Kde jste: Hlavní stránkaPPC konzultant junior (Praha/Brno)

PPC konzultant junior (Praha/Brno)

Hledáme kolegy a kolegyně na pozici PPC konzultanta. Nabízíme nadprůměrný plat, dlouhodobé vzdělávání a tým skvělých kolegů. Zaujali jsme tě? Čti dále.

PPC konzultant při práci

AdWords, Sklik, Bing Ads a Facebook: toto jsou systémy, se kterými u nás budeš pracovat. Obrat, cena za konverzi, náklady na PPC a počet impresí: to jsou metriky, které budeš nejčastěji sledovat. A zlepšovat.

Našim klientům vedeme PPC reklamu tak, aby jim co nejlépe pomohla plnit jejich obchodní cíle. Udělat analýzu klíčových slov a nastavit kampaně zvládne každý. To o ničem nesvědčí. Úspěšní jste, když spravujete PPC reklamu tak, aby dlouhodobě plnila klientovy cíle. Máte-li stejný pohled na věc, rádi vás potkáme na pohovoru a později i v našem týmu.

Plný i částečný úvazek

Práci konzultanta PPC kampaní můžeš dělat jak na plný, tak na částečný úvazek. Jsi-li např. student, bude tvůj úvazek 30 až 80 %, podle toho, kolik času potřebuješ na studium. Na druhou stranu, trénink zabere méně času za rok a roztáhne se do několika let.

O nás

Jsme nejstarší digitální agentura na českém trhu – fungujeme od roku 2001. S PPC jsme začali pomáhat klientům v roce 2002. Dva roky před tím, než vznikl Facebook.

Díky našemu know-how jsme získali portfolio klientů jako je T-mobile, SaxoBank, AAA AUTO, Parfums.cz, MasterCard, Kaufland, Student Agency, iDNES.cz, Vykupto.cz, Centrum.cz, Orange, NOKIA, Mountfield, CZC.cz, DATART a desítky dalších.

V České republice se řadíme mezi špičku digitálních agentur. Oproti větším konkurentům má ale náš asi dvacetičlenný tým výhodu flexibility a přátelské atmosféry.

Naše strategie je jednoduchá: zaměstnáváme ty nejlepší. Abychom je mohli zaměstnávat, musíme jim nabídnout takové podmínky, aby u nás chtěli pracovat více, než kdekoli jinde – a nikdy nechtěli odejít.

Co ti nabízíme

Počítáme s tím, že se chceš stát výjimečně dobrým PPC konzultantem. Možná ale ještě nemáš všechny potřebné zkušenosti nebo bys chtěl/a zkusit i jiné kanály digitálního marketingu.

Proto pro tebe máme připravený roční trénink. V průběhu 300 hodin se naučíš vše potřebné o PPC. Budeš-li mít zájem zkusit i další kanály, podstoupíš trénink i v nich. V průběhu tréninku budeš dostávat plat.

Trénink se skládá z interních školení, veřejných školení (PPC školení), interních seminářů a workshopů, přednášek, one-to-one setkání, materiálů ke studiu (knihy, články a online zdroje) a účast na konferencích. Trénink povede tvůj Head of Paid Search, Lukáš Pokorný.

Máme checklisty, literaturu, přístup k databázím. Připrav se, že budeš spravovat rozsáhlé české i zahraniční PPC účty s milionovými rozpočty a hodně se při tom naučíš.

Zajímají Tě další benefity?

  • Lidé u nás nejvíce oceňují neuvěřitelně (ano, pro lidi z vnějšku často neuvěřitelně) přátelské pracovní prostředí.
  • Budeš pracovat ve stabilním týmu skvělých kolegů, kteří se stanou tvými přáteli.
  • Prudce rosteme a měníme se. Minulý rok nám vzrostl obrat o 39 %. Pro letošní rok plánujeme 100 %.
  • Budeš mít možnost pracovat pro zajímavé české i mezinárodní klienty. Takže opraš angličtinu :-)
  • Budeš pracovat jenom pro omezený počet klientů (zhruba pět až šest), abys měl/a čas a mentální kapacitu se jim do hloubky věnovat.
  • Vládne u nás volná pracovní doba. Je jedno, jestli přijdeš v sedm nebo v deset. Co je důležité, je špičková kvalita odvedené práce v termínu.
  • Dostaneš počítač (Mac nebo Lenovo ThinkPad), telefon (iPhone nebo Android), ovoce a občerstvení zdarma v našich kancelářích. Nebudeme tě nutit přecházet z PC na Mac nebo naopak.
  • Svoje soukromé telefonní číslo si můžeš převést pod firemní účet (= budeme jej platit), a to včetně 3 GB internetu každý měsíc.
  • Máš účast zdarma na vybraných konferencích (občas i v zahraničí), firemních akcích (skoro každý měsíc pořádáme nějakou) a zimních výjezdech na hory.
  • Dáme ti přístup k neuvěřitelnému množství placeného obsahu, jako je Harvard Business Review, Inc., New York Times, videa z Distilled a konferencí apod.
  • I jako PPC konzultant můžete jít na SEO workshop nebo školení sociálních sítí.
  • Našim kolegyním zajišťujeme zkrácené úvazky po dobu rodičovské „dovolené“.

