Kde jste: Hlavní stránkaKomunikaci na Facebooku za vás vyřídí roboti! Social novinky – duben 2017

Komunikaci na Facebooku za vás vyřídí roboti! Social novinky – duben 2017

Vydáno v blogu Facebook, Social media marketing

Facebook začíná nabízet uživatelům chatboty, zlepšuje dohledatelnost lokálních podniků přímo z aplikace, firmám dává k dispozici živé vysílání 360° videa, nabízí nové reklamní formáty a vylepšuje statistiky videí. Instagram roste raketovým tempem a inzerentů stále přibývá.

Facebook pracuje na lepším využití chatbotů

V současné době je na Facebooku k dispozici více než 100 tisíc chatbotů. Většina lidí však nemá ani tušení, že něco takového může využít. V Messengeru se tedy brzy objeví nástroj, který pomůže s vyhledáním relevantního chatbota pro každou příležitost. Boti tak můžou plně převzít komunikaci s fanoušky v chatu.

Máte firemní stránku na Facebooku, ale nestíháte odepisovat na všechny dotazy zákazníků? Pořiďte si chatbota. Jak boti v messengeru fungují, můžete otestovat na kterémkoliv z aktivních botů, které najdete třeba zde.

V zásadě se jedná o umělou inteligenci, pro kterou připravíte vývojový diagram, podle kterého se bude řídit. Bot najde uplatnění v jakémkoliv oboru, ať jde o produkt či službu. Můžete jej využít na vyřizování rezervací v restauraci, jako zákaznickou podporu či reklamační oddělení.

Boti se vždy drží scénáře, pracují bez odmlouvání a nic je nevyvede z míry. Zkrátka skvělý pomocník.

Vývojový diagram pro bota do messengeru

Vyhledávání lokálních podniků přímo v aplikaci

Facebook si uvědomuje sílu lokálního vyhledávání a proto začíná vylepšovat možnosti, jak přímo z aplikace vyhledávat podniky v okolí. Stačí do vyhledávacího pole v aplikaci zadat například “kadeřnictví” a v mžiku se zobrazí seznam stránek, které jsou zařazeny v kategorii kadeřnictví.

Výsledky vyhledávání lze následně filtrovat podle několika parametrů, mezi které patří cenová hladina, otevírací doba či oblíbenost. Výsledky je možné zobrazit také na mapě, která nabízí navigaci, s jejíž pomocí podnik snáze najdete.

Živé vysílání 360° videa

Dalším způsobem jak zaujmout své fanoušky a potenciální zákazníky je možnost vysílat živě 360° video. Ke smartphonu stačí připojit modul s kamerou která zajistí 360° obraz a spustit živý přenos.

Toto vysílání může trvat až dvě hodiny a jeho záznam se následně uchová jako video na vaší stránce. Podrobnosti a technické údaje jsou k dispozici zde.

 

Reklama doslova jako z katalogu

V dubnu jsme se také dočkali nového reklamního formátu, kterým je sbírka. Sbírka se objevuje pouze na mobilních telefonech a skládá se z obrázku či videa, pod kterým jsou odkazy na několik produktů.

Produkty můžeme vybrat ručně nebo je generovat z předem připraveného feedu. Sbírka se jeví jako ideální reklamní formát pro e-commerce, jelikož připomíná klasický katalog, ve kterém můžete zákazníkovi ukázat produkt v reálné situaci a následně mu na něj dát přímý odkaz.

Zdroj: blog.ad-hub.net

Konečně rozumná metrika pro publikovaná videa

Na žádost inzerentů pozměnil Facebook možnosti vyhodnocování výsledků videí. Pokud se budete chtít podívat, jak si vedou videa na vaší stránce, v přehledech se dozvíte jednu hlavní metriku – zhlédnuté minuty.

Dostanete jednoduchý graf, ve kterém jsou porovnány aktuální výsledky s výsledky předchozího období, díky čemuž lze snadno poznat, zda se lidé na vaše videa dívají více, či méně. Pod grafem jsou seřazena videa dle doby zhlédnutí ve vybraném období.

Pomocí tohoto nástroje můžete snadno vybrat ta nejzajímavější videa, která je vhodné následně propagovat pro zvýšení jejich dosahu.

Inzerentů na Facebooku stále přibývá

Hranice 5 milionů inzerentů na Facebooku je překonána. Každým dnem přibývají další a další inzerenti, kteří chtějí platit za reklamu na této sociální síti. Důvod je prostý – při správné administraci jde totiž o velmi efektivní kanál, který není radno podceňovat.

Roste také zájem o reklamu v instagramových příbězích, které sleduje již více než 200 milionů uživatelů denně.

A co vy, inzerujete na Facebooku či Instagramu?

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>