Kde jste: Hlavní stránkaHledáme lidi, kteří jsou schopni rozvíjet byznys

Hledáme lidi, kteří jsou schopni rozvíjet byznys

|

Server BusinessAnimals.cz vyzpovídal zástupce několika českých firem, jaké jsou nové trendy v přijímacím řízení na obchodní pozice.

Důležité je hledat schopné lidi neustále. Monika Styxová, HR agentury RobertNemec.com, to zdůvodňuje slovy: „Obchodní pozice máme otevřené trvale. Protože v agentuře řešíme především byznysové potřeby klientů, hledáme lidi, kteří jsou schopni rozvíjet byznys, neustále.“

O schopné lidi se firmy přetahují, proto nesmíte polevit a riskovat, že vám je přebere aktivnější konkurence. Hledejte je třeba na LinkedIn nebo dejte na doporučení stávajících zaměstnanců. Zapomeňte na klasické inzeráty, zaujměte potenciálního zaměstnance něčím kreativnějším.

Stejně tak neklaďte příliš důraz pouze na CV uchazeče, protože v nich překvapivě spousta lidí lže. Podívejte se raději na jeho profil na LinkedIn, vyžádejte si portfolio zkušeností, ověřujte reference z předchozích zaměstnání.

Při pohovoru se snažte zjistit skutečné dovednosti kandidátů. Monika Styxová uvádí příklad, jak na to: „Osvědčilo se nám opepřit klasické otázky o něco z behaviorálních pohovorů.

Nedávno jsme také kandidáta poprosili, aby nám udělal minutový elevator pitch na naši agenturu. V tom momentě okamžitě poznáte, jestli si o vás kandidát zjistil dostatek informací a také jak dokáže jednat pod tlakem v neočekávaných situacích. Nechat obchodníka „zahrát minutovou scénku“ vám ukáže víc než jeho nacvičená hodinová prezentace.“

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


business animals hiring trendy

Nejnovější články k tématu