Kde jste: Hlavní stránkaVytvářením newsletterů nezávislých na obrázcích můžete zdvojnásobit vaše výnosy (v článku najdete ukázky)

Vytvářením newsletterů nezávislých na obrázcích můžete zdvojnásobit vaše výnosy (v článku najdete ukázky)

Vydáno v blogu Emailový marketing, Digitální marketing

Outlook, Gmail a další aplikace pro příjem e-mailů mají ve výchozím nastavení vypnuto zobrazování obrázků. Dnes si ukážeme, jak se s tím vypořádat, aby byly vaše newslettery co nejefektivnější.

Neefektivní newsletter

Níže uvedený newsletter mi dorazil dnes. I když jej odebírám již léta, nemám u něj povoleno zobrazování obrázků. Mnoho lidí sice zobrazování obrázků povolí, ale nejprve musí dostat onen první, u kterého to povolí.

Váš první automatický e-mail vašemu zákazníkovi by tak měl být co nejvíce textový, aby si jej zákazník mohl vůbec přečíst. Přesto bude stále řada lidí, kteří povolí zobrazování obrázků až někdy v budoucnu, nebo budou povolovat zobrazování obrázků jednotlivě. Anebo jej nepovolí nikdy.

Newsletter bez obrázků. Neuvědomíte-li si, že zhruba polovina příjemců nemá obrázky zapnuty, uvidí polovina vašich potenciálních zákazníků váš newsletter takto.

Podle tři roky starého průzkumu jenom 48 % uživatelů vidí automaticky obrázky. Novější výzkum jsem bohužel nenašel.

Navíc k tomu přičtěte, že mnoho lidí čte dnes e-maily v telefonech, kam se často obrázky také automaticky nestahují.

Zhruba polovina příjemců výše uvedeného e-mailu si tak z výše uvedeného dnešního newsletteru přečte jenom předmět, že mohou někam kliknout a jak se mohou odhlásit. Je totiž celý postavený na obrázcích.

Efektivní newsletter

Newsletter bez obrázků, který se ale bez obrázků obejde. Sdělení se tak dostane k příjemci, i když má vypnuty obrázky.

Toto je příklad newsletteru, který vytvořila naše internetová agentura RobertNemec.com pro jeden e-shop. Obecně je totiž lepší počítat s tím, že obrázky vidět nebudou. Mnohokráte jsme testovali vše možné i nemožné a newslettery, které se nespoléhají na obrázky, mají dvakrát až třikrát vyšší výnosnost.

Je to pochopitelné: Sdělení se obejde bez obrázků. Tedy jej uvidí i lidé, kteří nemají povolené zobrazování obrázků. Navíc se takovýto e-mail načítá mnohem rychleji než ten s obrázky. Někteří lidé totiž mažou e-maily až po té, co jim věnují několik málo sekund. Spoléháte-li se na obrázky v e-mailech, promrháte tento čas zobrazováním obrázků a vykreslováním e-mailu.

Máte-li v newsletteru obrázky, popište je alty. Ale obecně zkuste dělat verze, které se obejdou bez obrázků.

Podívejte se ještě na další hromadný e-mail, který posílá jeden z největších slevových serverů ve spolupráci se známou affiliate sítí. Jediné, co si může na takovém e-mailu přečíst, je, že se může odhlásit z jeho odebírání.

Jeho obsah mi přišel důležitý, a tak jsem jej přeposlal kolegyni. Oba používáme Google Apps, tedy Gmail. Pro danou adresu mám obrázky povoleny, ale kolegyně nikoli. Takže neviděla vůbec nic (viz obrázek níže). Dokonce v e-mailu není ani odkaz na webovou verzi! Představte si, že takto váš newsletter pošle váš zákazník někomu ze své rodiny. Jeho příbuzný se vůbec nedozví, co nabízíte!

Přeposlaný newsletter bez obrázků. Může dokonce dojít k tomu, že e-mail bude naprosto nečitelný.

Tedy, newsletter může být udělaný tak, že obrázky obsahuje (a často je to i vhodné). Ale 100% musí perfektně fungovat i bez obrázků.

A jeden tajný trik na závěr týkající se prostřední ukázky: Všimněte si, že v liště nahoře je jenom označen výprodej. Běžně byla v newsletteru vypsána celá lišta, kde byly odkazy do jednotlivých oddělení eshopu. Ale otestovali jsme, že když zrušíme označení (alty) jednotlivých oddělení a necháme „svítit“ jenom výprodej, je výprodej mnohem více viditelný, přitahuje pozornost a lidé na něj klikají. Lidé milují výprodeje.

Podívejte se na naši nabídku e-mailového marketingu.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

  1. Kde je „prostřední ukázka“?
    „Všimněte si, že v liště nahoře je jenom označen výprodej“ – není vidět ani označený výprodej… je článek úplný? :)

  2. Omlouváme se. Jak jsme měnili web, nebyly převedeny některé obrázky.

    Nyní je již obrázek s výprodejem vidět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>