Kde jste: Hlavní stránkaNakupují teroristi v síti obchodů Internet Mall?

Nakupují teroristi v síti obchodů Internet Mall?

Vydáno v blogu SEO a PPC ve vyhledávačích

Chcete vědět, co nám všechno Seznam.cz doporučuje?

Možná se vám zdá, že předchozí dvě věty k sobě vůbec nejdou, ale vše vám začne dávat smysl po zadaní fráze levné zbraně hromadného ničení do fulltextového vyhledavače Seznamu.

Výsledek vyhledávání fráze levné zbraně hromadného ničení ve fulltextovém vyhledávání seznamu

Pro zvětšení obrázku na něj klikněte.

Počínání Seznamu je při nejmenším úsměvné. Ihned doporučí síť obchodů Internet Mall. Kdybyste si však nevybrali (nebo požadované zboží kupodivu nenašli), Seznam pro jistotu doplňuje přehled „garantovaných firem.“

Jak tato situace mohla nastat? Řešení je prosté. Internet Mall si zaplatil u Seznamu reklamu na frázi levné, a tedy vždy, když se v dotazu objeví slovo levné (respektive levně) jako první nebo druhé slovo, zobrazí se vám v rámečku Seznam doporučuje právě tato reklama.

Kdo je na vině?

Nabízejí se dvě možnosti:

  1. Neschopnost či lenost Internet Mall (či jeho SEM konzultanta) přesněji cílit reklamu
  2. Seznam a jeho politika v search engine marketingu

Kdyby neplatila druhá možnost, mohlo by se uvažovat i o té první. Přeci jenom vypisovat, co všechno je v těchto obchodech levné, by bylo docela náročné… Řešením „problému“ je ovšem možnost číslo dvě. Kdyby Internet Mall chtěl zaplatit za všechny konkrétnější fráze, zřejmě by se nedoplatil. Stávající řešení je tak ekonomicky snesitelnější. Spíše však než předraženost konkrétnějších frází, má Seznam problém s relevancí (i) placené reklamy, což ale není věc nová a zřejmě nemá smysl se o ní bavit.

Levně v Internet Mall

O Seznamu a jeho nastavené politice v oblasti SEM už padlo nemálo úhozů do klávesnice, a tak už jenom dodávám výběr toho, co všechno Seznam doporučuje v sítích obchodů Internet Mall:

Nejen Internet Mall

Abych nezůstal pouze u jednoho příkladu, zajímavé jsou i další doporučení Seznamu:

Pokud máte dost fantazie, zajisté přijdete na další vtipná doporučení. Zatím co budete přemýšlet, já se jdu zapsat k CIA.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>