Kde jste: Hlavní stránkaHospodářské noviny, DigiWeb a Technet o našich weblozích

Hospodářské noviny, DigiWeb a Technet o našich weblozích

|

Čtyři lidé z našeho týmu si založili a píší svůj osobní deníček (blog). O našich weblozích se zmínily Hospodářské noviny, DigiWeb.cz a Technet.cz.

SEO konzultant Jakub Skala zveřejnil na svém blogu několik vtipných výsledků hledání ve vyhledávači Seznam.cz. Tato zajímavost zaujala také redaktora odborného serveru Technet.cz, který ve svém článku odkázal na Jakubův blog. Zjištění přispělo ke zkvalitnění výsledků hledání. Na první místa se totiž při vyhledání fráze „Seznam, najdu tam co neznám“ dostala webová stránka s nevhodným obsahem.

Hospodářské noviny a odborný IT server DigiWeb.cz informovaly své čtenáře o fenoménu blogování. Tématický článek o internetových deníčcích představil čtenářům také český blogovací systém Brouzdej.cz. Provozovatelem této online služby je Radim Hasalík. Autor článku podotýká, že blogovací systémy umožnily publikování článků i lidem bez technických znalostí.

Četli jste už naše blogy?

Jakub Skala píše JaSův internet blog s potitulem Aby bylo JaSno!. Ve svém blogu se věnuje převážně tématům, které se týkají SEO nebo vyhledávačů. Pro psaní využívá open source systém WordPress. Jeho zatím posledním článek se týkal uvolnění pozvánek do měřícího nástroje Google Analytics.

Kodér Jakub Matějka se zabývá (jak jinak) kódováním XHTML stránek a CSS. Ve svém osobním deníčku s názvem Blog nadšeného kodéra naposledy rozebíral, jak přidat logo serveru do nadpisu první úrovně.

Náš PHP programátor a SEO konzultant Jan Šedo se ve svém InternetBlogu věnuje převážně internetu. Ve svém posledním spotu vzpomíná na jednu z nejstarších internetových stránek – projekt The World Wide Web.

50 milionů blogů

Online služba Technorati sleduje 50,7 milionů blogů. Každý den vzniká 75 000 nových osobních deníčků. Jejich autoři napíší každý den 1,2 milionů zápisků. Každou hodinu je aktualizováno 50 000 osobních blogů.

Také na českém internetu jsou blogovací služby hojně využívané. Blogovací systém Lide.cz využívá podle údajů provozovatele celkem 62 805 uživatelů, kteří napsali 1 384 136 příspěvků. Bloguje.cz poskytuje prostor 12 600 blogům. Na Blog.cz se registrovalo celkem 74 088 weblogů. Systém Brouzdej.cz eviduje celkem 2 189 deníčků, přičemž jejich autoři napsali 5 343 článků a čtenáři k nim vložili 8 134 názorů.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu