Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskMarketing a reklama na Facebooku a dalších sociálních sítíchMarketing na Facebooku s jasnou návratností investic

Marketing na Facebooku s jasnou návratností investic

Marketing na Facebooku vám pomůže komunikovat se zákazníky i vydělávat. Dokážete využít sociální sítě jako prodejní kanál? My vám s tím pomůžeme.

Založit a spravovat stránku firmy na Facebooku vám může kdejaký freelancer. Jestli ale chcete dosáhnout prokazatelné návratnosti investic a získat nadšené přívržence vaší značky, spolupracujte s námi.

Sociálním sítím se věnujeme od počátku jejich popularity u nás. Výsledkem jsou tisíce sdílení, popularita a skvělé PR, které vám jiný kanál nezajistí.

Naší hlavní filosofií je návratnost vaší investice. Dodržujeme ji vždy a všude. Jestli vám někdo tvrdí, že sociální sítě nemohou být ziskovým kanálem, pravděpodobně jenom neví, jak toho dosáhnout.

Proč je marketing na Facebooku důležitý

Český Facebook má více než 4,5 milonu registrovaných uživatelů, přičemž zhruba 2 miliony využívají Facebook každý den. Na Facebooku najdete nejvíce zákazníků ze všech sociálních sítí, které se v Česku dají využit. Uživatelé jsou jak lidé v mladém věku, tak třicátníci a nově i senioři.

Na Facebooku můžete oslovit více než 4 500 000 potenciálních zákazníků.

Ať už je tedy vaše cílová skupina jakákoli, na Facebooku byste neměli chybět.

Lidé neradi čekají. Zvažují-li koupi vašeho produktu nebo chtějí-li se o vás něco dozvědět, čím dál častěji směřují na Facebook. Zatímco na odpověď e-mailem jsou ochotni vyčkat i několik dnů, na Facebooku očekávají odpověď v řádech hodin. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že čím dříve dotaz zodpovíte, tím více si upevníte pouto se svým zákazníkem.

Marketing na Facebooku ale není jen o zákaznickém servisu. Hlavním cílem je především budování komunity kolem vaší značky nebo produktu. V naší agentuře se vždy snažíme postupovat tak, že si dopředu uděláme průzkum cílové skupiny a podle něj připravíme obsahový plán, který bude jasně reflektovat zájmy a potřeby vašich fanoušků (a stávajících i potenciálních zákazníků).

Správně zvolený obsah příspěvků je na Facebooku klíčem k úspěchu. Nejprve se musíte zamyslet nad tím, proč lidé dobrovolně tráví svůj volný čas na Facebooku. Nechodí tam nakupovat, ale bavit se, zjišťovat nové drby o svých přátelích a chatovat. Vy je musíte zaujmout a upoutat jejich pozornost. Často můžete narazit na stránky, které mají tisíce fanoušků, ale jejich míra zapojení je mizivá. Není důležité, kolik má vaše stránka fanoušků, ale jak s nimi dokážete pracovat.

Většina firem si je vědoma významu a vlivu sociálních sítí. Problém je, že neví, jak je využít ve svůj prospěch. Každá značka nebo produkt je specifický a má své vlastní zákazníky. Obecné rady a zásady vám samy o sobě úspěch nezaručí. Pro úspěšnou komunikaci nestačí na sociálních sítích být, ale musíte jimi žít. Vývoj sociálních sítí je tak rychlý, že to, co platilo a fungovalo dnes, zítra nemusí.

Co vám marketing na Facebooku přinese

Marketing a PR na Facebooku mají obrovskou moc. Dokáží hýbat dějinami – vzpomeňte na slavná „vejce pro Paroubka“ nebo protesty arabského jara, které byly organizovány pomocí facebookových stránek a skupin.

Propagace na Facebooku z vás může udělat love brand, jako se to v českém prostředí podařilo Big Shocku, Velkopopovickému Kozlovi nebo stránce „opráski sčeskí historje“. Facebookový marketing vás dostane k masám zákazníků. Při vedení marketingu na Facebooku se držíme těchto základních pravidel:

 • Neimprovizujeme. Na začátku spolupráce s klientem vždy stanovíme cíle a připravíme strategii. Potom každý měsíc obsahový plán.
 • Počet fanoušků pro nás není klíčová metrika. Vždy se díváme na návratnost investic. Generuje podle digitální analytiky Facebook tržby? Leady? Objednávky? Nebo aspoň návštěvníky, kteří se stávají zákazníky později? Ne? Tak nebudeme marnit čas a vaše peníze na Facebooku a najdeme výnosnější kanál.
 • Úspěšné facebookové stránky je možné spravovat i bez výrazné finanční podpory. Ale jde to pomalu. Pro dosažení co nejvyšších zisků v co nejkratším čase používáme kombinaci dobrého obsahu a kvalitně vedených reklamních kampaní.
 • Facebook v našem podání slouží i dalším marketingovým kanálům a aktivitám. Děláme aplikace, soutěže, získáváme emailové adresy, přivádíme návštěvníky na offline eventy, rekrutujeme účastníky focus groups, testujeme nápady a produkty.
 • Nemá smysl mít stránku firmy na Facebooku jenom protože je to cool. Můžeme stránku postavit okolo vašeho produktu nebo služby. Nebo vytvoříme komunitní a trochu guerillové stránky. Vždy děláme to, co se vám vyplatí.

