Kde jste: Hlavní stránkaHodnocení stavu české reklamy

Hodnocení stavu české reklamy

|

Pro únorové  číslo časopisu Marketing Magazine odpovídal  Robert Němec, ředitel naší reklamní agentury, na dvě anketní otázky týkající se úrovně reklamy.

Jak hodnotíte úroveň naší reklamy?

Česká reklama trpí pěti nedostatky. Zaprvé je dělána s cílem zaujmout. Mezi vybavením si reklamy a prodejními výsledky přitom není žádný přímý vztah.

Dále se snaží agentury dělat vtipné reklamy (možná, že si chtějí naklonit veřejnost). Od dělání vtipů jsou tu ale komici. Účelem reklamy není pobavit. Účelem je prodat.

Třetím problémem je přebírání reklam ze zahraničí. Pominu-li jiné psychografické a sociodemografické profily obyvatelstva, trpím při mnohých překladech.

Čtvrtým nedostatkem je, že si zadavatelé (a občas i agentury) myslí, že reklama je všespasitelná. Zapomínají, že komunikují naprosto vším. Občas se vyplatí více investovat do jiných komponent marketingové mixu než do propagace. A ještě více se vyplatí investovat do strategického marketingu.

V neposlední řadě je chybou, pokud se z reklamy nedozvím, proč bych si měl daný produkt koupit. Nezajímá mě ona spoře oděná kráska. Rád bych věděl, jak mi daný produkt pomůže. Ideálně třemi slovy.

Co Vás na reklamě nejvíc zaujme a co naopak rozčílí?

Z profesionálního hlediska mě rozčilují mnohé brandové kampaně. Jako profesionál mám rád kampaně, po kterých dojde k výraznému růstu zisku na straně klienta. Pokud jsou totiž cílem kampaně jenom tak pochybné ukazatele, jako je povědomí o značce nebo asociace se značkou, pak bych dané peníze raději investoval do zlepšení produktu a zlepšení služeb zákazníkům.

Mám rád kampaně, které jasně říkají, proč si daný produkt koupit.

Původně vyšlo v únorovém čísle časopisu Marketing Magazine.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu