Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskDigitální analytikaKontrola a nastavení účtu Google Analytics

Kontrola a nastavení účtu Google Analytics

Chcete porozumět vašim zákazníkům a přesně vidět, jak účinná je vaše reklama? Zkontrolujeme nastavení vašeho Google Analytics účtu zdarma.

Aktivovat si účet v Google Analytics (GA) a definovat cíle už nestačí. Abyste mohli lépe sledovat reklamní kampaně a efektivitu webu, musíte Google Analytics nakonfigurovat tak, abyste vytěžili maximum.

Nezkušený pracovník může špatně nastavit profily, aplikovat filtry, které budou vzájemně zkreslovat údaje, nebo špatně definovat cíle.

V Google Analytics spravujeme více jak 180 profilů s měsíční návštěvností přes 9 000 000 návštěv. Dnes a denně vidíme nové klienty, kteří přichází o velké peníze, protože mají špatně nastavenou službu Google Analytics. Mnohé firmy navíc ani neví, jak by jim služba Google Analytics mohla vydělat více peněz.

Proto jsme pro vás připravili „na ochutnávku“ balíček služeb zdarma (viz podmínky níže), který vám pomůže zkontrolovat a odstranit chyby v nastavení Google Analytics a ukáže vám, jak vydělávat více.

Bezplatný audit je velmi výhodný. Věříme, že vám ukážeme, jak snadno vydělávat více a navážeme další spolupráci. Všechna nastavení, která vám provedeme zdarma, vám samozřejmě zůstávají, i když si neobjednáte naše služby.

Proč je audit Google Analytics důležitý?

Představte si data v Google Analytics jako základnu, ze které vychází impulzy pro vaše další aktivity. Pokud je základna špatně vybudovaná a obsahuje nesprávná data, pak i veškeré další aktivity vycházející z těchto dat budou neziskutvorné.

Máte-li data, která neodrážejí realitu, jste schopni se na jejich základě rozhodovat např. o tom:

 • Které kampaně vám vydělaly nejvíce peněz?
 • Do kterých zdrojů investovat i v budoucnu a do kterých ne?
 • Jaké specifické chování vykazují vaši nejbonitnější zákazníci?
 • Která marketingová aktivita pomáhá návštěvníky oslovovat, která informuje a která přinutí ke koupi produktu?

Pouze správně nastavený systém Google Analytics vám zajistí dostatečně kvalitní data, na jejichž základě budete dělat správná rozhodnutí.

Co díky auditu Google Analytics získáte?

Správné nastavení služby Google Analytics vám zajistí, že data v přehledu budou skutečně kvalitní (validní a reliabilní). Budete si jisti, že veškerá rozhodnutí o investicích do marketingových kampaní jsou správná a nejsou zkreslená např. špatně počítanými tržbami kampaní kvůli chybnému nastavení.

Díky vhodnému seskupení kanálů se dokážete rychleji orientovat v přehledech a lépe rozhodovat o investicích i v rámci multikanálových kampaní. Budete moci maximalizovat výnosnost jak mobilní a grafické reklamy, tak reklam ve vyhledávačích či sociálních sítích.

Budete moci provádět analýzy obsahu či analyzovat cesty, které vedou vaše návštěvníky ke konverzi. Budete mít jistotu, že výsledky vašich analýz jsou pravdivé, neboť máte vše správně nastaveno a zkontrolováno.

Díky implementaci a aktivaci nejnovějších funkcí budete vždy o krok napřed před konkurencí a získáte lepší přehled o chování vašich návštěvníků na webu.

Google and the Google logo are registered trademarks of Google Inc., used with permission.

Jak při auditu postupujeme?