Jak při marketingu na Facebooku postupujeme

Každý produkt je jedinečný. Tomu se přizpůsobujeme při vytváření marketingové strategie pro Facebook. Vždy můžete očekávat originální způsob propagace v souladu s jasně vytyčenými cíli. Snažíme se v produktu najít to nejlepší a komunikovat to tak, aby měli lidé důvod jej milovat. Nebudujeme jen prodejní kanál, ale také důvěru.

Jak postupujeme?

 • Provedeme průzkum vaší cílové skupiny a poznáme potřeby vašich zákazníků.
 • Připravíme detailní komunikační strategii přesně ušitou na vaši cílovou skupinu.
 • Kvalitní obsah zkombinujeme s precizně cílenými reklamními kampaněmi.
 • Komunikace vždy probíhá podle předem schváleného komunikačního plánu.
 • Sbíráme podněty fanoušků a pomáháme vám zlepšovat váš produkt.
 • Vyhodnocujeme aktivitu/reakce fanoušků a přizpůsobujeme tomu komunikační strategii.
 • Vyhodnocujeme placené kampaně a optimalizujeme je tak, aby vám přinesly co nejvyšší zisk.
 • Jsme schopni vytvořit vám aplikace nebo soutěže přímo na míru, pomocí kterých oslovíte tisíce uživatelů.
 • Pro ještě vyšší návratnost investic můžeme propojit komunikaci na Facebooku s dalšími digitálními kanály, které nám svěříte.

Jak se náš marketing na Facebooku liší od konkurence

RobertNemec.com Konkurence
Neslibujeme tisíce fanoušků Není pro nás důležitý počet fanoušků. I vám to rozmluvíme. Daleko důležitější jsou jiné ukazatele, například tržby, počet odběratelů, traffic na web, konverze apod. Někteří freelanceři nebo agentury vám slíbí, že vám za pár stovek dostanou na stránku tisíce fanoušků. Ale co s tisíci fanoušky, kteří nemají zájem o váš produkt či službu?
Pracujeme s fanoušky a budujeme komunitu Z průzkumu vyplývá, že 82 % fanoušků lajkuje stránky firem, aby s nimi mohlo komunikovat. Proto se dlouhodobě o vaše fanoušky staráme. Tím budujeme lepší vztah a důvěru. Dodají vám tisíce fanoušků, kteří neprojeví sebemenší zájem o vaši značku.
Kvalitní obsah Nepostujeme obrázky koťátek, abychom uměle zvýšili dosah příspěvků a mohli vám ukázat pěkná čísla. Díky detailní analýze vaší cílové skupiny poskytujeme fanouškům takový obsah, který je zajímá. Nepřemýšlí detailně nad vaší cílovou skupinou a používá příspěvky, které působí na širokou masu, ale nejsou v žádné symbióze s vaší značkou. Běžně to bývají různé memy, koťátka, miminka, štěňátka apod.
Precizní cílení Díky množství informací, které o sobě uživatelé veřejně sdělují, se Facebook stává místem, kde můžete reklamu cílit velice přesně. Stačí, když víte, jak na to. Využíváme retargeting, cílení pomocí emailových adres z vaší databáze a další pokročilé metody. Správce reklamy nezná pokročilejší praktiky cílení, a proto reklamu cílí šířeji a nedosahuje výsledků, které by mu přineslo preciznější cílení.
cena Od 30 000 Kč za měsíc od 1 000 Kč za měsíc

Pro jaké značky jsme marketing na Facebooku dělali

 • Zámek Loučeň

Pokud chcete dělat opravdový marketing na Facebooku (nebo i dalších sociálních sítích), který se vám vyplácí, jsme tu pro vás.

Přijďte na školení

Nenechte si ujít náš základní kurz Marketing na Facebooku a dalších sociálních sítích. Dozvíte se, jak pracovat s komunitou fanoušků, jak prezentovat vaši značku, firmu a produkty či služby tak, abyste udrželi pozornost a přízeň fanoušků a přiměli je k nákupu.

Kurz je zaměřený ze dvou třetin na Facebook, který sociálním médiím stále dominuje a nabízí nejširší možnosti využití. Zbytek kurzu je věnovaný dalším populárním sítím jako je Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn a další.