Kde jste: Hlavní stránkaRobert Němec pro Webov.cz: Tahle země není pro malý!

Robert Němec pro Webov.cz: Tahle země není pro malý!

|

Robert Němec v rozhovoru pro portál Webov.cz odpovídal na otázky o fungování agentury, aktuálních trendech nejen v oblasti online marketingu a přidává tipy, jak úspěšně rozvíjet byznys.

S čím se agentura Robertnemec.com často potýká u nových klientů?

Když začínáme spolupracovat s novým klientem, snažíme se u každého projektu nastavit KPI. Jenže občas nám ani firmy se stamilionovými obraty nedokáží říci, jakých cílů v daných měsících musíme dosáhnout. Takže to s nimi musíme stanovit.

Klienti také nemají ujasněno, co a kde chtějí komunikovat. Když k nám přijde klient a chce reklamu na Facebooku, PPC nebo SEO, ptám se jej: “Proč zrovna Facebook? Kde začíná zákaznická cesta? Co vaši zákazníci řeší? Co chcete komunikovat? A proč?”

Často pak zjistíme, že PPC, SEO nebo reklama na Facebooku nejsou to pravé, a vymyslíme efektivnější řešení.

Jaké jsou naše zkušenosti s nedostatečnou přípravou marketingových strategií?

Michael Porter, jeden z největších odborníků na strategie, popisuje, že ani velké japonské firmy nemají často ujasněnou strategii. Základem strategie totiž je, že si řeknete, co budete a co nebudete dělat. A důraz je na tom “co nebudete dělat”. Což chce strašně odvahy a vytrvalosti.

Uvádíme populární příklad: Když přišel Steve Jobs podruhé do Applu, byla firma před krachem. Dovolili byste si v takovémto okamžiku zaříznout některé produkty, které vám vydělávaly? Nebo dovolili byste si trvat na vlastním operačním systému, když ten současný má tržní podíl pár procent a vy budete bojovat proti Windows XP? Vždyť se to zdá jako nesmysl.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


webow-nemec-tahle-zeme-neni-pro-maly

Nejnovější články k tématu