Kde jste: Hlavní stránkaChcete převést modifikovaný kód Google Analytics na asynchronní? Žádný problém!

Chcete převést modifikovaný kód Google Analytics na asynchronní? Žádný problém!

Vydáno na blogu Digitální analytika, CRO a UX

Asynchronní kód Google Analytics je sice vylepšenou verzí klasického kódu a poskytuje některé výhody, ovšem spousta lidí dodnes neví, jak přejít z původního na asynchronní kód v případě, kdy je původní kód složitěji modifikován.

Google Analytics se těší oblibě po celém světě a drtivá většina analytiků tradiční kód vylepšila. A to ať už se týká oficiálního vylepšení od společnosti Google, tak vlastními úpravami a hacky. V knihách a blozích často narazíte na nějaké vylepšení, co a jak přidat a změnit, abyste mohli měřit to a ono a získat tak z Google Analytics ještě víc.

Problém ale nastal ve chvíli, kdy společnost Google upravila stávající kód na asynchronní. Tato změna se dotkla nejenom již existujících uživatelů softwaru, ale i těch, kteří si Google Analytics teprve chtějí pořídit. Protože:

  1. existující uživatelé, kteří si někde stáhli vylepšenou verzi kódu, neví, jak ji upravit na asynchronní,
  2. noví uživatelé, kteří si mohou vygenerovat pouze asynchronní kód, mají k dispozici jen omezený počet vylepšení kódu, která se nachází na oficiálních stránkách Googlu.

Přejít z lehce upraveného kódu na asynchronní je snadné

Pokud máte kód obohacený pouze o základní prvky, jako je např. sledování subdomén či vydefinované vyhledávače, přejít na asynchronní kód je jednoduché. Pomoci vám může například náš článek Jak přejít na asynchronní měřicí kód v Google analytics, nebo oficiální nápověda Google Analytics, která je v rozšířené verzi pro přechod na nový typ kódu pouze v angličtině.

Příklad

Máme klasický kód ga.js a v něm dodefinované sledování subdomén a sledování dalších čtyř českých vyhledávačů.

Převedení kódu na asynchronní se provede pomocí syntaxe _gaq.push. Pouze si musíte dát pozor, abyste neudělali v přepisu kódu jednu z nejčastějších chyb:

  • záměna velkých a malých písmen,
  • správně zadaný název funkce,
  • do jednoduchých uvozovek ‚ ‚ zadávejte pouze řetězce,
  • pozor na mezery.

var regex = new RegExp(„www.google.([^\/]+).*&prev=([^&]+)“);
var match = regex.exec(ref);
pageTracker._clearOrganic();
pageTracker._setReferrerOverride(„http://images.google.“ + match[1]
+ unescape(match[2]));
pageTracker._addOrganic(„images.google.“ + match[1], „q“);

}
pageTracker._trackPageview();
} catch (err) {}

Pokročilejší modifikace kódu – co s tím?

V případě, že jste si modifikovali kód pomocí nastavení vlastních proměnných, regulárních výrazů a nových funkcí, může být přechod na nový typ kódu opravdovým oříškem. A to hlavně pro ty, kteří nerozumí JavaScriptu a pouze si vylepšený kód odněkud stáhli.

Příklad

Zkopírovali jste si upravený klasický kód pro sledování příchodů z images.google a klíčových slov z tohoto zdroje dle našeho článku na Lupě.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>