Kde jste: Hlavní stránkaJan Šedo vystoupí na mezinárodním semináři o jazycích na internetu

Jan Šedo vystoupí na mezinárodním semináři o jazycích na internetu

Vydáno v blogu Jak se žije v digitální agentuře

Na mezinárodním semináři o jazycích na internetu vystoupí mimo jiné také Jan Šedo z internetové reklamní agentury RobertNemec.com. Tématem jeho přednášky bude optimalizace pro vyhledávače.

V Brně se uskuteční první mezinárodní seminář v jazyce esperanto, který bude věnován tématu vytváření různých jazykových verzí webových stránek na internetu. Celý seminář navíc proběhne v jazyce esperanto. Podle organizátorů akce je to jasný důkaz, že esperanto není mrtvý jazyk. Na semináři vystoupí mimo jiné také Jan Šedo z internetové reklamní agentury RobertNemec.com. Tématem jeho přednášky bude optimalizace pro vyhledávače (SEO).

Semináře se zúčastní 23 mladých esperantistů z devíti zemí Evropy. Cílem semináře je také upozornit na problém s mezinárodní komunikací v rámci Evropské unie. „V současné době se malé jazyky Evropy téměř nevyučují. Dochází k přílišnému posilňování dvou nebo třech nejsilnějších, což následně vytváří jazykovou diskriminaci přímo u občanů Evropské unie,“ říká Marek Blahuš, předseda České esperantské mládeže. Tato organizace v České republice sdružuje zájemce o mezinárodní jazyk esperanto.

„Esperanto je jednoduchý jazyk, který se naučíte během jednoho měsíce,“ tvrdí Blahuš. Podle něj by mohla Evropská unie používat esperanto jako pomocný jazyk pro mezinárodní komunikaci. „Tím by došlo ke snížení nákladů na překlady do dalších jazyků i ke snížení času potřebného na naučení se takového společného ‚cizího‘ jazyka,“ dodává Blahuš.

Všechny akce pořádá Česká esperantská mládež ve spolupráci s mezinárodní organizací [email protected] Seminář je finančně podpořen grantovým programem Evropské unie „Mládež“.

Esperanto je neutrální mezinárodní jazyk, jehož iniciátorem byl polský oční lékař a lingvista L. L. Zamenhof, který v roce 1887 představil světu první učebnici esperanta. V Brně esperantisté organizovaně působí již od roku 1901.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>