Kde jste: Hlavní stránkaMartin Šimko z agentury RobertNemec.com v MarketingSalesMedia

Martin Šimko z agentury RobertNemec.com v MarketingSalesMedia

|

Konzultant agentury RobertNemec.com Martin Šimko, který se v našem týmu zaměřuje na SEO a digitální analytiku, komentuje pro MarketingSalesMedia situaci, kdy Seznam.cz nasadil novou verzi vyhledávacích algoritmů. 

Touto změnou pak došlo u mnohých e-shopů k poklesu organické návštěvnosti.

Nasazení nového přepisu dotazu ovlivnilo pozice jednotlivých webů ve výsledcích vyhledávání, a to dost razantně. Výjimkou tak nebyl ani propad o třicet pozic, či naopak posun opačným směrem.

Podle Seznamu se po nasazení změn mezi deseti výsledky na první stránce objevily v průměru tři jiné, nejvíce změn se objevilo v komerčních dotazech. Problém tak nastal hlavně u webů, které měly špatně nastavenou SEO strategii a pracovaly jen s málo klíčovými slovy a ignorovali long tail slova.

„Důležité je strategii nastavit tak, aby byla dlouhodobě zaměřená především na vytváření uživatelsky hodnotného obsahu a ne krátkodobé obcházení slabin vyhledávačů. Seznam je otevřený komunikaci a konkrétním příkladům, kdy výsledky vyhledávání nejsou relevantní. Na základě těchto dat může upravit své algoritmy,“ říká Martin Šimko.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu