Kde jste: Hlavní stránkaMédia citovala naše varování pro spotřebitele

Média citovala naše varování pro spotřebitele

|

Uživatele českého internetu naše agentura varovala před internetovým IQ testem, který zákazníky mohl připravit o peníze. Informaci zveřejnil odborný magazín Strategie,  finanční server FinExpert, Měšec.cz, spotřebitelský Q magazín a Lupa.cz. O našem varování se také diskutovalo na serveru Okoun.cz.

Čeští uživatelé internetu mohli narazit na reklamy, které doporučovaly web worldofiq.co.uk. Ten nabízí mimo jiné i testy inteligence. Když uživatel s vytáčeným připojením přehlédne málo výrazné varování a stáhne si do svého prohlížeče ActiveX prvek, je připojen na placenou linku. Za každou minutu připojení potom zaplatí 70 korun.

„Naše zkušenosti s uživateli potvrzují, že zejména začátečník si nemusí nevýrazného upozornění všimnout,“ vysvětlil Robert Němec, ředitel internetové reklamní agentury RobertNemec.com. Text upozornění je totiž v dolní části stránky a v rámci textového pole. Tento druh textů obvykle uživatelé nečtou.

„Uživatelé webové stránky nijak podrobně nezkoumají. Očima přelétávají části, které je nezajímají. Jakmile naleznou řešení svého problému, kliknou na odkaz a přechází na další stránku,“ popisuje chování lidí Němec.

Provozovatel stránky zřejmě záměrně klame zákazníky. Pokud by byl provozovatel solidní, upozornil by zákazníka na cenu několikrát a výrazně. Měl by tím však menší zisky, protože je na internetu mnoho IQ testů zdarma.

Agentura se již v minulosti setkala i s provozovatelem, který návštěvníky svých stránek předem neupozornil na cenu IQ testu. Když uživatel vyplnil všechny otázky, dozvěděl se, že pro výsledek musí zaslat SMS v hodnotě 79 Kč. Teprve po zaslání se zobrazil výsledek.

Média o varování pro spotřebitele

Informaci o varování spotřebitelů před nesolidní webovou stránkou zveřejnil odborný magazín Strategie, finanční server FinExpert, Měšec.cz, spotřebitelský Q magazín a odborný web Lupa.cz. Zmínka se rovněž objevila v internetové diskusi na serveru Okoun.cz.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu