Kde jste: Hlavní stránkaŠkolení Google AdWords

Školení Google AdWords

Vydáno v blogu PPC, SEO a PPC ve vyhledávačích

Reklamní systém Google AdWords zobrazuje reklamy ve vyhledávači Google. Internetové školení vás naučí, jak AdWords perfektně ovládat.

POZOR! Pro letošní rok jsme připravili nové školení AdWords a ostatních systémů PPC reklamy. Přesvěčte se sami, že se vám naše školení Google AdWords vyplatí. Podívejte se na více informací o PPC školeních agentury RobertNemec.com

 

Níže následuje starší článek o našem původním školení AdWords.

 

Chcete-li, abychom vám pomohli s reklamními kampaněmi v Google AdWords, neváhejte nás kontaktovat.

 

Podle průzkumu NetMonitor Consumer hledá 53,4 % uživatelů českého internetu informace o produktech. Spotřebitelé se rovněž zajímají o nakupování v internetových obchodech (62,4 procent) a cestování (64 %). Je také rozdíl mezi tématy, které vyhledávají ženy a muži. Ženy nejčastěji hledají inzerci, nabídky práce a seznámení. Více se zajímají o zdraví, bydlení a recepty. Jasně však vítězí oblast cestování, kterou hledá 73,1 % dotázaných žen. Muže zajímají převážně e-obchody, počítačové a odborné servery a rovněž informace o výrobcích.

Kam jdou na internetu lidé, když potřebují nalézt nějakou informaci? Možností je několik. Mohou navštívit internetový portál typu Seznam.cz, Centrum.cz nebo Atlas.cz, přečíst si články na svém oblíbeném webovém magazínu anebo použít vyhledávač. Odhaduje se, že 70 až 90 % lidí přichází na stránky z vyhledávačů a katalogů. Například vyhledávač Google navštíví každý měsíc přibližně 380 milionů unikátních uživatelů. Vyplývá to z údajů analytické společnosti Nielsen/NetRatings. Polovina těchto uživatelů pochází z jiných zemí než je USA.

Neviditelné reklamní proužky

Na portálech a obsahových serverech přitom uživatelé většinou vidí reklamní proužky (bannery). Studie z roku 1998 s názvem Banner Blindness: Web Searchers Often Miss „Obvious“ Links prokázala, že si 75 % čtenářů webu nevšimne informace zobrazené v reklamním proužku. Letos tyto informace potvrdil průzkum Nielsen Norman Group, který se zjišťoval skutečné chování lidí na internetu. Zjistilo se, že lidé cíleně hledají informace a velmi málo pozornosti věnují reklamním proužkům. Protože uživatelé internetu reklamní proužky nevnímají, vžil se termín „bannerová slepota“.

Reklama ve vyhledávačích pomáhá podnikatelům vyřešit dva problémy. Tím prvním je zacílení. Reklama ve vyhledávačích se většinou zobrazuje podle toho, co uživatel právě hledá. Zároveň nejde o grafický proužek, který podle studie Banner Blindness nevidí 75 % čtenářů webu. Největší výhodou je zobrazování reklamy podle toho, jaké téma zajímá uživatele. Jestliže někdo hledá například zcela konkrétní DVD, může po kliku na reklamu přejít do elektronického obchodu a DVD si objednat.

Zaostřeno na Google AdWords

Jedním z vyhledávačů je již zmíněný Google, který nedávno vstoupil na český trh tím, že získal českou doménu, kterou dříve vlastnil doménový spekulant. „Dva ze tří českých uživatelů nyní hledají pomocí Googlu, to je podle nás slušný tržní podíl,“ prohlásil v rozhovoru pro server Lupa.cz Dennis Woodside, Director of Emerging Markets firmy Google. Bohužel neuvedl zdroj dat.

Výsledky statistiky měřených serverů Navrcholu.cz z dubna loňského roku uvádí, že celkový podíl vyhledávače Seznam.cz dosáhl hodnoty 40,90 %. Google získal 29% podíl na trhu. Tyto hodnoty se mohou změnit a je také otázkou, jak je ovlivní existence domény google.cz či zřízení pobočky Google v České republice.

Pod názvem Google AdWords se skrývá reklamní program, který umožňuje inzerentům zobrazovat reklamy ve výsledcích hledání vyhledávače Google. Více vizte na přehled článků  s definicí Co je Google AdWords.

Důležitá je pozice inzerátu na stránce. Odborníci testovali pomocí oční kamery chování uživatele ve vyhledávači Google. Ukázalo se, že testované osoby často výsledky hledání nijak pečlivě nestudují. Pohledy uživatelů na výsledky hledání připomínají písmeno „F“ (podívejte se na grafické znázornění toho, co lidé na webu Google vidí). Uživatel prohlédne pravý okraj, uvidí první dvě pozice reklamy Google AdWords a poté se vrátí zpět k výsledkům hledání.

Reklamu na prvním místě vidělo v očním testu 50 % respondentů, druhé místo zahlédlo 40 % a třetí místo vidělo jen 30 % lidí. Vyplatí se proto psát kvalitní texty inzerátů, které zaujmou a zároveň na web přivedou budoucí zákazníky.

Školení Google AdWords zdarma

Reklamní systém Google AdWords je poměrně propracovaný a nabízí řadu zajímavých funkcí. Pro začínající inzerenty a všechny další zájemce jsem na svém soukromém webu Začínej.cz připravil školení zdarma v podobě průvodce s názvem Naučte se ovládat Google AdWords.

V první části internetového školení si přečtete, jak se přihlásit do Google AdWords. Druhá část vám prozradí možnosti platby kartou nebo bankovním převodem.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>