Kde jste: Hlavní stránkaRobert Němec pro iDNES.cz:  Sleva, poslední tři kusy aneb další triky obchodníků

Robert Němec pro iDNES.cz:  Sleva, poslední tři kusy aneb další triky obchodníků

|

Ředitel marketingové a digitální agentury RobertNemec.com připravil pro iDNES seznam dalších triků, které používají obchodníci, když z vás chtějí vymámit co nejvíce peněz.

Poslední tři kusy, akce končí za 12 hodin, půjčky a sleva. To jsou jen některé z nich.

Robert Němec popisuje, že když je něčeho omezené množství, mají o to lidé větší zájem. Řekněme, že tričko má pět různých velikostí a pět barev. E-shop si objedná z mezinárodního skladu 75 kusů daného trička. To ale znamená, že když si vyberete vaši barvu a velikost, ať už je jakákoli, zasvítí vám červeně: „Poslední tři kusy! Objednávejte rychle.“

„A vy se bojíte, že zboží již nebude a objednáváte. Těsně před tím, než zboží dojde, objedná e-shop ze zahraničí další dodávku, aby stále měl něco na skladě,“ vysvětluje Němec, jehož agentura připravuje pro klienty marketingové strategie, PPC kampaně, kampaně na sociálních sítích, zaměřuje se na multikanálový marketing nebo klientům zajišťuje public relations.

„Podobně to funguje například i u ubytování. Ubytování se prodává na loty. Server si rezervuje u hotelu například pět pokojů, což je onen lot. Takže velmi rychle se dostane do stavu, kdy se vám zobrazuje Poslední dva volné pokoje,“ popisuje Robert Němec.

Jedná se ale o poslední dva volné pokoje v tomto lotu, nikoli v celém hotelu. Jakmile bookovací server prodá všech pět pokojů, požádá hotel o lot dalších pěti pokojů.

Když chce obchodník zákazníka dostat pod hodně velký tlak, umisťuje na e-shopy oznámení typu „Právě se na produkt dívá 67 dalších zákazníků. Na skladě jsou poslední tři kusy. Sleva končí za 60 sekund, 59 sekund, 58 sekund…“

A jaké jsou další triky obchodníků? Přečtěte si celý článek na iDNES

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter: