Kde jste: Hlavní stránkaPPC novinky – únor 2017

PPC novinky – únor 2017

Vydáno v blogu PPC, SEO a PPC ve vyhledávačích

Méně výrazné odlišení reklamy od neplacených výsledků vyhledávání, konec standardních textových inzerátů v AdWords, nasazení ETA na Skliku, nové možnosti dynamického retargetingu. To jsou některé ze změn, které se v PPC světě odehrály v únoru 2017.

PPC novinky únor

Odlišnost placených a neplacených výsledků vyhledávání je zase o chlup menší

Google na konci února opět změnil vzhled štítku, kterým ve výsledcích vyhledávání označuje reklamu. Štítek je nyní bílý se zeleným textem Reklama a zeleným orámováním.

Nové označení placené reklamy ve výsledcích vyhledávání

Ač se tato změna zatím neprojevila všude a nějakou dobu se můžeme setkávat i se starým vzhledem tohoto štítku, podle vyjádření Googlu jde o finální úpravu, nikoli o test.

Google v průběhu let stále méně upozorňuje na odlišnosti mezi reklamou a neplacenými výsledky vyhledávání. Původní výrazné podbarvení reklamy změnil na oranžový štítek, který později nahradil zelenou variantou (a testoval i jiné kombinace), aby nyní nasadil ještě méně výrazný bílý štítek.

Ať je ale odlišení reklamy od přirozených výsledků vyhledávání jakékoli, podle různých průzkumů si většina uživatelů dlouhodobě neuvědomuje, zda kliká na reklamu nebo na neplacené pozice.

Další prodloužení reklamy v AdWords?

Lukáš Král na svém Twitteru zveřejnil screenshot z AdWords, kde je vidět další pole pro text reklamy. Kromě nadpisů, URL a popisu se zde objevuje podrobnejší popis.

Textová reklama ve vyhledávání by tedy mohla mít o další řádek více a tudíž by mohla přitáhnout i větší pozornost. Pokud se tato změna projeví ve všech účtech, moc ti děkujeme, Google. ;)

Již není možné tvořit standardní textové reklamy

Google znovu upozornil na fakt, že od 31. 1. 2017 není možné tvořit standardní textové inzeráty, a to ani v AdWords Editoru či kdekoli jinde. Je možné je ale nadále používat (ponechat je spuštěné), pauzovat je a znovu povolovat.

Sklik zavedl rozšířené textové inzeráty (ETA)

Je to tady! Po mnoha měsících čekání nám Sklik umožnil psát rozšířené textové inzeráty – tedy ty, které AdWords zavedl v létě minulého roku. Na rozdíl od AdWords nás do jejich tvorby v tuto chvíli nenutí, jen nám ji umožňuje.

Rozšířené textové inzeráty fungují ve vyhledávání a na některých (ale ne všech) webech obsahové sítě Skliku. Zatímco ve vyhledávání tedy můžeme nahradit všechny staré inzeráty novými, v obsahové síti bychom to zatím dělat neměli. Mohlo by se stát, že se ETA na mnoha webech vůbec nezobrazí.

Krom toho, že ETA (expanded text ads) pravděpodobně přinesou vyšší míru prokliku, je jejich nasazení důležité také pro snazší kopírování reklam z AdWords do Skliku.

Podrobný návod na nastavení ETA najdete na blogu Skliku.

Pokročilé nastavení retargetingového kódu Skliku

Sklik umožňuje po úpravě kódu nasadit dynamický retargeting i u eshopů, které mají jiné URL na webu a jiné ve feedu.

Dále: Sklik nabízí upravenou verzi retargetingového kódu, která bude automaticky tvořit publikum definované na základě návštěvy kategorie. Tomuto publiku pak bude Sklik zobrazovat produkty z dané kategorie. Zatím je možné pouze nasadit upravený kód; samotná funkce (tedy zobrazování produktů z kategorie) bude spuštěna později.

Jak retargetingový kód upravit si přečtěte na blogu Skliku.

Seznam.cz vyhlásil soutěž pro zájemce o online marketing

Seznam opět vyhlásil možnost přihlásit se do Sklik studentské kampaně. Tento vzdělávací projekt odstartoval již loni a podle vyjádření Seznamu o něj byl mezi studenty enormní zájem. Vybraní studenti dostanou za úkol nastavit PPC kampaně na Skliku pro skutečné klienty. Přínosem je především získání reálných zkušeností z praxe; nejlepší účastníci budou pozváni na stáž do Seznamu.

Přihlašování bylo ukončeno v únoru, a pokud máte o účast v projektu zájem, dejte si do kalendáře upozornění na začátek roku 2018. :)

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>