Kde jste: Hlavní stránkaŘídící panel, KPI, výběr časového období a export dat

Řídící panel, KPI, výběr časového období a export dat

Vydáno v blogu Digitální analytika, CRO a UX

Spousta generovaných dat a metrik se může jevit jako nepřehledná a uživatel se může lehce ztratit. Při bližším prozkoumání uživatelského rozhraní Google Analytics ale zjistíte, že jednotlivé přehledy jsou vybudovány tak, aby orientace v nich byla intuitivní.

 

Nechte si udělat ruční audit Google Analytics zdarma. Nebo nám
svěřte svá webová analytika, kde garantujeme zvýšení obratu
o 30 %
. Případně využijte naši poradnu Google Analytics.

U každého přehledu pak naleznete nápovědu a články ze Školy konverzí. Pokud se službou Google Analytics teprve začínáte, je dobré orientovat se v základních informacích o rozvržení přehledů či vědět, jak změnit časové období nebo aplikovat základní filtry.

Řídicí panel a KPI

Po přihlášení do Google Analytics se dostanete do Řídicího panelu (dashboard). Tento panel ukazuje údaje o návštěvnosti za určité období a bude se vám zobrazovat při každém přihlášení do analytik. Je možné ho upravit a vybrat do řídicího panelu metriky, které jsou pro vás zajímavé (např. počet konverzí).

Do dashboardu je vhodné dát metriky, které vypovídají o úspěšnosti vašich marketingových aktivit. Obecně se jim říká klíčové ukazatele výkonnosti (anglicky Key Performance Indicators, dále jen KPI).

Tyto ukazatele jsou pro každou firmu jiné, liší se dle zaměření a poslání webu, dle osoby, která bude vaše KPI sledovat atd. Více se o těchto ukazatelích dočtete v následujících článcích.

 

Řídící panel Google Analytics.

Výběr časového období

V pravém horním rohu řídicího panelu vidíme časové období, během kterého analyzujeme data. Ve výchozím nastavení se vždy automaticky generuje období za poslední měsíc bez aktuálního data. Pokud je tedy dnes 27. 7. 2009, zobrazí se údaje za období 26. 6 2009 – 26. 7. 2009. Jednodenní zpoždění je dáno zpožděným exportem dat do této služby.

Pokud chcete změnit sledované období, klepněte na šipku za časovým obdobím a v přehledu „kalendář“ či „časové období“ změňte datum. Datum lze měnit přímo v kalendáři nebo ho můžete zadat ručně do kolonky časové období.

Není vhodné provádět sledování po dnech, ale spíše po týdnech nebo měsících. Jen tak dokážete graficky odfiltrovat pravidelné výkyvy v návštěvnosti (a jiných metrikách) vašeho webu a porozumět lépe chování návštěvníků. Například o víkendech návštěvnost prudce klesá.

 

Výběr časového období je velmi intuitivní.

Export dat

Pro další zpracování dat nebo hlubší analýzu je často nutné data dále zpracovat v jiném programu. Pro tento účel je v Google Analytics implementována záložka Exportovat vlevo nahoře každého okna, kde si vyberete vhodný formát.

Při exportu do MS Excelu se vám vyexportují všechna data z přehledu, který máte aktuálně otevřený. Jestliže vás tedy zajímají pouze klíčová slova a počet návštěv, které z těchto slov přišly, nezbývá vám nic jiného, než si v souboru Excelu najít mezi všemi daty pouze ta, která vás zajímají. Často je tedy lepší si z vyexportovaného souboru překopírovat data, jež vás zajímají do nového souboru.

 

Záložka pro export dat.

Na stejném místě také naleznete záložku E-mail, ve které můžete nastavit automatické odesílání e-mailů s přehledy až 25 lidem najednou. Přehledy je možno naplánovat tak, aby se odesílaly každý den, týden, měsíc nebo čtvrtletí.

 

Nastavení pravidelného zasílání přehledů emailem.
Nechte si udělat ruční audit Google Analytics zdarma. Nebo nám
svěřte svá webová analytika, kde garantujeme zvýšení obratu
o 30 %
. Případně využijte naši poradnu Google Analytics.
Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>