Kde jste: Hlavní stránkaO možnostech zvýšení povědomí o vaší webové stránce

O možnostech zvýšení povědomí o vaší webové stránce

| ,

O možnostech propagace vašeho webu se píše na portálu FinExpert.cz. Na rozdíl od klasické bannerové a PPC reklamy se tento článek zaměřuje na jiné prostřetky zviditelnění. Ředitel digitální agentury RobertNemec.com, Robert Němec, vysvětluje důležitost SEO aktivit, akvizice na sociálních sítích a dalších marketingových triků.

Důležitým know-how každého podnikatele na internetu by měla být znalost SEO, tedy Search Engine Optimization. Respektování pravidel vyhledávačů může totiž značně posílit pozice vaší stránky ve výsledcích vyhledávání.

I když Seznam i Google nabízejí návody jak optimalizovat stránky, přesný princip znají jenom ti, co vyhledávače tvoří. Existuje přes 200 faktorů, které ovlivňují výsledky vyhledávání a podle kterých se stránky hodnotí.

Co můžete udělat sami, je zainvestovat čas i peníze do budování zpětných odkazů, tzv. linkbuildingu. Tím, že na vás budou odkazovat příbuzné weby se hodnota vaší stránky zvýší. Součástí linkbuildingu je také registrace do katalogů, je ale potřeba dát si pozor na různé placené výměny odkazů, za které by vás mohly vyhledávače penalizovat.

Dalšími způsoby jak na váš web nalákat zákazníky je reklama na sociálních sítích, public relations i offline marketing. Vyplatit se může také autorská činnost jako je vydávání newsletterů či tiskových zpráv.

Co se týče Facebooku, jeho využití pro získávání nových klientů může být náročné. V článku se radí využívat Facebook spíše pro sběr emailových adres.

V závěru se Robert Neměc vyjadřuje k problematice maloobchodníků. Ti to mají dnes na internetu opravdu těžké, protože jim chybí strategie a dostatečný rozpočet.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu