Kde jste: Hlavní stránkaFirmy jsou okrádány, protože nedokáží vidět detaily, upozorňuje Němec v rozhovoru pro CFO Forum

Firmy jsou okrádány, protože nedokáží vidět detaily, upozorňuje Němec v rozhovoru pro CFO Forum

|

Dokážete dopředu i zpětně vyhodnocovat, které marketingové aktivity se vám skutečně vyplácejí? Robert Němec v rozhovoru pro CFO Forum vysvětluje, jak poznat, který kanál je skutečně efektivní.

Digitální analytika má své limity. Na začátku musíte ladit nepřesnosti v měřícím systému, musíte se smířit, že analytika není 100% přesná, a nedokážete přesně předvídat budoucnost.

Přesto má však digitální prostředí své výhody. Veškeré změny můžete provádět rychle a stejně tak okamžitě vidíte, zda vaše kampaně fungují a o váš produkt je zájem.

„Nikdy nevíte, zda zákazníci přijmou to, co děláte, dokud jim to skutečně nepředstavíte,“ vysvětluje Robert Němec.

V další části rozhovoru Němec doporučuje, co by měli dělat šéfové firem, aby jim neujel vlak. Klíčové je podle něj sledovat detaily: „Nedávno jsme dělali analýzu mediálních investic u jednoho inzerenta, který investuje do reklamy stovky milionů korun ročně. Ředitel marketingu se díval hlavně na globální čísla, která byla “jakž takž”.

Když jsme se ale podívali na detaily, zjistili jsme, že mediální agentura někde investuje peníze efektivně, ale pak neuvěřitelnou část rozpočtu investuje do medií, která nejsou efektivní. A že to dělá opakovaně, i když vidí ta špatná čísla.“

Přečtěte si celý rozhovor s Robertem Němcem na blogu CFO Fora.

Robert Němec vystoupí 11. května v Praze na konferenci CFO Forum s přednáškou Jak vyhodnocovat investice do digitálního marketingu.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


CFO Forum | Firmy, které si všímají detailů, vydělávají více než ostatní

Nejnovější články k tématu