Podívej se na 20 důvodů, proč pracovat v RobertNemec.com.

Nebudeme po chtít přesčasy. Stane se, že na nás najednou spadne opravdu hodně úkolů a je potřeba se s tím poprat. Ale obecně lze říci, že když pracujeme v noci nebo o víkendech, je to proto, že:

  1. jsme lamy, notebook jsme otevřeli až v jednu odpoledne a musíme to dohnat,
  2. fakt máme chuť v neděli večer pracovat.

Několik ryze praktických řádků

Úvazek: Plný nebo zkrácený. Potřebuješ-li si dodělat školu nebo máš-li jiné závazky, nabízíme ti zkrácený úvazek.

Nástup: Kdykoli se domluvíme počínaje podzimem 2016 a dál.

Místo výkonu: Praha nebo Brno dle vlastních preferencí. V případě výkonu v Brně je potřeba počítat s občasnými cestami za klienty (většinou do Prahy). V případě výkonu v Praze je třeba počítat s ještě častějšími cestami za corovým týmem v Brně.

Plat: Nástupní plat PPC junior konzultanta je 25 000 Kč (žádné certifikáty AdWords) až 27 000 Kč (máš jeden certifikát Google AdWords a Google Analytics, obojí alespoň na 90 %). Následně ti jej můžeme při splněné utilizaci zvýšit na 28 000 Kč. Během šesti až čtrnácti měsíců by ses měl(a) posunout na pozici konzultanta. Zde je plat 30 000 Kč až 40 000 Kč. Kolegové, kteří jsou u nás více jak pět let, mají průměrný plat 51 000 Kč.

Náplň práce

Juniorská pozice neznamená, že tě budeme držet zkrátka. Naopak – našim cílem je, abys ses co nejrychleji dostal/a k samostatné tvořivé práci a neustále zlepšoval/a své know-how.

Na začátku nad tebou bude držet ochrannou ruku Lukáš Pokorný, vedoucí PPC oddělení. Má osm let zkušeností v digitálu a PPC vedl například pro Nakupvakci.cz, Saxo Bank, Českou mincovnu nebo London Theatre Direct.

Později dostaneš větší volnost, zodpovědnost i peníze a z juniora se staneš řádným konzultantem.

Většinou přebíráme PPC kampaně po jiných agenturách. Zkus si jich pár vybavit. Máš? A teď si uvědom, že tvoje práce bude muset být lepší než v těchto agenturách.

Co konkrétně budeš dělat?

Mnoho lidí si pod pojmem PPC reklama představí pouze inzeráty na Seznamu nebo Googlu. Ve skutečnosti je to však veškerá reklama, při níž se platí za klik. Ač se u nás skutečně budete věnovat staré známé reklamě ve vyhledávání na Seznamu a Googlu, budeme po tobě chtít také display reklamu, remarketing, shopping kampaně a další výdobytky spadající pod pojem PPC. Neumíš-li to, naučíme tě to (ale musíš projevovat snahu a inicitivu). Budeš-li se chtít specializovat na určitou oblast PPC reklamy (třeba jen search nebo jen display), podpoříme vás v tom.

