Kde jste: Hlavní stránkaDočkáme se vůbec někdy mobilního indexu nebo je to další bublina? SEO novinky – duben 2017

Dočkáme se vůbec někdy mobilního indexu nebo je to další bublina? SEO novinky – duben 2017

Vydáno v blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

Shrnutí dubnových novinek z oblasti SEO. Seznam konečně spustil na veřejnost svůj nástroj pro Webmastery, mobilního indexu se možná nedočkáme a ve featured snippetu některých videí se dějí kouzla. Přečtěte si víc.

Mobilní index se možná nespustí do konce roku 2017

Dle Garyho Illyese je pravděpodobné, že mobilní index se do konce tohoto roku plně nespustí.

Podle mého názoru se tato záležitost bude ještě nějaký čas posouvat. Je potřeba sladit desktopové i mobilní vyhledávání a hodnocení webů tak, aby nedošlo k nějakým větším citelným změnám z pohledu uživatele, což vyžaduje mnoho úprav. Ještě nedávno nebylo v Googlu ani jasné, jakým způsobem se budou hodnotit zpětné odkazy vzhledem k separátním mobilním webům.

A tak se zase bude nějaký čas o mobilním SEO pouze mluvit, bez prakticky reálného dopadu na pozice :-).

Google dokáže ve featured snippetu doporučit konkrétní pasáž videa z YouTube

Ryan Rodden zpozoroval zajímavý typ featured snippetu. Video z YouTube, kde Google přímo doporučuje konkrétní část videa ke spuštění, kde by se měla nacházet odpověď na dotaz. V odkazované URL není ani reflektovaný konkrétní čas spuštění videa.

Tento jev je velmi zajímavý, jelikož není jasné, na základě čeho Google předvybral konkrétní pasáž ve videu.

Podívala jsem se na zpětné odkazy na dané video, zda neexistují specifické zpětné odkazy, které by obsahovaly i konkrétní pasáž – nic jsem nenašla.

Další má hypotéza byla, že by to Google mohl posuzovat na základě monologu, jelikož jej dokáže převést na automatické titulky. Ale v dané pasáži není řečená žádná fráze, která by se více shodovala s vyhledávacím dotazem, a tím by potenciálně poukazovala na případnou odpověď.

Je možné, že Google provedl selekci na základě uživatelského chování? Tedy na základě toho, jaké konkrétní sekce lidé nejvíce sledují.

 

Přidat URL do Google indexu nyní bude možné prostřednictvím formuláře v SERPu

Google nyní vložením dotazu “submit URL to Google” do americké verze Googlu zobrazuje formulář pro vložení URL do indexu. Odeslat stránku do indexu tedy je možné přímo ve výsledcích vyhledávání.

Dle mého testování se formulář zatím v českém Googlu nezobrazuje. Každopádně i tak lze samozřejmě adresu odeslat – na této stránce.

 

V Google featured snippetu se mohou objevit prvky z různých zdrojů

Objevily se případy, kdy v Google featured snippetu byl úryvek textu z jednoho zdroje, ale obrázek z jiného zdroje.

Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Rozmáhají se také diskuze, že Google zobrazuje ve featured snippetech čím dál více obrázků.

Průzkum SEO specialistů na Seroundtable o tom, jak dlouho trvá, než jejich práce přinese výsledky

Magazín Seroundtable realizoval průzkum zaměřený na SEO specialisty. Odpovídalo 782 respondentů na to, jak dlouho průměrně trvá, než jejich práce přinese pozitivní výsledky. Téměř polovina specialistů se shoduje na období 4-12 měsíců. Pouze 14 % odpovědělo, že pozitivní výsledky jejich práce jsou viditelné průměrně po 1-3 měsících.

 

 

Google neplánuje zvýšit hodnotu hodnoticího faktoru HTTPS

V roce 2014 Google spustil nový hodnoticí faktor – HTTPS. Weby, které mají HTTPS, mohou mít nyní malou výhodu oproti konkurenci, která má nezabezpečený protokol HTTP. Bez ohledu na SEO však nutno podotknout, že v případě webů, které schraňují uživatelská data a umožňují registrace a přihlašování, je protokol HTTPS v dnešní době nutnost.

Gary Illyes se na Twitteru vyjádřil, že neplánují tento faktor více posilovat.

Nový nástroj pro webmastery od Seznam.cz

Na okamžik, kdy Seznam.cz spustí ekvivalent Google Search Console, se online marketéři a webmasteři těšili dlouho. Nyní to konečně přišlo a Seznam Webmaster je na světě. Jedná se o beta verzi, kde můžete sledovat, kolik stránek navštívil Seznambot, kolik z nich Seznam indexuje, kde dochází k přesměrování a na kolik chybných stránek roboti narazí.

Dle oznámení Seznamu se však jedná pouze o první funkce, v plánu je jejich postupné rozšiřování.

O něco rozšířenější informace lze však získat již nyní, a to přes API.

 

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>