Kde jste: Hlavní stránkaJak si udržet zaměstnance, radí Němec na iDnes.cz

Jak si udržet zaměstnance, radí Němec na iDnes.cz

|

Robert Němec v úvodu článku zmiňuje osobní zkušenost, kdy mu před devíti lety všichni zaměstnanci agentury dali najednou výpověď.

Na základě této zkušenosti změnil přístup k zaměstnancům a snaží se mít nejstabilnější tým v odvětví. V článku představuje pět principů, jak si udržet dobré zaměstnance.

Za prvé, když zaměstnanci odcházejí, je to vaše chyba, protože jako ředitel nesete odpovědnost za všechno špatné, co se ve firmě děje.

Za druhé, buďte skromní. Když už budete vydělávat velké peníze, investujte je v první řadě do rozvoje firmy a zaměstnanců, do rezerv na horší časy a až naposled na koupi nové vily.

Za třetí, vysvětlujte svým zaměstnancům, proč má jejich práce smysl. Když netuší, proč mají danou činnost vykonávat, chovají se jako roboti. A roboty přece nechcete.

Za čtvrté, dávejte svým zaměstnancům adekvátní platové ohodnocení. Oni vám dávají třetinu svého života a jsou nejcennějším majetkem vaší firmy.

Za páté, mějte platy transparentně nastavené. Lidem nevadí, když někdo bere více než oni, ale když mají pocit, že si to ten dotyčný nezaslouží.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


idnes-robert-nemec-udrzeni-zamestnancu

Nejnovější články k tématu