Kde jste: Hlavní stránkaRecenze na teplotní mapy Gemius – gemiusHeatMap

Recenze na teplotní mapy Gemius – gemiusHeatMap

Vydáno v blogu Digitální analytika, CRO a UX

Po vydání článku na Lupě o teplotních mapách nás oslovila společnost Gemius, abychom otestovali i jejich nástroj. Jak si vedla služba gemiusHeatMap a jaké jsou její přednosti oproti ostatním nástrojům?

Společnost Gemius S. A. se primárně věnuje průzkumům internetového trhu a je známá převážně ve východní Evropě. Nabízí několik produktů, mezi nimi i službu gemiusHeatMap. Teplotní mapy od Gemiusu dnes využívají portály jako gazeta.pl, sme.sk nebo zoznam.sk. Z českých webů se jedná například o ihned.cz a blesk.cz.

Přihlaste se na naše školení webové analytiky! Nabízíme vám kurz Úvod do webové analytiky a školení Google Analytics. Pro ty z vás, kteří již o webové analytice něco víte, máme školení Webová analytika pro pokročilé.

Jak služba gemiusHeatMap vypadá a jaké má funkce?

Vizuálně teplotní mapy od Gemiusu vypadají velice pěkně. Nahoře na zobrazené stránce je přehledný panel s lištami, kde můžete měnit nastavení teplotní mapy, posílání reportů nebo zde naleznete nápovědu. Součástí je i přehled sledovaných stránek s jejich URL adresami a informacemi o počtu kliknutí. Tento přehled můžete samozřejmě zavřít a nezobrazovat si ho.

Navíc si můžete vybrat ze dvou typů teplotních map, tzv. Link Map a Click Map. Link Map je nastavena defaultně a uvidíte ji po přihlášení do služby. Je koncipována tak, že každý odkaz na stránce je celý zabarvený jedinou barvou, která vyjadřuje počet kliknutí na daný odkaz. Tato verze teplotní mapy je přehledná, ale vidíte pouze celkový počet kliknutí na daný odkaz, nikoliv počet kliknutí na konkrétní místo v odkazu.

Oproti tomu Click Map je standardní typ teplotní mapy, který ukazuje počet kliknutí na libovolné místo na stránce. V tomto typu mapy se však o něco hůře orientuje než v jiných nástrojích, neboť body jsou často slité v jedno.

Veškeré přehledy s počtem kliknutí na jednotlivé odkazy si lze snadno stáhnout do Excelu. V sešitu MS Excel se pak seřadí URL odkazů dle počtu kliknutí od největšího po nejmenší.

Celkový dojem teplotních map byl dobrý, nicméně bych vytkla ne zrovna nejlépe čitelnou Click Map a dobu načítání dema, které je dostupné na stránkách Gemiusu. Samotné přehledy se pak již zobrazují rychle, takže po prvotním spuštění si můžete s teplotní mapou libovolně vyhrát. Kladně hodnotím i přehledné a graficky pěkně zpracované panely s nastavením. Cenu této služby se nám bohužel nepodařilo zjistit, neboť se odvíjí od počtu kliků a cena je kalkulována pro každého klienta individuálně.

Pokud si chcete přečíst, jak vypadají další nástroje pro teplotní mapy a jaké jsou jejich klady a zápory, podívejte se na náš článek Teplotní mapy pro web: porovnání nástrojů a k čemu slouží.

Vyzkoušejte si demo sami

Můžete si vyzkoušet demoverzi. Po stažení aplikace si tak můžete zkoušet funkce nástroje na stránkách webu www.fotopolis.pl.

Aplikaci můžete stáhnout na adrese:

http://heatmap.gemius.pl/download/gHM_Setup_v6.exe

Login: demo

Heslo: demo

Přihlaste se na naše školení webové analytiky! Nabízíme vám kurz Úvod do webové analytiky a školení Google Analytics. Pro ty z vás, kteří již o webové analytice něco víte, máme školení Webová analytika pro pokročilé.
Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>