Kde jste: Hlavní stránkaSEO novinky – únor 2017

SEO novinky – únor 2017

Vydáno na blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

Přečtěte si pravidelnou dávku SEO novinek – za měsíc únor. Dozvíte se například, že Google doporučuje na pozitivní výsledky optimalizace čekat 4–12 měsíců. Nebo jak ozvláštnit výsledky vyhledávání vašeho webu barevnými ikonkami a smajlíky.

Maile Ohye z Google: Dejte SEO specialistům 4–12 měsíců, než uvidíte pozitivní výsledky jejich práce

Google nedávno natočil video s radami, jak najmout SEO specialistu – How to hire an SEO – video k vidění níže. 

V tomto videu se zmínila, že pozitivní výsledky optimalizace by měly být realisticky očekávány po 4–12 měsících.

Maile zmínila několik tipů. Podle ní by se správný SEO specialista neměl zabývat pouze vyhledávači v úzkém pohledu, ale měl by se zajímat o celkový business, zákazníky (cílovou skupinu) a konkurenty. Měl by se ptát na otázky ohledně businessu potenciálního klienta a všech jeho marketingových aktivit a zjišťovat tak možnosti, kde může nejlépe pomoci.

 

Google ruší možnost placeného modulu interního vyhledávání pro firmy

1. dubna 2017 Google ukončuje prodej služby vyhledávání uvnitř firemních webů. O rok později, 1. dubna 2018 bude tato služba zcela vypnuta. Vlastní vyhledávání Google, které je k dispozici zdarma, zrušeno nebude.

Pokud v Search Console v nástroji Odstranit adresy URL odstraníte URL určitého protokolu, odstraníte také verze dalších protokolů

John Mueller se zmínil, že pokud chcete zamezit duplicitám s/bez WWW a duplicitám různých protokolů (HTTP, HTTPS) prostřednictvím Odstranění URL v Search Console, nejedná se o rozumný způsob. Pokud např. prostřednictvím tohoto nástroje odstraníte adresu http://domena.cz, spolu s ní budou odstraněny i verze http://www.domena.cz, https://domena.cz, https://www.domena.cz.

Tato forma duplicit by měla být přesměrována pomocí 301.

Smajlíci ve výsledcích vyhledávání

Google Barrymu Schwartzovi potvrdil, že opět zobrazuje ve výsledcích vyhledávání smajlíky. V desktopových výsledcích vyhledávání se zobrazují formou ASCII znaků, na smartphonech jsou viditelné barevně jako klasické smajlíky.

Tuto novinku jsme objevili již minulý měsíc – v rámci rychlého testování jsem implementovala několik emotikon ve tvaru telefonu do lednových SEO novinek. Ve výsledcích vyhledávání se však nezobrazily (přestože se totožný znak – smajlík zobrazil u jiné stránky, odkud jsem jej zkopírovala).

 

 

7. února pravděpodobně proběhl update Google algoritmu

Barry Schwartz napsal informativní článek o tom, že mnoho lidí zpozorovalo propady a navýšení pozic ve výsledcích vyhledávání. Pravděpodobně tedy došlo k nějakému updatu algoritmu, jelikož změny pocítilo údajně mnoho webmasterů. Google se však k žádné aktualizaci nevyjádřil, nejsou tedy známy podrobnosti, na co konkrétně byla aktualizace zaměřená.

V amerických výsledcích vyhledávání je oficiálně spuštěn dynamický modul “People also ask”

V listopadu Google testoval speciální typ výsledků vyhledávání – dynamickou sekci “People also ask”. Tato sekce se pravděpodobně bude nejčastěji objevovat u přímých otázek, u kterých obvykle uvidíte tzv. Featured snippet – Vybraný úryvek ve vyhledávání. V sekci jsou nabídnuty další časté otázky na dané téma. Každou otázku je možné rozbalit a přečíst si odpověď v dalším Featured snippetu. Podívejte se na konkrétní příklad.

 

 

Dva typy indexace Googlu – “Fast track indexing” a “normal indexing”

Během hangoutu s Johnem Muellerem padl dotaz, jak je možné, že Google někdy nové stránky zaindexuje, poté na několik dní stránky z indexu vypadnou a následně jsou znovu zaindexovány.

John se vyjádřil, že se toto rozhodně může stát, obzvlášť, pokud používáte možnost odeslání stránky do indexu v Google Search Console. Pak nastává tzv. “Fast track indexing” – odeslaná stránka je rychle indexována, ale nemusí v indexu zůstat dlouhodobě – může na chvíli vypadnout. Poté, co stránku robot navštíví přirozeným způsobem, dojde k normální indexaci. Pak by měla URL v indexu zůstat dlouhodobě.

Google testuje možnost zpětné vazby na obtěžující fráze v našeptávači

Našeptávač někdy při psaní vyhledávacího dotazu nabízí hledané výrazy, které mohou být obtěžující. Google nyní testuje možnost zpětné vazby, kdy hledající může obtěžující fráze nahlásit. Google chce uživatelům nabízet pouze “kvalitní” často hledané dotazy, které nejsou nijak urážlivé.

Zdroj obrázku

 

V amerických výsledcích vyhledávání se objevuje nový typ karuselu

Při hledání určitých typů klíčových slov, které vyjadřují nadřazenou kategorii, se může v amerických výsledcích vyhledávání objevit karusel nabízející kategorie nižšího řádu nebo přímé produkty, které pro kategorii spadají. Karusel je specifický typ výsledků vyhledávání – jedná se o modul, který obsahuje odlišně designované výsledky, kterými je možné rotovat horizontálně.

V článku je zmíněna Kategorie “baby clothes” – v karuselu se objevují podkategorie boty, pyžama, ponožky apod.

Sami se podívejte na příklad “project management software”. Při kliknutí na konkrétní značku softwaru Google vyhledá přímo brand.

Nové náhledové tlačítko v testovacím nástroji pro strukturovaná data

U některých typů strukturovaných dat Google přidal v testovacím nástroji možnost náhledu. Tlačítko funguje v případě testování URL i zdrojového kódu.

Podívejte se na příklad náhledu.

 

Seznam.cz: Robot rychleji následuje odkazy a reaguje na obsah stránky

Seznam.cz na svém blogu zveřejnil zprávu o rychlejším robotovi. Robot by měl nyní rychleji reagovat na obsah stránky a důsledkem by měla být rychlejší indexace. Doposud indexace a zobrazení stránky ve výsledcích vyhledávání trvalo až několik dní. Díky této aktualizaci by se tento proces měl zrychlit na jeden den.

 

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci