Kde jste: Hlavní stránkaRobert Němec pro iDNES: Obchodnické triky, které vysají vaši peněženku

Robert Němec pro iDNES: Obchodnické triky, které vysají vaši peněženku

|

Sleva. Akce. Dnes poslední den. Kouzelná slovíčka, která na zákazníky prostě fungují.

Ředitel marketingové a digitální agentury RobertNemec.com představuje v článku pro iDNES.cz ty nejzásadnější triky, které obchodníci používají, aby pořádně vyprášili vaši peněženku.

Dobrý obchod funguje jako kasino. Prvním úkolem dobrého obchodníka tedy je nahnat zákazníky do obchodu s vidinou výdělku.

„Věda, která se zabývá tím, jak pracovat s cenou a slevami, se nazývá pricing,“ říká expert na marketing a reklamu Robert Němec z marketingové a digitální agentury RobertNemec.com. Zároveň přibližuje, na čem jsou tyto triky založené a proč na zákazníky fungují.

Slovo sleva je pro mnohé jako zaklínadlo.

Protože víme, že lidé milují slevy, úmyslně od počátku obchodník zdraží některé zboží. Za přemrštěnou cenu se pak výrobek nabízí v čase, kdy jej stejně skoro nikdo nekupuje. Obchodník se následně může chlubit slevou ve výši desítek procent.

V současné době používání slova sleva se ukázalo jako dobrá strategie.

U mnoha obchodníků se slevy dostaly do samotného „DNA“ firmy, což znamená, že obchodník nečeká, že někdo nakoupí za plnou cenu. A naopak stále rozdává slevy: v newsletterech, na sociálních sítích, v reklamě – nebo stačí, když zákazník napíše na zákaznický servis. Je to hra, kterou zákazníci milují: stále si totiž myslí, že vyhrávají.

Celý přehled všech triků pro iDNES.cz najdete zde

 

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu