Kde jste: Hlavní stránkaRobert Němec radí na Podnikatel.cz: Zakládáte e-shop? Do čeho investovat a co nechat být?

Robert Němec radí na Podnikatel.cz: Zakládáte e-shop? Do čeho investovat a co nechat být?

| ,

Nejen v Česku se za poslední roky roztrhl pytel s e-shopy. Server Podnikatel.cz ukazuje na to, že i když Česko patří, co se týče počtu online obchodů vůči počtu obyvatel, mezi e-shopové mocnosti, neznamená to, že jsou všechny opravdu výdělečné. Mnohé končí krachem.

Co udělat a kam investovat, aby se váš e-shop stal ziskovým?

Ředitel digitální agentury RobertNemec.com, která se zabývá digitálním marketingem a marketingovými strategiemi, dal čtenářům několik dobrých tipů.

Aby reklama zabrala a investice do ní se vyplatila, musíte jednotlivé druhy reklamy propojovat a rovněž je velice důležitá jejich vzájemná podpora.

„Rozložení mediálního mixu se navíc mění v čase. Nikdy totiž předem nevíte, co přesně bude ve vašem případě fungovat. Proto musíte být flexibilní a vyzkoušet skoro všechno. Co vám vydělává, v tom pokračovat. Co vám nepřináší zisk, přestat dělat ihned,“ uvedl Robert Němec.

Samozřejmostí je ovšem i včasná a důsledná kalkulace.

„Nezapomeňte propočítat metriky jako je čistá současná hodnota nebo vnitřní výnosové procento.  Opakovaně jsem se setkal s případy, kdy jsme po propočítání všech nákladů a příjmů nedoporučili klientovi vstoupit na trh,“ doplnil Robert Němec z marketingové agentury, která se zabývá i SEO a PPC kampaněmi.

Přečtěte si celý článek na serveru Podnikatel.cz. A pokud stále váháte, jestli je marketingová strategie vašeho e-shopu správná, zeptejte se nás. My vám dokážeme poradit.

 

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu