Kde jste: Hlavní stránkaArt Director multikanálových kampaní (Brno, Praha)

Art Director multikanálových kampaní (Brno, Praha)

Zlepšuj lidem život.

Milá budoucí kolegyně/kolego,

protože pozice Art Directora je pro nás velmi důležitá, rozhodl jsem se sepsat tento inzerát osobně.

Design, který pomáhá

To je moje vize. Design má zlepšovat lidem jejich životy.

Proto říkám, že „Dobrý grafik (a tedy i Art Director) je z třetiny UXák a dobrý UXák je z třetiny grafik.“ UX je totiž řešení problémů, které lidi mají – a já chci dělat jenom takovou reklamu a marketing, která přináší lidem reálný užitek.

I to je jeden z důvodů, proč tolik klientů odmítáme.

Tvým úkolem bude dávat marketingu našich klientů takovou podobu, která pomůže jejich zákazníkům. Tvá práce musí lidem, koncovým lidem, pomáhat.

Co budeš dělat:

Chci, abys vytvářel(a) radikálně novou komunikaci. Chci, aby byl(a) schopný nastolovat nové trendy.

Budeš výraznou tváří naší agentury.

Budeš vytvářet a sjednocovat vizuální komunikační linku napříč marketingovými kanály. Udržíš kreativní informační stopu od prvního nápadu po celou délku konverzní cesty. Díky tomu budeš mít přímý vliv na výkon kampaní a růst byznysu našich klientů.

Vedle kreativity a drsných grafických skillů jsi ale jako arťák jistě zběhlý i v neotřelých digitálních řešeních. Při brainstormingu vždy vytáhneš z rukávu deset příkladů, jak se podobný problém řešil v jiných kampaních po celém světě.

Byl bych strašně rád, kdybys měl v sobě i manažerské schopnosti. Potřebujeme totiž vybudovat naše vizuální oddělení – a ideální by bylo, kdybys jej řídil(a).

Konkrétně:

 

Vybral jsem šest typických zadání, se kterými se při práci Art Directora v naší reklamní agentuře setkáš:

 • Z důvodů turbulencí na trhu musí náš klient výrazně změnit své zaměření. Naší agentuře svěřil strategii a branding. Společně s tebou musíme vymyslet, jak zcela znova uspět na trhu. Jestliže vymyslíme špatnou strategii, zabijeme deset let práce a mnoho lidí přijde o práci.
 • Klient launchuje inovovanou verzi dlouholetého produktu, která pomáhá maminkám – a nyní bude ještě více. Produkt se ale neprodává online. Cílem kampaně je zvýšení tržního podílu oproti konkurenci. Jak to uděláme? Vytvoříme microsite? Oslovíme blogerky, youtuberky? Modrý koník? Facebookovou aplikaci? Nebo raději Instagram ads?
  Tvým úkolem je s pomocí týmu přijít s kreativními řešeními a vymyslet, jakým způsobem to všechno skloubíme do fungující kampaně.
 • Je sdělení konzistentní a pochopitelné? Tvým úkolem bude, aby lidé pochopili, jaké výhody jim produkt přinese a aby byl branding všude konzistentní (podívej se, jak vidíme branding).
 • Jak udělat video reklamu, kde lidé v pěti sekundách pochopí, jaké výhody pro ně produkt má? Navrhneš, spolu s týmem, podobu reklamy a budeš dohlížet i nad produkcí.
 • OK. Takže spoty by byly? Ale přece ty lidi nemůžeme z YouTube posílat na tu jejich hroznou homepage? A pak je remarketovat zcela nesouvisejícími bannery a posílat jim emaily, kde o nové kreativě nebude ani slovo! V tomto případě se postaráš o to, aby kampaň hrála dohromady, a aby jednotná kreativa dýchala z každého kousku reklamního sdělení napříč kanály.
 • Klient chce z webu získávat leady, ale místo toho, aby mluvil k potřebám svých klientů, má na homepage velkou fotku svých tří jednatelů. Fail! A vaším úkolem je tento fail napravit. Náš arťák je rozhodně částí své duše i UXák. Buď navrhneš, jak to předělat, nebo to dokonce sám předěláš.

Jak bude vypadat Tvá práce

Každého klienta u nás zastupuje Business Development Manager (něco jako account manager v jiných reklamních agenturách). BDM má na starosti tři až sedm klientů. BDM je primárně odpovědný za to, abychom klienta strategicky a inovativně posouvali výše. Takže třeba kontroluje, zda se postupuje strategicky a ne jenom takticky, zda stále chrlíme nápady „co by šlo dělat dále“ (máme na to celý systém) a zda se plní cíle.

Pro každého klienta pak pracuje core team, což je tři až pět lidí, kteří pracují na projektu „od rána do večera“ a stále vymýšlí, jak projekt posunout výše. Core team se sestavuje podle potřeb každého projektu zvlášť. Ty budeš součástí tohoto týmu.

Kolem core teamu jsou pak další lidé, kteří pomáhají s dílčími věcmi.

A aby někdo plánoval kapacitu, zadával úkoly, kontroloval jejich plnění atd., fungují u nás projektoví manažeři.

Protože máme digitální kořeny, nedáme na dojem. A nebereme klienty, kteří dají na dojem. U nás se vše testujeme. Takže např. vytvoříš tři varianty reklamy, ty se otestují a která varianta je nejúčinnější, ta se použije. A je úplně jedno, co se líbí mně, Tobě nebo klientovi.

Všichni v agentuře komunikují s klientem napřímo.

V prvních měsících bude 20 % a následně 10 % Tvého času pevně rezervováno na Tvoje vzdělání (a má i to striktní prioritu před zakázkami, kromě listopadu a prosince).

Vybíráme si klienty. 95 % klientů odmítáme. Chceme, aby nás práce bavila. Pokud si BDM není jistý, zeptá se kolegů, zda by chtěli pro daného klienta pracovat. I já to dělám, že se ptám kolegů, zda pro dotyčného klienta chtějí pracovat. A když nechtějí, nepracujeme pro něj.

A pod své výtvory se budeš muset veřejně podepsat. :-) Věřím, že když se někdo podepíše pod svoji práci, více mu na ni záleží.

Jsme nejstarší dosud fungující digitální agentura v Česku  

Fungujeme od roku 2001. To je v digitálu skoro jako století. První internetové kampaně jsme dělali dávno před tím, než vznikl Facebook. Od té chvíle je naše vize stejná – pomáhat našim klientům vydělávat.

Spolupracovali jsme se značkami jako je T-mobile, SaxoBank, AAA AUTO, Parfums.cz, Student Agency, iDNES.cz, MasterCard, Kaufland, Vykupto.cz, Centrum.cz, Orange, NOKIA, Mountfield, CZC.cz, DATART a desítky dalších.   

V České republice se řadíme mezi špičku digitálních agentur, ale oproti větším konkurentům má náš asi dvacetičlenný tým výhodu flexibility a přátelské atmosféry.

Naše strategie je jednoduchá: zaměstnáváme ty nejlepší. Abychom je mohli zaměstnávat, musíme jim nabídnout takové podmínky, aby u nás chtěli pracovat více než kdekoli jinde – a nechtěli odejít.

Co Ti nabízíme

Do deseti let bude většina reklamy digitální. Proto přechází naše agentura pomalým přerodem z digitální na klasickou reklamní. Připravujeme se na programmatickou reklamu v televizi a na billboardech nebo až si budeš pouštět Spotify z rádia ve Tvém autě (a v tom uslyšíš retargetingovou reklamu našeho klienta).

Jako Art Director budeš stát přímo uprostřed této změny a budeš mít zásadní vliv na to, jak rychle se nám to podaří.

Budeš koordinovat tým odborníků na výkonnostní reklamu a digitální marketing, který dodá vámi navrženým kampaním pevnou půdu pod nohama a jistotu obchodního výkonu.

Budeš mít na starost vizuální podobu marketingu napříč všemi kanály: na webu, ve videích, v display reklamě, v emailingu, v obsahu atd.

Budeš-li si to přát, svěříme Ti vybudování celého našeho vizuálního oddělení (budeme potřebovat zhruba jednoho web designéra, někoho na bannery, dalšího na videa a pak ještě jednou grafika). Tyto lidi budeš nabírat, zaškolovat a řídit.

Vymyslet. Exekuovat. Vydělat. Naučíš se, co v jiných reklamních agenturách často dokonale neumí: připravit kampaně, které jsou nejen hezké, rezonují u své cílovky a sbírají reklamní ocenění, ale které hlavně naprosto prokazatelně a měřitelně klientovi vydělávají.

Zajímají Tě další benefity?

 • Lidé u nás nejvíce oceňují neuvěřitelně (ano, pro lidi z vnějšku často neuvěřitelně) přátelské pracovní prostředí. Proto je u nás mnoho z nich více než pět let.
 • V kanceláři budeš sedět po boku lidí, kteří pracují v digitálním marketingu přes deset let.
 • Budeš pracovat ve stabilním týmu skvělých kolegů. Minulý rok od nás odešel jediný člověk.
 • Každý z Tvých kolegů bude odborník na něco jiného. Z firemního obědu vždy odejdeš moudřejší.
 • Nástupní plat je 60 000 Kč (hrubá mzda na zaměstnanecký poměr). Máme všem přístupnou tabulku, na základě které si zvolíš věci, díky kterým se Ti bude zvyšovat plat. Art Director má u nás plat 60 000 Kč až 70 000 Kč. Senior Art Director má plat 75 000 Kč až 88 000 Kč měsíčně. Jak jsem psal, máme na platy jasná pravidla. Nezáleží na tom, jak se kdo vyspal, jak je komu sympatický nebo co si „vyhádá“. Rád Ti při pohovoru ona pravidla ukáži.
 • Vždy dostaneš upřímný a otevřený feedback. Ve firmě nejde o ego. Věci se řeší z očí do očí.
 • Prudce rosteme a měníme se. Letošní plán je nárůst obratu o 100 %. V roce 2015 jsme narostli o 39 %. Takže se budeš přirozeně dostávat neustále do nových rolí.
 • V prvních třech měsících dostaneš 20 % svého úvazku na vzdělávání (to Ti zaplatíme, stejně jako všechny ostatní náklady spojené se vzděláváním; jednomu kolegovi jsme dokonce zaplatili MBA). Ve všech následujících měsících to bude 10 %. Vzdělávání má u nás vždy přednost před vším ostatním, ať se děje, co se děje (kromě práce v listopadu a prosinci).
 • Funguje u nás systém interního vzdělávání, včetně přístupu na všechna naše školení.
 • Máš možnost pracovat pro zajímavé české i mezinárodní klienty. Kvůli převisu poptávky si můžeme dovolit vybírat si klienty, pro které chceme pracovat. Naším kritériím vyhoví přibližně jen každý dvacátý klient.
 • Vládne u nás volná pracovní doba. Vážně je nám jedno, kdy a zda se objevíš v kanceláři. Co nás zajímá, je špičková kvalita odvedené práce.
 • Dostaneš počítač (Mac nebo Lenovo ThinkPad X1) a telefon (Android nebo iPhone), ovoce a občerstvení zdarma v našich kancelářích. Můžeš si ale přinést vlastní telefon a notebook. Nebudeme vás nutit přecházet z PC na Mac nebo naopak.
 • Máš účast zdarma na vybraných konferencích (občas i v zahraničí), firemních akcích (skoro každý měsíc pořádáme nějakou) a zimních výjezdech na hory.
 • Dáme ti přístup k neuvěřitelnému množství placeného obsahu, jako je Harvard Business Review, Inc., The New York Times, videa z Distilled a konferencí apod.
 • Našim kolegyním zajišťujeme zkrácené úvazky po dobu rodičovské „dovolené“, stejně jako hlídání dětí.
 • Podívej se na 20 důvodů, proč pracovat v RobertNemec.com.

Nástup: Kdykoli se domluvíme. Čím dříve, tím lépe. Když ale budeš moci až v listopadu 2016, domluvíme se na listopadu 2016.

Místo výkonu: Preferovali bychom Brno, kde máme krásné kanceláře v sedmém a osmém patře na Lidické 20.

Je ale potřeba počítat s občasnými cestami za klienty (většinou do Prahy). 

Pokud bys byl(a) z Prahy, mohl(a) bys pracovat na naší pražské pobočce.

Má práce nějaká negativa?

Jsme upřímní, takže pojďme na to:

 • Aktuálně máme několik externích grafiků s tím, že jeden je částečně členem našeho týmu. Převezmeš jejich práci.
 • To znamená, že zpočátku, než si najdeš další lidi do svého vizuálního týmu, budeš i vytvářet webdesign, reklamy, upravovat bannery, připravovat letáky atd. Letos máme plán nabrat 12 lidí, takže by to měla být jenom dočasná práce.
 • V některých oblastech budeš jediný/á v agentuře, který je bude ovládat. Aby ses ale mohl(a) učit a posouvat se na vyšší úrovni v kariéře, pevně Ti zablokujeme 20 % úvazku (v prvních třech měsících) a 10 % (ve všech ostatních). Budeš si moci za firemní peníze nakupovat materiály a jezdit na konference.

Jak Ti budeme pomáhat

Funkci Art Directora vidím jako extrémně důležitou. Proto Ti budu vždy k dispozici.

Brief Ti dodá náš Business Development Manager (v jiných agenturách se obdobná pozice jmenuje account manager). Data čekej od digitálního analytika. Na výzkum cílovky máme customer insight specialistu. Na řízení obsahu napříč kanály specialistku na obsah. S realizací jednotlivých kanálů Ti pomohou experti na SEO, PPC, e-mailový marketing, RTB reklamu. Web s Tebou učešou naši specialisti na UX.

A ani se nemusíte bát, že to zůstane všechno viset na vás. Realizační stránku věci má na starosti projektový manažer.

Tvým úkolem je hlavně zajistit to, aby práce všech vašich kolegů mluvila jednotně a tím pádem efektivně.

Co od Tebe požadujeme:

 • Alespoň tři roky zkušeností na podobné agenturní pozici (pokud ji nemáš, stejně se zkuse přihlásit – uvidíme, co se dá dělat),
 • schopnost navrhnut, uhlídat a částečně vytvořit kreativu (v rámci skillsetu) napříč formáty (creative RWD, vizuální příprava kampaní, mobilní aplikace, smart online „games“, storyboardy pro animované a video reklamy, creative branding atd.),
 • high–level designérskou práci na úrovni vizuální identity a brandingu,
 • schopnost umanagovat tým tak, aby výstupy ve všech kanálech držely jednotnou kreativní linku,
 • přehled v digitálním marketingu a širokých možnostech, které se nabízí,
 • zálibu v moderních technologiích a marketingových řešeních a přehled o úspěšných domácích i světových kampaních, které je využívají,
 • schopnost porozumění webovému a mobilnímu UX a základním principům optimalizace konverzního poměru,
 • schopnost svolávat a vést brainstormingové meetingy, které končí reálnými návrhy kreativních konceptů,
 • znalost grafických programů – Adobe CC (PS, AI, INDD), základy HTML a CSS, bonusové skilly vítány (Sketch, Github, AE, Avocode, Hotjar).
 • znalost fungování reklamních, analytických a Social Media platforem (Facebook, Google Adwords, AdForm, Google Analytics, Twitter, Instagram, Pinterest, Snapchat, Youtube a mnohé další) je velkou výhodou.

Jak se přihlásíš a co bude dál

Chceš vědět více o tom, jak se u nás pracuje? Podívej se na 20 důvodů, proč je práce u nás skvělá. Zajímá-li Tě něco osobnějšího, přečti si, proč miluje svoji práci v agentuře jeden z našich kolegů.

Pokud jsme Tě zaujali, pošli nám prosím svůj životopis, krátký motivační dopis (do 1 800 znaků) a porfolio digitálních projektů kolegyni Markétě Stejskalové na adresu: [email protected]. Obratem se Ti ozveme.

Pak se spolu sedneme na něco dobrého (dáváš přednost obědu, pivu nebo kávě?) a budeme si povídat, jaké máme vize ohledně dobrého designu.

Těšíme se na Tebe!

Robert Němec

Není to to pravé?

Dočetli jsi až sem a říkáš si, že tato pozice není úplně to pravé pro Tebe? Omrkni další nabídky práce.

Netroufáš si zatím na žádnou pozici? Podívej se na stáž (polovina absolventů se stává zaměstnanci agentury).

Cítíš, že si potřebuješ doplnit znalosti v digitálním marketingu? Připravili jsme pro Tebe soupis užitečných zdrojů.

Doporučte tento článek přátelům