Kde jste: Hlavní stránkaTwitter nabídne i zadání lokality – Twitter Places

Twitter nabídne i zadání lokality – Twitter Places

Vydáno v blogu Twitter, Digitální marketing

Doposud mikroblogovací služba Twitter odpovídala prostřednictvím uživatelských tweetů na otázky: Kdo? Co? Kdy? V blízké budoucnosti k nim bude možné přiřadit i další: Kde?

V pondělí 14. 6. 2010 bylo oznámeno na blogu Twitteru spuštění služby Twitter Places. Spolu s každým tweetem budou moci uživatelé zadat svoji přesnou polohu. Lidé pak budou moci vyhledávat mezi tweety přímo ze specifického území.

Twitter

Vývojáři Twitteru tím sledují cíl, aby lidé našli přesně ty tweety, které považují za nejvíce relevantní. Zařazení lokace je dobrý krok, jak toho docílit. Pokud jdete na koncert, stojíte ve frontě pro vstup a chcete vědět, proč se neposunujete vpřed, jednoduše můžete přes Twitter ve svém mobilním telefonu sledovat tweety z této oblasti. Stejně tak je možné v případě živelných katastrof jednoduše sledovat důležité tweety z postižené oblasti.

Pro marketéry je to další prostor pro definování cílové skupiny, které budou komunikovat své sdělení. Slevová akce v místním supermarketu má největší váhu pro lidi, kteří bydlí blízko. Ti ji budou moci na Twitteru snadno dohledat.

Naše tweety z firemního Twitteru (RobertNemec.com na Twitteru) tak najdou všichni, kdo budou vyhledávat tweety ve středu Brna poblíž Náměstí Svobody.

Twitter tak v podstatě bude plnit stejnou funkci jako oblíbené Foursquare či Gowalla, kde lidé oznamují svojí pozici.

Službu aktivujete v nastavení „Settings“ tím, že zaškrtnete možnost Add a location to your tweets. Poté by se pod místem, kam píšete své tweety, měla objevit malá ikonka pro zadání lokace. V ČR by ale tato novinka měla fungovat až během přístího týdne. Twitter Places plánují vývojáři zprovoznit i pro Twitter na mobilních telefonech iPhone, Android a Blackberry.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>