejvyššího zisku. Vytváří reklamy bez ohledu na to, co se děje na vašich facebookových stránkách.
Napojení na marketingové akce Máte-li každý týden nové marketingové akce, budeme je využívat a do reklamních kampaní je zapojovat. Spravuje reklamy po vlastní ose bez přihlédnutí k vašemu dalšímu marektingu.
Zapojení systémů třetích stran Pro dosažení nejlepších výsledků a výkonů propojujeme Facebook s reklamními systémy třetích stran jako jsou AdRoll, Perfect Audience, AdForm a další. Nezapojuje další systémy. Reklamy tvoří a spravuje jen v rozhraní Facebooku.
Zavádění nových reklamních formátů a způsobů zobrazování reklamy Neustále sledujeme, co je v oblasti reklam na facebooku nového. Buďte si jistí, že o příští novince nebudete muset říkat vy nám. Neinovuje a používá reklamní formáty, které důvěrně zná. Pasivně čeká, až po ní zapojení novinek začne vyžadovat klient.
Cena Od 30 000 Kč/měsíc Od 5 000 Kč/měsíc

Pro jaké značky jsme spravovali reklamu na Facebooku

 • Vykupto.cz

Přijďte na školení

Nenechte si ujít náš základní kurz Marketing na Facebooku a dalších sociálních sítích. Dozvíte se, jak pracovat s komunitou fanoušků, jak prezentovat vaši značku, firmu a produkty či služby tak, abyste udrželi pozornost a přízeň fanoušků a přiměli je k nákupu.

Kurz je zaměřený ze dvou třetin na Facebook, který sociálním médiím stále dominuje a nabízí nejširší možnosti využití. Zbytek kurzu je věnovaný dalším populárním sítím jako je Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn a další.