Jako junior si u nás projdeš třemi fázemi:

  1. Budeš dostávat zcela jasné zadání práce (např. „ke všem kampaním cíleným na Evropskou unii přidej label EU“). Výsledky budete reportovat Lukášovi, který má PPC oddělení pod palcem. Ten se také bude starat o vaše vzdělávání a profesní růst.
  2. Budeš se podílet na průběžné správě a optimalizaci PPC kampaní. Toto je činnost, při které se láme chleba – právě tady je vidět, zda a jak dokážeme klientovi pomoci. Dostaneš na starost například jednu kampaň v účtu a povedeš ji k lepším výsledkům. Začneš komunikovat přímo s klienty.
  3. Dáme ti celé PPC účty, abys s nimi dělali vše, co uznáte za vhodné. Zadání už nebude znít „doplň, prosím, do 15. 6. k reklamním sestavám callout extensions a dej mi vědět“, ale spíše „klient se nachází v této situaci, AdWords má v tom a tom stavu, má tyto problémy a cíle – pojď na společnou schůzku a potom dělej, co je třeba“.

Jak rychle tyto fáze proběhnou, záleží na tobě. Pokud uvidíme, že konkrétní úkoly zvládáš levou zadní, rádi se s tebou budeme bavit na vyšší úrovni hned první měsíc.

V každém případě tě budeme vždy podporovat a nikdy tě nenecháme ve vzduchoprázdnu. I ve třetí fázi budeme společně mluvit o tom, co a jak nastavit, jaký přístup zvolit a jak řešit případné problémy. Ve třetí fázi se zároveň pobavíme o tom, jak se tvůj příběh v RobertNemec.com bude vyvíjet dále.

Co od tebe především požadujeme?

  • Prokazatelné zkušenosti s AdWords nebo Sklikem podložené mini-případovou studií. Ta by měla obsahovat informace o tom, co a jak jsi v jedné či více situacích dokázal/a či naopak nedokázali/a. :)
  • Prokazatelnou vášeň pro PPC a marketing obecně.
  • Schopnost se velmi rychle učit.

Hledáme osobnosti, které jsou férové, otevřené a upřímné. K sobě, k nám, ke klientům. Pokud tyto osobní vlastnosti nemáš, nebudeme si rozumět. Za ty roky, co naše agentura funguje, se v ní sešla parta hodně fajn lidí a nějaký yuppie by měl problém k nám zapadnout.

Zavedli jsme u nás no-bullshit policy a na otevřenosti nám opravdu záleží.

Co od tebe chceme dál:

  • jasno v tom, proč k nám jdeš a co si od toho slibuješ,
  • motivaci k neustálému vzdělávání,
  • chuť vzít věc za svou a vyřešit ji; zavolat, napsat, sejít se (can-do attitude),
  • zkušenosti se SEO jsou drobnou výhodou,
  • zkušenosti s reklamou v jiných PPC systémech než AdWords či Sklik nejsou nutné, ale rádi si poslechneme, jak jste se k jiným systémům dostal/a:)
  • měl bys mít výkonnostní přístup k PPC, tj. vnitřní srozumění s tím, že výsledky tvojí práce budou klientům naprosto jasně reportovány,
  • nutná je schopnost hovořit a psát anglicky (i v oblasti PPC); pokud ti napíše klient a ty mu nedokážeš smysluplně odpovědět, problém je na světě (počítej alespoň úroveň B2).

Jak se přihlásit a co bude dál

Chceš vědět více o tom, jak se u nás pracuje? Podívejte se na 20 důvodů, proč je práce u nás skvělá. Zajímá-li tě něco osobnějšího, přečti si, proč miluje svoji práci v agentuře jeden z našich kolegů.

Pokud jsme tě zaujali, zaujmi také ty nás. A to myslíme vážně. Zkus se vžít do člověka, co dostane tvoje materiály. Jestli chceš nějak dokázat svou kreativitu, tady máš prostor. Přesvědčit nás je tvůj první úkol.

Svoje materiály nahraj pomocí tohoto formuláře. Je tam podrobně popsáno, co je potřeba poslat.
Těšíme se na tvoji zprávu!

(P.S. odpovídáme většinou do týdne. Pokud to bude trvat déle, neboj se zvednout telefon a zeptat se).

Není to to pravé?

Dočetl/a jsi až sem a říkáš si, že tato pozice není úplně to pravé pro tebe? Omrkni další nabídky práce.

Netroufáš si zatím na žádnou pozici? Podívej se na stáž (polovina absolventů se stává zaměstnanci agentury).

Cítíš, že si potřebuješ doplnit znalosti v digitálním marketingu? Připravili jsme tebe tebe soupis užitečných zdrojů.

Doporučte tento článek přátelům