Kde jste: Hlavní stránkaRetro výrobky jsou dobrý marketingový tah, potvrzuje Robert Němec v týdeníku Euro

Retro výrobky jsou dobrý marketingový tah, potvrzuje Robert Němec v týdeníku Euro

|

Na trhu se znovu objevuje stále více výrobků, které ti dříve narození pamatují ze svého dětství. Oblibu retro výrobků pro týdeník Euro komentoval ředitel naší digitální a marketingové agentury Robert Němec.

Euro zmiňuje příběh firmy Botas, která v roce 2006 přišla s retro edicí upraveného čtyřicet let starého modelu a zaznamenala nečekaný úspěch. Robert Němec vysvětluje, proč retro styl u českých zákazníků funguje: „Mladší zákazníci mají touhu se odlišit. Řeknou si: všichni se oblékají moderně, já to zkusím postaru. Tohle velmi dobře zabírá, pokud to firma umí uchopit.“

Firma Botas se svým hipsterským konceptem slaví úspěch i v zahraničí. Podobně se ke své tradici z 50. let vrací i výrobce kol Favorit s novými silničními závodními koly.

Kouzlo retra objevili už dávno výrobci potravin, příkladem je vzkříšení nanuka Míša nebo Kofoly. Retro edice jsou hitem i v supermarketech. „Z marketingového hlediska je to tah, který funguje. Lidé mají selektivní paměť, zapomínají časem to špatné, éru výrobků mají spojenou s mládím. Tím, že se jim vrátí, můžou i oni zažít příjemný pocit návratu. Dojde pak ke spojení emoce s výrobkem a výsledkem je nákup,“ vysvětluje Němec.

Celý článek Stará vlna s novým obsahem čtěte v papírovém vydání týdeníku Euro z 18. dubna nebo na webu Eura.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Týdeník Euro: Stará vlna s novým obsahem

Nejnovější články k tématu