Kde jste: Hlavní stránkaRozmach reklamních kampaní zpomalí růst internetového trhu

Rozmach reklamních kampaní zpomalí růst internetového trhu

| ,

S jarem a nastupující hlavní reklamní sezonou byl zaznamenán rozmach reklamních kampaní. Stále více akčních nabídek, slev, bonusů a dalších zvýhodnění nutí zadavatele vytvářet rozsáhlejší a propracovanější kampaně. Ty mohou ve svém důsledku přinést mírné zpomalení růstu celého internetového trhu.

Online: Internetový trh možná oproti loňskému roku zpomalí. Růst však bude trvalý po několik let. Významní hráči vstupovali do nového roku s očekáváním významného nárůstu.

Odhady se pohybovaly okolo třiceti procent. „První měsíce skutečně takový vývoj potvrzovaly. S jarem a nastupující hlavní reklamní sezonou se však na trhu objevuje stále více akčních nabídek, slev, bonusů a dalších, standardně mimosezonních zvýhodnění. Rozmach zaznamenává i plánování kampaní na prokliknutí. To vše může ve svém důsledku přinést mírné zpomalení růstu celého internetového trhu,“ mírní optimismus Štěpán Wolde z ARBOmedia.

Uživatelé tráví na internetu stále více času. Stále silnějším trendem je propojování médií. Internet prorůstá s printem, televizí, rozhlasem a obsahem na mobilních telefonech. „Zákonité je, že pokud budou chtít zadavatelé oslovovat spotřebitele, budou muset na internetu inzerovat stále více. Jinak je minou.

Osobně si myslím, že elektronická budou v budoucnu skoro všechna média, a tak nás čeká ještě hodně velký růst po mnoho let. Nebude sice procentuálně tak prudký, ale bude stoupat nominálně,“ řekl Strategii internetový konzultant Robert Němec.

Potvrzení vývoje by měl přinést nový internetový monitoring AdMonitor, který připravuje SPIR. Jeho první data za měsíc březen budou k dispozici do konce prvního pololetí. Stále větší zájem mezi „mediálními strávníky“ je o multimediální obsah. S ním koresponduje moderní trend videoreklamy. „U ní bych očekával nárůst objemu. Ze zahraničí také přijdou „poslepované“ formáty, jako např. spojení full banneru a skyscraperu. Content provideři by měli naopak přemýšlet nad zefektivňováním umístění a zobrazování reklam.

Kvantita PPC je už dostatečná, což se ale nedá říci o kvalitě kampaní,“ dodává Němec. Letošní rok tak bude ve znamení zaměření se na efektivitu kampaní a uživatel se dočká nových formátů.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu