Kde jste: Hlavní stránkaVšestranný zvyšovatel výkonu webů (UX/CRO) pro lead generation (Praha/Brno)

Všestranný zvyšovatel výkonu webů (UX/CRO) pro lead generation (Praha/Brno)

Úkol specialisty na Lead Generation zní zdánlivě jednoduše: získat z návštěvníka webu e-mailovou adresu.

Názorvná ukázka

EDIT: Protože jsme na tuto pozici v prvním kole výběru nenašli nikoho adekvátního, můžete se hlásit i nadále, dokud je inzerát uveřejněn.

Ukojit hlad B2B firem a finančních institucí po nové krvi (leadech v podobě e-mailových adres, které předávají svým sales oddělením) ale není jen tak. Úspěch vyžaduje znalosti analytiky, UX, CRO, tvorby dokonalých landing pages a jejich návaznosti na kampaně (včetně copywritingu).

Odměna je ovšem sladká. Pokud dokážete za měsíc klientovi zdvojnásobit konverzní poměr, bude vás mít raději než všech pět ostatních konzultantů, kteří mu z různých kanálů přivedli traffic.

Jste-li schopni zapojit analytickou i kreativní hemisféru zároveň a ženou-li vás dopředu reálně měřitelné přínosy pro klienta, máme práci právě pro vás. V některých firmách se jmenuje UX designérUX analytik nebo CRO konzultant (samozřejmě, že je třeba rozdíl mezi prací UX designéra a UX analytika, ale na to si – zatím – nehrajeme).

O nás

Jsme nejstarší digitální agentura na českém trhu. Optimalizovat marketing firem na internetu jsme začali už v roce 2001. Tři roky před tím, než vznikl Facebook.

První fakturu za digitální analytiku jsme odeslali v roce 2004 (rozlišujeme ale digitální analytiku, UX a CRO).

Díky našemu know-how jsme pracovali pro klienty jako je T-mobile, SaxoBank, AAA AUTO, Parfums.cz, Student Agency, iDNES.cz, Vykupto.cz, Centrum.cz, Orange, NOKIA, Mountfield, CZC.cz, DATART a desítky dalších.

V České republice se řadíme mezi špičku digitálních agentur, ale oproti větším konkurentům má náš dvacetičlenný tým výhodu flexibility a přátelské pohody.

Naše strategie je jednoduchá: zaměstnáváme ty nejlepší. Abychom je mohli zaměstnávat, musíme jim nabídnout takové podmínky, aby u nás chtěli pracovat více než kdekoli jinde – a nechtěli nikdy odejít.

Optimalizaci konverzního poměru (CRO) se v agentuře věnujeme již několik let. S dobrými výsledky v oblasti lead generation i e-commerce. Zatím na ní pracovali konzultanti ostatních oblastí digitálního marketingu. Protože ale poptávka po těchto službách roste, chceme na ni vydělit samostatnou novou pozici.

Rozlišujeme pozici CRO konzultanta pro ecommerce a pro lead generation, protože v každém případě fungují jiné zákonitosti.

Co nabízíme?

Robert Němec prohlásil: „Chci přitáhnout jenom ty nejlepší. A pak jim dát takové podmínky, aby u nás chtěli zůstat navěky. Proto také musíme stále zkoumat, zda je každý člověk u nás šťastný a zda mu práce přináší maximální užitek.“

Chceme odvádět tu nejlepší práci pro ty nejlepší klienty. Vy toho můžete být součástí. Těm nejlepším lidem musíme nabídnout nejlepší podmínky.

Rádi bychom vám nabídli nejvyšší plat v oboru. Nemůžeme vám samozřejmě zaručit, že v každém okamžiku bude váš plat vyšší než kdekoli jinde, protože samozřejmě neznáme všechny platy v ČR, ale uděláme maximum pro to, abyste vždy byl(a) se svým platem spokojen(a).

Naším cílem je, aby každý náš kolega mohl maximálně růst, rozvíjet a prospívat. Aby měl čas na osobní a rodinný život. Aby se z něho stával lepší člověk, s více znalostmi  a schopnostmi. Stále se ptáme a zkoumáme, jak vás posunout výš (ve všech slova smyslech).

Máme tak skvělý tým, že se naše naše hvězdy spolu tráví i spoustu soukromého času. Máme tak skvělé vztahy, že lidem je zde spolu dobře.

Máme klouzavou pracovní dobu. Když přijdete až ve tři odpoledne, nikdo vám nic neřekne (pokud samozřejmě plníte zadanou práci). Anebo si můžete udělat home office u moře nebo na horách. Lidé práci u nás opravdu milují.

Jezdíme společně na zahraniční firemní dovolené (které platí firma). Pořádáme firemní akce a jezdíme na konference u nás i v zahraničí (opět to platí firma).

Budete pracovat se špičkami ve svém oboru, které přednáší na konferencích a vystupují v médiích. Uděláme vše proto, abyste se takovou špičkou stal/a také.

Nastávajícím i současným maminkám vycházíme co nejvíce vstříc, abychom jim umožnili skloubit profesní i rodinný život.

Budete se podílet na optimalizaci konverzního poměru webů ale i kampaňových aspektů pro naše B2B a další klienty zaměřené na lead generation. V konkrétních krocích vám dáme poměrně velkou volnost (za předpokladu, že dokážete spolupracovat s ostatními konzultanty v týmu a dosahovat dobrých výsledků).

Kromě toho nabízíme i všechno to, co běžné firmy:

 • firemní notebook a telefon (i pro soukromé účely),
 • pracovní místo v pěkných kancelářích v centru Brna nebo v úžasném coworkingovém centru TechSquare v Praze 5,
 • fond na další individuální vzdělávání.

Nástup: kdykoli se domluvíme. Zítra, nebo třeba za tři měsíce. Potřebujete si dodělat školu nebo pohlídat miminko? Vyjdeme vám maximálně vstříc.

Místo výkonu: Praha nebo Brno dle vlastních preferencí.

Náplň práce

Na zaměstnance máme vysoké požadavky a vybíráme si jenom ty nejlepší. Svoje lidi ale umíme ocenit a motivovat. A děláme to rádi.

Co bude náplní vaší práce?

 • Tvorba wireframů,
 • tvorba UI,
 • design A/B testů a MVT,
 • návrhy a tvorba konverzních landing pages,
 • návrhy pro úpravy home pages a dalších šablon na webech klientů,
 • CRO audity,
 • data mining a hledání příležitostí pro zvýšení konverznosti webu (ve smyslu: tady máte Google Analytics, na den se do nich ponořte a řekněte nám, co máme na webu změnit, aby byl konverznější),
 • kvalitativní i kvantitativní výzkumy uživatelů,
 • generování hypotéz a jejich následné testování,
 • práce se segmenty, cílovými skupinami a personami,
 • úprava procesu před (podoba kampaní), za (například tvorba materiálů na stažení za e-mailovou adresu), i po (postkonverzní komunikace) průchodu návštěvníků skrz landing pages,
 • komunikace s projektovým manažerem, dalšími konzultanty a s klienty,
 • analytika a vyhodnocování kampaní, reporting výsledků klientovi.

Co požadujeme?

Hledáme všestranného člověka, který dokáže zapojit obě mozkové hemisféry. Je silný v analytice i kreativě. Sám si najde příležitost v datech a vytvoří si v návaznosti na kampaně landing pages, které budou získávat e-mailové adresy (případně telefonní čísla a další informace).

Měl/a bys také zvládat provést kompletní CRO audit webu s návrhy na zvýšení konverznosti a uživatelské testování. Minimálně na úrovni této případové studie.

Co od vás požadujeme?

 • Zkušenosti na obdobné pozici alespoň jeden rok (jsme si vědomi, že obdoba této pozice ve většině českých agentur a firem neexistuje, proto bude stačit podobné zaměření),
 • prokazatelná ukázky výsledků vašich lead generation aktivit pro několik klientů (pokud pracujete in-house, tak pro několik různých kampaní nebo produktů v rámci firmy),
 • znalost HTML, CSS a procesu webdesignu výhodou,
 • znalost landing pages softwarů (například Unbounce) výhodou,
 • zkušenosti s A/B testováním a softwary pro A/B testování výhodou,
 • silné analytické schopnosti,
 • copywriting v češtině zaměřený na konverznost (nejen texty, ale i grafické elementy, bannery, CTA tlačítka atd.),
 • mít v malíku pravidla pro tvorbu dokonalých landing pages a mít cvik v jejich aplikaci,
 • schopnost dotáhnout celý projekt v koordinaci se zbytkem týmu,
 • schopnost dohlédnout na všechny složky konverzního procesu,
 • orientaci ve všech kanálech digitálního marketingu,
 • výkonnostní mindset a přístup k digitálnímu marketingu,
 • znalost práce s Google Analytics, kódy a pixely,
 • týmového ducha,
 • angličtinu na komunikativní úrovni (alespoň B1 nebo B2),
 • komunikativnost, slušné a vstřícné vystupování vůči kolegům i klientům,
 • čestné chování; pohodové rozpoložení.

Jak se přihlásit a co bude dál?

Chcete vědět více o tom, jak se u nás pracuje? Podívejte se na 20 důvodů, proč je práce u nás skvělá. Zajímá-li vás něco osobnějšího, přečtěte si, proč miluje svoji práci v agentuře jeden z našich kolegů.

Dočetli jste se až sem a říkáte si, že tato pozice není úplně to pravé pro vás? Omrkněte další nabídky práce.

Pokud jsme vás zaujali, zaujměte také vy nás. Nahrajte nám životopis a krátký motivační dopis prostřednictvím tohoto formuláře. Přiložte ukázky práce na lead generation projektech v podobě případových studií s konkrétním popisem vašeho podílu na projektech a jejich výsledků. Čím podrobnější podklady nám zašlete, tím lépe pro obě strany.

Pro vybrané uchazeče bude následovat pohovor.

Těšíme se na vaše zprávy!

Není to to pravé?

Dočetli jste se až sem a říkáte si, že tato pozice není úplně to pravé pro vás? Omrkněte další nabídky práce.

Netroufáte si zatím na žádnou pozici? Podívejte se na stáž (polovina absolventů se stává zaměstnanci agentury).

Cítíte, že si potřebujete doplnit znalosti v digitálním marketingu? Připravili jsme pro vás soupis užitečných zdrojů.

Doporučte tento článek přátelům