Kde jste: Hlavní stránkaJak optimalizovat stránky pomocí Indexu USD

Jak optimalizovat stránky pomocí Indexu USD

Vydáno na blogu Digitální analytika, CRO a UX

Google Analytics vám ukáže, kde a co byste měli na vašem webu změnit. Podívejme se na několik málo pohledů, dnes na Index USD.

 

Nechte si udělat ruční audit Google Analytics zdarma. Nebo nám
svěřte svá webová analytika, kde garantujeme zvýšení obratu
o 30 %
. Případně využijte naši poradnu Google Analytics.

Důkladná analýza webu pomocí metrik a klíčových ukazatelů výkonnosti (KPI) vám prozradí, co je na stránkách špatně a co můžete pozměnit, abyste na své stránky přitáhli více zákazníků.

V analytikách existuje mnoho přehledů a není možné popsat všechny přehledy a jejich anomálie, které říkají, že je na webu něco špatně. Jako příklad práce s webovými analytiky uveďme právě metriku Index USD.

Co vám řekne Index USD

Ukazatel Index USD vyjadřuje hodnotu stránky vzhledem k cílové konverzi. Jinak řečeno, vysoká hodnota Indexu USD znamená, že návštěvníci, kteří konvertovali na zákaznících, na cestě ke konverzi prošli danou stránkou. Konverze je, pokud návštěvník dělá na stránkách to, co chcete, např. provede objednávku zboží, pošle poptávku, stáhne si PDF soubor, přidá komentář atd.

Index USD se v Google Analytics počítá automaticky tak, že se sečte globální hodnota a výnos z elektronického obchodu a výsledný součet se podělí počtem jedinečných zobrazení stránky.

Abyste tento index vůbec mohli sledovat, musíte v analytikách zadat hodnotu cíle. Hodnoty Index USD pro své jednotlivé stránky naleznete v sekci Obsah -> Hlavní obsah. Klepnutím na záhlaví sloupce s názvem Index USD se hodnoty v daném sloupci seřadí sestupně dle tohoto indexu. Máte tedy své stránky seřazeny dle jejich hodnoty.

Jak vybrat stránky vhodné pro optimalizaci na základě Indexu USD? Automaticky každého hned jistě napadne začít optimalizovat stránku, která má nejnižší USD a je pro vás nejméně přínosná.

Toto je v některých případech správný postup, ale vždy je předtím vhodné prozkoumat i stránky nejhodnotnější (s nejvyšším Indexem USD). Pokud pro vás budou nejhodnotnějšími stránkami např. stránka s kontaktními údaji nebo stránka se zprávou o nezdařené platbě, může vysoký Index USD signalizovat, že není něco v pořádku s vaším objednávkovým formulářem.

Velmi vhodné je začít naopak u stránky s vysokým Indexem USD v případě, kdy právě na takovéto stránce odchází mnoho návštěvníků z webu nebo jinak bloudí.

Pokud naopak budou mít nejvyšší hodnotu stránky, u kterých byste to nečekaly a které podle vás nesouvisí přímo s nákupním procesem zákazníka, pak může být chyba v uspořádání vašeho webu. Podezřelé stránky pak můžete podrobněji prozkoumat v sekci Obsah a zjistit, odkud návštěvníci přišli na inkriminovanou stránku a na jakou stránku z ní pokračovali.

Pozor, optimalizace znamená, že danou stránku třeba i zrušíte!

U jedné telekomunikační firmy jsme zjistili, že než-li se zákazníci dostanou k nabídce produktů, musí projít přes dvě stránky. Tyto stránky měly vysoký Index USD. Ovšem další data nám říkala, že 27,02 % návštěvníků z těchto dvou stránek odejde pryč z webu.

Rozhodnutí pak bylo jednoznačné: uvedené stránky musí zmizet.

Díky Indexu USD získáte informace o nejhodnotnějších stránkách z hlediska cílové konverze (přes které stránky návštěvníci projdou, než si u vás něco objednají, stáhnou…) Je důležité přemýšlet o stránkách z hlediska konverzního procesu než jako o stránce samotné. Díky Indexu USD zjistíte, které stránky by se daly dále zlepšovat.

Pokud se rozhodnete ke změně obsahu dotyčné stránky a nejste si jisti, co taková změna vyvolá, zkuste použít bezplatný nástroj od společnosti Google Optimalizátor webových stránek. Díky tomuto nástroji můžete v ostrém provozu vyzkoušet různé varianty stránky, která se bude zobrazovat vašim návštěvníkům a zjistit, která varianta je nejúspěšnější.

 

Vstupní cesty v Google Analytics.

 

Nechte si udělat ruční audit Google Analytics zdarma. Nebo nám
svěřte svá webová analytika, kde garantujeme zvýšení obratu
o 30 %
. Případně využijte naši poradnu Google Analytics.

 

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci