Kde jste: Hlavní stránkaRobert Němec: Fakta k obvinění ze spamu a klamavé reklamy

Robert Němec: Fakta k obvinění ze spamu a klamavé reklamy

Vydáno v blogu Jak se žije v digitální agentuře

Ředitel internetové reklamní agentury RobertNemec.com Robert Němec se rozhodl prezentovat jasná fakta k případu svého obvinění ze spamu a klamavé reklamy:

Robert Němec a obvinění ze spamu

Robert Němec byl obviněn Eduardem Hlavou na jeho blogu Hlava.net ze šíření spamu. Zde jsou fakta:

Fakt 1.: Tisková zpráva, kterou Robert Němec rozeslal, byla adresována vybraným novinářům a čtyřem vybraným bloggerům. Každému ze čtyř bloggerů byl zaslán unikátní a originální e-mail (byly poslány čtyři různé e-maily). Zatímco z médií nepřišla žádná negativní reakce (naopak, byla zveřejněna např. na Živě), bloggerovi Eduardu Hlavovi se e-mail s tiskovou zprávou nelíbil a označil jej za spam.

Fakt 2: Blog je médium jako každé jiné. Zprostředkovává styk mezi různými skupinami společnostmi, mimo jiné i mezi firmami. Slovník Merriam-Webster jej definuje následovně: Blog noun [short for Weblog] (1999) : a Web site that contains an online personal journal with reflections, comments, and often hyperlinks provided by the writer.

Fakt 3.: Zasílání tiskových zpráv médiím je zaručeno Ústavou České republiky, jak dokazuje právní rozbor advokátní kanceláře Winter & spol.

Fakt 4.: Interpretace, že by agentura RobertNemec.com chtěla získat Eduarda Hlavu za zákazníka, je „postavená na hlavu“. Proč by reklamní agentura chtěla získat za zákazníka soukromou osobu?

Fakt 5.: Je normální, že se do e-mailů s tiskovými zprávami vkládá základní informace o tom, co je obsahem přílohy. To proto, aby se novinář (včetně bloggerů) mohl rychle rozhodnout, zda-li bude přílohu otevírat, nebo ne. Naše čtyři odkazy v e-mailu se přesně týkaly čtyř informací, o kterých jsme psali v přiložené tiskové zprávě.

Na stažení:

Robert Němec a obvinění z klamavé reklamy

Tomáš Hodboď obvinil na svém blogu Roberta Němce z klamavé reklamy. Tou se měl dopustit touto nabídkou. Zde jsou fakta:

Fakt 1.: Obchodní zákoník, paragraf 45, definuje klamavou reklamu následovně: Klamavou reklamou je šíření údajů o vlastním nebo cizím podniku, jeho výrobcích či výkonech, které je způsobilé vyvolat klamnou představu a zjednat tím vlastnímu nebo cizímu podniku v hospodářské soutěži prospěch na úkor jiných soutěžitelů či spotřebitelů.

Fakt 2.: Robert Němec jasně uvádí (stejným písmem jako samotnou nabídku), že nabídka na audit zdarma se týká jenom firem, které mají obrat větší než 50 000 000. Ostatní firmy mohou využít placené audity.

Fakt 3.: Např. jedna z největších internetových agentur na světě, Agency.com, také nabízela audit zdarma jenom pro firmy s obratem nad půl miliardy dolarů .

Fakt 4.: Na tom, že Robert Němec omezil, komu bude určena jeho nabídka webdesign za 4 900 Kč, není nic nemorálního ani protiprávního. Firmy si mohou určit, komu budou předkládat jaké nabídky.

Fakt 5.: I to, že službu, která je obdobná naší službě Sledování pozic nabízí konkurence, není důvod k obviňování. Před tím, než-li měla tuto službu naše konkurence, ji měli i jiné firmy ve světě. Nabízení podobných služeb za nižší ceny je jenom výhodné pro zákazníky.

Klienti a jejich vyjádření

Mezi klienty agentury RobertNemec.com patří např. T-mobile CZ, T-mobile UK, Mountfield, Agora plus (Nokia), Internet BillBoard, Ministerstvo zahraničních věcí, Jihomoravský kraj, AMI Communications, iMagic, Ignum a desítky dalších společností.

Můžete si také přečíst, co o nás říkají klienti.

Firma publikovala český překlad Etického kodexu SEO, kterého se věrně drží. Kvalita jejích služeb je hlídána společností TopSEOs.com.

Firma Roberta Němce působí na trhu od roku 2001. Kromě prvního roku byla každý rok v zisku a každým rokem její obrat stoupá o desítky procent.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>