Položka Jak to využijete
Zjištění správné implementace kódu Google Analytics (Google Analytics Tracking Code – GATC). Včetně implementace přes Google Tag Manager (GTM). Špatně naimplementovaný kód zkresluje výsledky.
Kontrola, zda používáte aktuální verzi sledovacího kódu. Starý kód již nemá podporu a není kompatibilní s novými funkcemi. Nelze přes něj sledovat nové metriky.
Pokud jsou na webu subdomény, jsou správně měřeny? Špatně nastavené měření subdomén neumožňuje správnou interpretaci dat v přehledu Obsah.
Kontrola validity a reliability měřených dat. Zjistíme, zda je na webu implementován ještě další Google software, např. Google Tag Manager a zkontrolujeme za vás, zda sbírá korektně data.
Kontrola nastavení e-commerce. Zkontrolujeme váš kód pro e-commerce.
Kontrola výsledků e-commerce. Nesprávná data tržeb za produkt nebo celkových tržeb znemožní porovnávat výnosnost zdrojů/kampaní.
Zjištění aktivace SiteSearch. Uvidíte, jaká klíčová slova hledají vaši návštěvníci na vašem webu. Sami vám řeknou, co chtějí.
Kontrola /index.html v Obsahu. Často se data o hlavní stránce webu rozlijí do dvou datových sad. Pomůžeme vám je dát opět dohromady.
Revize nastavených cílů včetně konverzní cesty. Dozvíte se:odkud k vám chodí lidé, kteří nakupují nebo dělají věci, které chcete (odlišíte je od lidí, kteří váš web jenom prochází),čím se vyznačují lidé, kteří u vás nakupují nebo dělají věci, které chcete (opět je odlišíte od lidí, kteří váš web jenom prochází),pokud je vaším cílem, aby lidé vyplnili vícestránkový formulář (např. s objednávkou), budete vědět, zda se na některé stránce formuláře lidé neztrácí a nedokončí proto objednávku.
Vydefinování dalších měřitelných cílů. Projdeme váš web a pomůžeme vám vydefinovat další cíle, které je vhodné ve vašem případě sledovat.
Kontrola nastavení filtrů a jejich aplikace ve správném pořadí. Filtry mají široké použití a pomohou vám očistit vaše data či je rozdělit do zajímavých skupin. Můžete například:vyřadit z dat návštěvy vašich zaměstnanců,oddělit nové a vracející se zákazníky,vytvořit profily pro každou geografickou oblast svých návštěvníků, což jistě ocení vaši oblastní manažeři.
Kontrola propojení služeb Google AdWords a Google Analytics. Chybné propojení ukazuje chybné výsledky a vy pak nevíte, která klíčová slova se vám vyplácí a která ne.
Je nastaven import dat do GA a zároveň export z GA do AdWords? Chcete vidět v přehledech výsledky kampaní z AdWords (CTR, CPC, ROI) a naopak? Pomůže vám to při rozhodování o efektivitě kampaní a následných investicích.
Kontrola měření výsledků z českých vyhledávačů, PPC a srovnávačů cen (např. Zboží.cz) Pomůžeme vám nastavit přehledy tak, abyste na jedno kliknutí viděli efektivitu těchto kanálů bez zbytečného filtrování přehledů.
Kontrola využívání rozšířené atribuce odkazů. Umožní sledovat, jak se kliká na odkazy na vašem webu. Pokud máte více odkazů vedoucích na stejnou URL, pak je lze od sebe odlišit.
Kontrola přidružení dat z Nástroje pro webmastery (Search Control) ke GA. Umožní vám sledovat data z Nástroje pro webmastery (Search Control) přímo v přehledech Google Analytics.
Kontrola propojení GDN. Díky tomu multichannel reports ukazují i cesty, na kterých byla reklama pouze shlédnutá a neprokliknutá. Než se návštěvník stane zákazníkem, několikrát se setká s vaší reklamou či se proklikne na váš web. Zjistíte, jak vypadá cesta, kterou vaši návštěvníci prochází cestou ke konverzi.

Klara Boháčková Kunová - certifikár Google Analytics

Google and the Google logo are registered trademarks of Google Inc., used with permission.

Pokud zjistíme chybnou základní konfiguraci, upozorníme vás na to.

Ve většině případů je nastavení účtu klientem nedostatečné. V tom případě zdarma navrhneme a provedeme některé základní změny v nastavení, jako např. aktivace vhodných pokročilých přehledů, nastavení filtrů, segmentace návštěvníků atd.

Veškeré filtry aplikujeme na duplicitní profil, takže původní data z filtrů zůstanou zachována.

Veškeré analýzy, změny a návrhy provádí naše vystudovaná statistička, specialistka na webovou analytiku, Mgr. Klára Kunová (Boháčková).

Klára Kunová (Boháčková) je držitelkou certifikátu Google Analytics Individual Qualification.

Další naši kolegové, Mgr. Lukáš Pokorný, Ing. Alena Myšková, a Mgr. Martin Šimko, taktéž absolvovali náročný test Google Analytics Individual Qualification.

Vydáváme magazín o webové analytice Webová analytika. Jsme autory nejrozsáhlejšího návodu na Google Analytics na českém internetu.

MOX autorizovaný konzultant

Jsme také autorizovaní konzultanti pro nástroj mYx.cz. Tento nástroj pro teplotní mapy využíváme při analýze konverzí na webu klienta a návrzích nových řešení.

Dále můžeme na požádání klienta:

 • vytvořit přehledy šité na míru vašim potřebám, např. speciální přehled s daty e-mailingu, výsledky konkrétních kampaní, atd.
 • vysegmentovat návštěvníky dle zadaných kritérií tak, aby se tyto segmenty zobrazily v samostatných přehledech (např. návštěvníci ze staré a nové kampaně),
 • najít, jaká klíčová slova zadávají návštěvníci do interního vyhledávače webu a tím zjistit, co na stránkách návštěvníci hledají a zda požadovanou věc našli,
 • přidat další rozpoznávané vyhledávače, jež nejsou implicitně nastaveny v GA a zjistit, jaká klíčová slova jsou zadávána do těchto vyhledávačů,
 • rozdělit oblastní vyhledávače, což je vhodné hlavně pro firmy, které inzerují i mimo ČR (např. budou se generovat zvlášť přehledy návštěvníky přicházející přes Google.cz a Google.sk),
 • sledování chybových stránek a nefunkčních odkazů,
 • nastavit sledování konverzního poměru a dalších metrik pro jednotlivé šablony vašeho webu, což vám pomůže při testování šablon,
 • a mnoho dalšího, záleží na přání zákazníka a jeho aktuálních potřebách.

Tyto služby jsou již zpoplatněny.

Co musíte udělat pro bezplatný audit Google Analytics?

Stačí vyplnit níže uvedený formulář a naši pracovníci vás již srozumitelně provedou celým procesem.

Chcete-li využít službu audit Google Analytics bezplatně, musíte mít roční obrat alespoň 100 000 000 Kč. V opačném případě je cena auditu Google Analytics 7 500 Kč.

Máte-li zřízen účet u Google Analytics, povolíte nám k vašemu účtu dle pokynů nápovědy Google Analytics a nastavíte ve Správě uživatelů účtu typ přístupu: Upravit, Spolupráce, Číst a analyzovat. To samé i pro Google AdWords, pokud jej používáte. S propojením vám rádi a bezplatně pomůžeme.

Budete-li si přát, podepíšeme s vámi před bezplatným auditem dohodu o mlčenlivosti.

Některá nastavení vyžadují zásahy do sledovacího kódu Google Analytics. Upravíme vám bezplatně sledovací kód na míru.

Za jak dlouho vám dodáme výsledky?

Zkontrolujeme vám nastavení, navrhneme změny a popřípadě aktivujeme dodatečné přehledy a filtry, a to vše do 2 dnů!

Nemáte dosud implementovánu službu Google Analytics?

Kontaktujte nás a my vám nastavíme účet Google Analytics zdarma a správně od počátku. Nastavíme vám vše tak, jak je uvedeno výše.

To samé se týká případu, pokud např. máte na svých stránkách Google Analytics, ale nemáte k nim přístup.

Jaké jsou podmínky akce?

Akce je určena jenom pro firmy, nikoli pro soukromé osoby nebo živnostníky. Akce není určena ani pro reklamní, internetové a podobné agentury.

 1. Musíte se nejprve stát fanouškem firmy RobertNemec.com na Facebooku.
 2. Vaši firmu budeme moci vést v seznamu klientů.
 3. Poprosíme vás o vyplnění recenze na Googlu. Pokud nevíte jak, navedeme vás.
 4. Pro každou firmu zkontrolujeme a upravíme nastavení jenom jednoho webu.

Pro jaké značky jsme již kontrolu a nastavení účtu Google Analytics dělali

 • TC Business School logo