Kde jste: Hlavní stránkaBusiness server Podnikatel.cz cituje Roberta Němce v článku o guerilla marketingu

Business server Podnikatel.cz cituje Roberta Němce v článku o guerilla marketingu

|

Robert Němec, ředitel internetové reklamní agentury RobertNemec.com, pro web Podnikatel.cz komentuje podstatu guerilla marketingu a vysvětluje důvody využití této marketingové cesty.

Článek I malé podniky mohou být marketingovými partyzány shrnuje historii a vývoj guerilla marketingu a zaměřuje se na vhodnost jejího použití. Robert Němec poukazuje zejména na to, že v právě zde je potřeba jasně oslovit potenciální zákazníky. Důvod, proč je guerilla marketing využívaný, je podle Němce jasný: Malé podniky nemohou nasypat do marketingu tolik peněz jako velké, musí proto vymýšlet alternativy, které stojí málo, ale jsou maximálně efektivní.

S myšlenkou guerilla marketingu přišel v 80. letech J. C. Levinson, kreativní ředitel Leo Burnett Europe. Podstatou této marketingové formy je podle něj provokativní, kontroverzní a agresivní reklama, kde se nepoužívají klasické reklamní kanály nebo se nepoužijí standardním způsobem.

Celý článek najdete na webu Podnikatel.cz.

Zajímáte se o marketing a chcete pravidelně dostávat novinky z našeho webového magazínu Marketing na internetu? Staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu