Kde jste: Hlavní stránkaKonzultant emailového marketingu mění newslettery v dobré zprávy (Praha/Brno)

Konzultant emailového marketingu mění newslettery v dobré zprávy (Praha/Brno)

Chceš, aby lidé s nadšením čekali na tvoje newslettery? Naučíme tě, jak na to.

Klienti budou s nadšením otevírat newlettery. A našim klientům budeš vydělávat miliony korun. Nevíš-li, jak na to, naučíme tě to v průběhu našeho tréninku, který zabere přes 300 hodin.

Emailovou rozesílku umí připravit každý průměrně trénovaný šimpanz. Jenomže neúnavným spamováním klientovi nevyděláš. Každý email musí být především zpráva, na kterou se příjemce těší.

Hlavním cílem emailingu je naladit pozitivní vztah mezi e-shopem (brandem/projektem) a jeho odběrateli. Jen díky tomu dosahuje klient požadovaných cílů. A to nejde bez perfektního zvládnutí Google Analytics a skvělého pochopení cílovky.

Za tím vším musí stát konzultant, který rozumí datům, ale i uživatelům. Člověk, který bezchybně syntetizuje vhledy z levé i pravé hemisféry. A právě to je e-mailák.

Jak to bude fungovat

1. Začneš u nás pracovat, takže za celý následující trénink budeš pobírat plat. Tvůj pracovní úvazek se tedy bude skládat z tréninku a zároveň práce pro klienty.

Můžeš pracovat na plný nebo i částečný úvazek (např. 30 %).

2. Na počátku si zvolíš,  zda chceš podstoupit trénink jenom v oblasti emailového marketingu, nebo v jiných oblastech. Máme na výběr z těchto oblastí:

 1. SEO,
 2. PPC,
 3. reklamní kampaně,
 4. emailový marketing,
 5. social media marketing,
 6. UX (včetně CRO),
 7. digitální analytika,
 8. řízení tvorby obsahu,
 9. tvorba videí,
 10. copywriting,
 11. public relations.

3. Začneme tě trénovat v jedné až třech oblastech podle tvého výběru.

4. Kromě toho dostaneš všeobecný trénink v přípravě marketingových strategií, technických dovednostech (Excel, Google Analytics, HTML…) a kreativních dovednostech, včetně plánování reklamních kampaní.

5. Trénink zabere v prvním roce přes 300 hodin. Při částečném úvazku je to méně, ale zase se to rozloží do více let. Trénink se bude skládat z přednášek, one-to-one sezení, interních seminářů, přidělených materiálů (knihy, články, online zdroje), interních školení od externistů a návštěv konferencí.

6. Vedoucí tvé sekce tě povede při celém tréninku.

7. Po šesti měsících bys měl(a) být schopna říci, které jedné až dvěma oblastem se chceš věnovat naplno. Případně, že chceš zkusit jinou oblast.

Plný i částečný úvazek

Práci konzultanta emailového marketingu můžeš dělat jak na plný, tak na částečný úvazek. Jsi-li student nebo na mateřské dovolené, bude tvůj úvazek 30 až 80 %, podle toho, kolik času potřebuješ na studium nebo na děťátko. Na druhou stranu, trénink zabere méně času za rok a roztáhne se do několika let.

Kdo vlastně jsme? Nejstarší digitální agentura v Česku  

Fungujeme od roku 2001. To je v digitálu skoro jako století. První internetové kampaně jsme dělali dávno před tím, než vznikl Facebook. Od té chvíle je naše vize stejná – pomáhat našim klientům vydělávat.

Spolupracovali jsme se značkami jako je T-mobile, SaxoBank, AAA AUTO, MasterCard, Kaufland, Parfums.cz, Student Agency, iDNES.cz, Vykupto.cz, Centrum.cz, Orange, NOKIA, Mountfield, CZC.cz, DATART a desítky dalších.   

V České republice se řadíme mezi špičku digitálních agentur, ale oproti větším konkurentům má náš asi dvacetičlenný tým výhodu flexibility a přátelské atmosféry.

Naše strategie je jednoduchá: zaměstnáváme ty nejlepší. Abychom je mohli zaměstnávat, musíme jim nabídnout takové podmínky, aby u nás chtěli pracovat více než kdekoli jinde – a nechtěli odejít.

Co nabízíme

Konzultant e-mailového marketingu není samostatná jednotka. Reklamní sdělení musí být perfektně sladěné s ostatními kanály digitálního marketingu. Každá kampaň je sychronizovaná na všech frontách stejně jako nezapomenutelná baletní show.

Jako e-mailák budeš denně spolupracovat s týmem odborníků na digitální marketing, ale také s řadou developerů na straně klienta. A mimoto se Ti poštěstí mít i přímou zpětnou vazbu od zákazníků.

Budeš se učit od špiček v každém kanálu a podíváš se do zákulisí klientů, u kterých kupuješ třeba zubní pastu.

Jaké jsou další benefity práce v naší agentuře?

 • Lidé u nás nejvíce oceňují neuvěřitelně (ano, pro lidi z vnějšku často neuvěřitelně) přátelské pracovní prostředí.
 • Budeš se učit od Alčy, která získala se svou e-mailngovou kampaní druhé místo v soutěži Web Top 100.
 • Klienti tě budou milovat ze všech konzultantů nejvíce, protože e-mailing je zpravidla nejvýnosnější kanál s nejnižšími investicemi.
 • Dostaneš se k práci s velkými (statisícovými) databázemi.
 • V kanceláři budeš sedět po boku lidí, kteří pracují v marketingu přes deset let.
 • Budeš pracovat ve stabilním týmu skvělých kolegů, ze kterého takřka nikdo neodchází.
 • Každý z tvých kolegů bude odborník na něco jiného. Z firemního obědu vždy odejdeš moudřejší.
 • Vždy dostaneš upřímný a otevřený feedback. Ve firmě nejde o ego. Věci se řeší z očí do očí.
 • Prudce rosteme a měníme se. Letošní plán je nárůst obratu o 50 %. Takže se budeš přirozeně dostávat neustále do nových rolí.
 • Máš možnost pracovat pro zajímavé české i mezinárodní klienty. Kvůli převisu poptávky si můžeme dovolit vybírat si klienty, pro které chceme pracovat. Naším kritériím vyhoví přibližně jen každý dvacátý klient.
 • Vládne u nás volná pracovní doba. Vážně je nám jedno, kdy a zda se objevíš v kanceláři. Co nás zajímá, je špičková kvalita odvedené práce.
 • Dostaneš počítač, telefon, ovoce a občerstvení zdarma v našich kancelářích. Můžeš si ale přinést vlastní telefon a notebook. Nebudeme vás nutit přecházet z PC na Mac nebo naopak.
 • Máš účast zdarma na vybraných konferencích (občas i v zahraničí), firemních akcích (skoro každý měsíc pořádáme nějakou) a zimních výjezdech na hory.
 • Dáme ti přístup k neuvěřitelnému množství placeného obsahu, jako je Harvard Business Review, Inc., New York Times, videa z Distilled a konferencí apod.
 • Funguje u nás systém interního vzdělávání, včetně přístupu na všechna naše školení. Jako univerzál můžeš jít na SEO workshop nebo školení sociálních sítí.
 • Našim kolegyním zajišťujeme zkrácené úvazky po dobu rodičovské „dovolené“, stejně jako hlídání dětí.
 • Podívej se na 20 důvodů, proč pracovat v RobertNemec.com.

Nástup: Kdykoli se domluvíme. Čím dříve, tím lépe.

Místo výkonu: Praha nebo Brno dle vlastních preferencí. V případě výkonu v Brně je potřeba počítat s cestami za klienty (většinou do Prahy) zhruba jednou za měsíc. V případě výkonu v Praze je potřeba počítat cestami jednou za 14 dní za skvělým corovým týmem do Brna.

Nástupní plat: Minimálně 25 000 Kč při juniorní pozici; minimálně 30 000 Kč při větších zkušenostech s e-mailovým marketingem.

Co je hlavním posláním a náplní práce konzutalnta emailingu

Konzultant emailového marketingu pomáhá vytvářet klientům řešení, která jim a) budují databázi, b) skrze emailovou komunikaci budují vztah se zákazníky, c) zvyšují zákaznickou retenci, d) pomocí skvělých newsletterů přímo prodávají.

Navrhuje komunikační a kampaňové strategie, jak (v případě e-shopů) směřovat odběratele k nákupu nebo (v případě jiných subjektů) k alternativnímu požadovanému cíli.

Kromě toho připravuje konkrétní newslettery, kde má na starosti jak technickou, tak vizuální a obsahovou stránku. Výkon všech rozesílek monitoruje, analyzuje a vyhodnocuje, aby je mohl dále vylepšovat.

Pravidelně pracuje s databází klienta, kdy analyzuje její složení a na základě toho vytváří segmenty, kampaně a rozvíjí možnosti emailové komunikace. Aby mohl napřímo komunikovat s developery, kteří jsou často nedílnou součástí prací spojených s emailingem, musí také částečně rozumět back endu a front endu webů/eshopů.

U klientů, kteří jsou v používání e-mailového marketingu již zběhlí, navrhuje konzultant pokročilé strategie automatizace a personalizovaných kampaní. Ale neboj se. S tím ti ze začátku pomůžeme.

Hodně zkušený konzultant (to ze začátku nemusíš být) dokáže klientovi vymyslet řešení na míru od A do Z. Výběrem e-mailingvého software počínaje a kreativou konkrétních sdělení konče.

Co požadujeme:

 • Orientace v digitálním marketingu.
 • Pochopení, jak technicky funguje rozesílání a doručování různých typů emailů (osobní komunikace, transakční emaily, obchodní sdělení).
 • Schopnost rychlé orientace v nových nástrojích a systémech.
 • Pochopení, jak fungují databáze a znalost práce s data sety.
 • Analytické schopnosti a strategické uvažování.
 • Systematičnost.
 • Pokročilá znalost Excelu (kontingenční tabulky etc.).
 • Znalost HTML a CSS.
 • Cit pro texty a vizuální zpracování (jednoduchá grafika).
 • Schopnost plánovat a řídit práci dalších lidí.

Pokud Vám něco z výše uvedeného chybí, měl bys prokázat zájem a odhodlání se to šupem doučit. :)

Co není podmínka, ale hodí se:

 • Praxe v emailingu.
 • Znalost práce s Google Analytics.
 • Schopnost rychlé orientace v nových nástrojích a systémech.
 • Znalost práce s nástroji pro e-mailový marketing či automatizaci minimálně na úrovni Mailchimpu.
 • Tvorba grafiky (Photoshop či jiné grafické nástroje)
 • Znalosti z oblasti UX a CRO.
 • Znalost specifik responsivního HTML kódu pro emaily.

Jak se přihlásit a co bude dál?

Chcete vědět více o tom, jak se u nás pracuje? Podívejte se na 20 důvodů, proč je práce u nás skvělá. Zajímá-li vás něco osobnějšího, přečtěte si, proč miluje svoji práci v agentuře jeden z našich kolegů.

Pokud jsme tě zaujali, zaujmi také ty nás. Pošli nám životopis, krátký motivační dopis (do 1 800 znaků) a porfolio digitálních projektů .

Svoje materiály nahraj pomocí tohoto formuláře.

Pro vybrané uchazeče bude následovat osobní pohovor s naším CEO a CBDO.

Těšíme se na vaše zprávy!

Není to to pravé?

Dočetli jste se až sem a říkáte si, že tato pozice není úplně to pravé pro vás? Omrkněte další nabídky práce.

Netroufáte si zatím na žádnou pozici? Podívejte se na stáž (polovina absolventů se stává zaměstnanci agentury).

Cítíte, že si potřebujete doplnit znalosti v digitálním marketingu? Připravili jsme pro vás soupis užitečných zdrojů.

Doporučte tento článek přátelům