Kde jste: Hlavní stránkaŠimko na SEO Restartu: Proč je dobré být v Google Knowledge Graphu?

Šimko na SEO Restartu: Proč je dobré být v Google Knowledge Graphu?

Vydáno v blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

Co je to entitní SEO?  Proč potřebujeme být v Google Knowledge Graphu? O tom přednášel SEO konzultant a digitální analytik z agentury RobertNemec.com Martin Šimko na druhém ročníku konference SEO Restart.

„Entitní SEO je přístup, jak může být firma, osoba, událost apod. vyhledávači vnímána jako entita. Entity získávají ve výsledcích vyhledávání větší prostor a důvěru Googlu,“ prozradil na přednášce Šimko.

Podle něj je entitní SEO skrze Knowledge Graph bránou k většímu prostoru na stránce s výsledky vyhledávání. Tím, že se vy nebo vaše firma stanete entitou, získáte u uživatelů větší pozornost.

Co vám to přinese?

„Entitní SEO se dá velice dobře využít i v případě Online Reputation Managementu (ORM), kdy odsunete výsledky vyhledávání na stránce níže,“ popisuje výhody entitního SEO v praxi Martin Šimko.

Šimko na přednášce zmiňoval  fakt, že Google stále více upřednostňuje ve svých algoritmech značky, ať už jde o firmy nebo osoby. S nimi se pojí  ony „autority neboli entity“, těm pak vyhledávač může více důvěřovat a zobrazovat je na prvních příčkách ve výsledcích vyhledávání.

Tím, že je např. firma nebo osoba vnímaná jako entita, Google o ní ví další informace, které si dokáže spojit – například, že tento obrázek je logo dané firmy, ta má sídlo, zaměstnance apod.

„Díky tomu pro něj není už osoba či firma pouze řetězec znaků, ale entita, která má vlastnosti – jméno, příjmení, výšku, váhu, místo a datum narození, vzdělání apod. Google se snaží rozeznat entity na internetu, jejich vlastnosti a vztahy,“ míní.

Na základě toho může Google mnohem lépe informace třídit a vyhodnocovat jejich důležitost.

„Jelikož je dlouhodobým cílem Googlu ono třídění informací a poskytování relevantních odpovědí na uživatelské dotazy,  je dalším krokem tedy Knowledge Graph. Například Facebook, který nedávno oznámil, že by také rád spustil vlastní vyhledávač, už informace ve formě entit a objektů má. Google se ho snaží tedy v této rovině dostihnout,“ dodává Šimko.

O pojmu entitní SEO Martin Šimko okrajově diskutoval už v minulosti na semináři Chytřejší digitální marketing v roce 2014. Podívejte se na video

 

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>